Advert
Advert

Ankara’yı gezdiler

Atatürk İlkokulu 4-B sınıfı Ankara’ya gezi yaptı. Geziye Sınıf Öğretmeni Mine Avcı, 24 öğrenci ve 22 veli katıldı. Gezi sırasında öğrenci velisi olan AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’de ziyaret edildi.

Ankara’yı gezdiler
Ankara’yı gezdiler Admin
Bu içerik 1748 kez okundu.

Gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Mine Avcı, “Öğrencilerimize TBMM ve Anıtkabir’i yerinde incelediler. Öğrencilerimize Atatürk ve Kurtuluş Savaşı hakkında bilgi sahibi olup kazanımlarını kavratmak için bu geziyi yapıyoruz. Anıtkabir ziyaretimizde okulumuzu temsilen Atamızın mozolesine resmi törenle çelenk koyduk. Anıtkabir Özel Defterine, Atamıza ve aziz şehitlerimize şükran ve minnetimizi belirten duygularımızı ifade ettik. Özel rehber eşliğinde Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini gezerken duygusal anlar yaşadık. Törenle Atamızın huzurunda olmak, Anıtkabir’in maneviyatını yaşamak, benim, öğrencilerim ve velilerim için tarifsiz bir gurur, heyecan ve mutluluktu. Herkesin yaşaması gereken anlardı”

Yurdunuseven ziyaret edildi

Öğrenci velisi olan Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’i ziyaret ettiklerini dile getiren Avcı, “Ülkemiz ve dünyanın çeşitli yerlerinden hayvan ve bitki türleri ile fosil, mineral, kayaç, maden örnekleri, enerji kaynakları ve enerji türlerinin sergilendiği MTA’ya ait Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ni gezdik. Velimiz Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in ev sahipliğinde TBMM’yi gezdik. Kurtuluş Savaşı’nda Cumhuriyet öncesinde ve sonrasında çok önemli olan Ulus’taki meclisler, yaklaşık 50 deney ve sergi, bilim gösterileri, bilim sergisi, bilim atölyeleri, bilim tiyatroları etkinliklerinin yapıldığı Feza Gürsey Bilim Deney Merkezini gezdik bilgiler edindik”  dedi. Okul Müdürü  İsa Urhanoğlu ise bu tür etkinliklerin bundan sonrada devam edeceğini belirterek geziye katılan öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.  Ahmet IŞIK

Atatürk İlkokulu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler