Advert
Advert

Üyemiz ne derse

Belediye-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Yücel Şahin, 2019 yılında 17 işyerinde çalışan 269 üyeleri ile toplu sözleşme görüşmelerine başladıklarını, üyelerinin onayı olmadan sözleşmeleri imzalamayacaklarını söyledi.

Üyemiz ne derse
Üyemiz ne derse Admin
Bu içerik 670 kez okundu.

Türk-İş’e bağlı  olarak hizmet veren Belediye-İş Afyonkarahisar Şube Başkanı Yücel Şahin   51 iş yerinde örgütlü olduklarını üye sayılarının 1825 olduğunu belirterek, “Üyelerimizin  bine yakının taşeronlardan oluşmakta ve geriye kalan 825 kişide belediyelerde çalışan kadrolu işçilerden oluşmaktadır. Yılbaşı itibari ile 269 üyeyi kapsayan  16 sı belediye olan toplam 17 işyerinde toplu sözleşme görüşmelerine başladık. Bunlardan Taşouluk, Hocalar, İhsaniye, Gebeceler, Dişli ve Büyükkalecik belde ve ilçelerinde görüşmelerimiz başladı. Önümüzdeki günlerde ilk toplantılar yapılacak. Daha sonra toplu sözleşmeleri bağlayacağız. Diğer taraftan Afyonkarahisar Belediyesi olmak üzere Yaylabağı, Karaadilli, Fethibey, Evciler, Sultandağı, Derecine, Emirdağ ve Haydarlı gibi ilçe ve belde belediyelerine yetki belgeleri geldi. İşverene toplu sözleşme ile ilgili taslaklarımızı vereceğiz. Toplu iş sözleşmelerini de yılbaşına kadar tamamlamayı hedefliyoruz”

ÜYEMİZİN  ONAYI OLMADAN

Başkan Şahin, “269 arkadaşımızın yüzünü güldürecek toplu sözleşme yapmak istiyoruz. Enflasyon bir miktar tırmandı. Toplu sözleşme demek enflasyona karşı üyelerin hak ve menfaatlerini korumak demektir. Sendikanın birinci amacı budur. Diğer taraftan da enflasyonun yanında ülke ne kadar kalkınıyorsa o kadar da pay almak yerini koruyabilmek için. Bu da enflasyon ağırlıklı kalkınma payıdır. İkisinin toplamı kadar eşit bir şekilde zam aldığımız zaman biz yerimizi ve mevcudumuzu koruyoruz. Biz bu pencereden bakıyoruz. Amacımız bu noktaya üyelerimizi ulaştırmak. Üyelerimizin yüzlerinin güleceği ve üzerine basarak söylüyorum üyelerimizin kabul edeceği toplu sözleşmelerden yanayız. Bunun dışında olanlara imzamızı koymadık. Önemli olan üyelerimizin kabul etmesidir. Bunların hepsi taslak ve ilk görüşmeler yapılacak”dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı