Advert
Advert

Eğitime destek sürüyor

Afyonkarahisar’ın Erkmen Belediyesi, 12 yıldan bu yana her yıl iki eğitim öğretim dönemi sonunda takdir veya teşekkür belgesi alan ve ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim desteği vermeye devam ediyor.

Eğitime destek sürüyor
Eğitime destek sürüyor Admin
Bu içerik 1320 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde beldede ikamet eden öğrencilerden 2017-2018 eğitim öğretim yılının 2. döneminde ortaokul da okuyup teşekkür belgesi alanlara 180, takdir belgesi alanlara 220, lisede okuyan ve teşekkür belgesi alanlara 220, takdir belgesi alanlara 330 TL olmak üzere 235 öğrenciye eğitim desteği verildi.

Hersene artıyor

Konu ile ilgili açıklama yapan Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş, bu ödüllerin çocukları teşvik ettiğini böylece de başarının yükseldiğini söyledi.  Kuş; “Yıllar geçtikçe Fen Lisesi veya diğer sınavla girilen okullara giden öğrenci sayımızda artış var. Üniversiteye giden öğrenci sayımız sürekli artıyor.  Yardımlarımız bununla da kalmıyor. Okullarımızın fotokopi kağıdı, yardımcı kitap, güvenlik kamerası, öğrenci dolabı, temizlik malzemesi, kırtasiye malzemesi gibi birçok malzemesi içinde sadece bu yıl 153.000 TL harcama yaptık. Bu durum beldemizin eğitim ve kültür seviyesini daha da yükseltiyor. Erkmen Belediyesi olarak eğitim ve öğretime maddi manevi her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler