Advert
Advert

Önemli işbirliği

Meydana gelebilecek bütün taşkınların demiryolu ulaşım faaliyetlerine getireceği zararların asgariye indirilmesi amacıyla TCDD Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında koordineli bir çalışma yapılması konusunda mutabakat sağlandı.

Önemli işbirliği
Önemli işbirliği Admin
Bu içerik 893 kez okundu.

Temmuz ayında İhsaniye/Döğer de yaşanan sel felaketinde Meteorolojinin erken uyarı mesajı sonrası TCDD 7.Bölge Müdürlüğü’nce alınan tedbirlerle olası tren kazası önlenmişti. Bu amaçla; Meteoroloji 5.Bölge Müdürlüğü’nden Bölge Müdürü Alper Akçakaya ve Teknik Ekibi tarafından, TCDD 7.Bölge Müdürlüğü ilgili birimlerine, başta tahmin ve uyarılar olmak üzere, Meteorolojik hizmetlerin tanıtılması ve kurumsal iletişimin güçlendirilmesi için ziyaret gerçekleşti.

Bilgilendirmede bulundu

TCDD 7.Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen sunum ve bilgilendirme toplantısına başta TCDD Bölge Müdürü Adem Sivri olmak üzere üst yönetim tam kadro katılırken, Emniyet ve Kalite Yönetimi Servis Müdürlüğü, Demiryolu Bakım Servis Müdürlüğü, Demiryolu Modernizasyon Servis Müdürlüğü, Emlak Servis Müdürlüğü ve Trafik İstasyon Servis Müdürlüğü birimlerinden Müdür, Müdür yardımcısı ve Teknik Personelleri yoğun katılım sağladı. Meteoroloji 5.Bölge Müdürü Alper Akçakaya TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri’ ye Nostaljik Radyo hediye ederken, Bölge Müdürü Adem Sivri de TCDD sembolü olarak Minyatür Işıklı Demiryolu ’nu Bölge Müdürü Akçakaya’ya takdim etti.  Ahmet IŞIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler