Advert
Advert

Rakiplerimiz PFDK’ya sevk edildi

Spor Toto 1.Lig’de mücadele eden temsilcimiz AfjetAfyonspor’un rakiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor, Kardemir Karabükspor ve Boluspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildiler. İlk olarak bu takımlar arasında yer alan BalıkesirsporBaltok’ta Teknik Direktörü Giray Bulak’ın cezası belli oldu.

Rakiplerimiz PFDK’ya sevk edildi
Rakiplerimiz PFDK’ya sevk edildi Admin
Bu içerik 512 kez okundu.

Spor Toto 1.Lig’de yer alan AfjetAfyonspor’un rakiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor, Kardemir Karabükspor, Boluspor ve BalıkesirsporBaltok’ta Teknik Direktör Giray Bulak PFDK’ya sevk edilmişlerdi. Alınan kararlar neticesinde Teknik Direktör Giray Bulak’ın cezası belli olmuştu.

SÖZ KONUSU KARARLAR

Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde yayımlanan kararlarda şu ifadelere yer verildi;

BalıkesirsporBaltok Kulübü teknik sorumlusu Giray Bulak'ın, 01.11.2018 tarihinde oynanan BalıkesirsporBaltok - Pendikspor Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü'nün 02.11.2018 tarihinde oynanan Altınordu A.Ş.-Tetiş Yapı Elazığspor Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki "5 futbolcusunun sarı kart ve 2 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Kardemir Karabükspor Kulübü'nün 04.11.2018 tarihinde oynanan Kardemir Karabükspor-Boluspor Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki "5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca, "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2018-2019 Sezonu Spor Toto 1. Lig Müsabakaları Statüsü'nün 9/2., 6/7. ve 9/8. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Boluspor Kulübü futbolcusu Yusuf Emre Gültekin'in 04.11.2018 tarihinde oynanan Kardemir Karabükspor-Boluspor Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 05.11.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler