Advert
Advert

Tarihi konaklar hizmette

Sandıklı ilçesinin kültür ve turizmine hizmet vererek çehresini değiştirecek ve misafirlerine nostaljik bir ortam oluşturacak olan tarihi konakların açılışı Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Tarihi konaklar hizmette
Tarihi konaklar hizmette Admin
Bu içerik 813 kez okundu.

Sandıklı merkezde, Sandıklı Evleri Kent Müzesi ve Sandıklı Etnografya Müzesi olarak hizmet verecek tarihi konakların açılışına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Ali Eroğlu, ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 Güzel bir gün

Sandıklı Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Geleneksel ve Yöresel Değerler Sempozyumu / Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen açılış programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün Sandıklımız için güzel bir gün. Birçok etkinliği hep beraber gerçekleştireceğiz. Çağımızda artık ekonominin iyileşmesiyle birlikte gezen gören insan sayısında oldukça bir artış oldu. Dün bir istatistik dikkatimi çekti. Dünya’da en çok ziyaret edilen 10 ilin içerisinde 2 tanesi Türkiye’de bulunuyor. Bunlar İstanbul ve Antalya. Demek ki artık ülkemizde turizmden belirli bir pay almaya başladı. Ancak biz bunu sadece deniz turizmi olarak algılamamız lazım” dedi.

Termal zenginliğimiz var

Vali Tutulmaz, “Kültür, doğa, spor, sağlık turizmini aklımıza gelen her şeyi turizmin bir parçası haline getirmemiz lazım. Sandıklı olarak da gördüğümüz kadarıyla tarihten gelen bir termal zenginliğimiz var. Buraya yıllardır insanlar gelip gidiyor. Ancak bu gelip giden insanları otellerin dışına da çıkarmamız lazım. Onları şehrin içine katmamız lazım ki şehirde alışveriş yapsınlar. Buraya ekonomik katkıları olsun. Ayrıca tarihi bir özelliği, geçmişi olan Sandıklı’yı kültürüyle, ezelden ebediyete taşıyacak olan değerleriyle tanıma imkânları olsun. Bu eserler de işte bunlara vesile olacak. Emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Duaların yapıldığı açılış programı, Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesimi ve akabinde tarihi konakların gezilmesiyle tamamlandı. Ahmet IŞIK

Sandıklı Sandıklı Evleri Kent Müzesi Sandıklı Etnografya Müzesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler