Advert
Advert

Meydan projesi ihalesi yapıldı

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın ikinci dönem vizyon projelerinden olan Cumhuriyet Meydanı Projesi'nin yapım ihalesi, Afyonkarahisar Belediyesi İhale Salonunda yapıldı. Büyük ilgi gören ihaleye iş ortaklıkları dahil 16 istekli teklif verdi.

Meydan projesi ihalesi yapıldı
Meydan projesi ihalesi yapıldı Admin
Bu içerik 733 kez okundu.

"Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi ve Kapalı Otopark" yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edildi. Yaklaşık maliyeti 26 milyon 953 bin 638 lira olarak açıklanan iş için 16 istekli teklifte bulundu. İhale Komisyonu tarafından ihale şartnamesine bağlı olarak tek tek incelenen dosyaların ardından, firmaların iş için sunduğu teklif miktarları okundu. Yeterlilik değerlendirmesinin ardından ihale sonucunun isteklilere iletileceği bildirildi. İhale şartnamesine göre, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren beş gün içerisinde yer teslimi yapılacak iş, 410 takvim gününde tamamlanacak.

Meydanda neler yapılacak

Cumhuriyet Meydanı, tarihi kimliği olan bir kentsel mekân. Projenin temel kurgusu da bu kimliğin korunması ve geliştirilmesi üzerine kuruldu. Yeni Valilik, Utku Anıtı, Zafer Müzesini kapsayan ve Afyonkarahisar’ın Büyük Taarruzda ki önemini anlatan ve bu destanı sembolize eden ‘ZAFER YOLU’ aksı oluşturuldu. Zafer Yolunda uygulanacak ‘aydınlanma ve özgürlüğü’ temsil eden özel aydınlatmalarla meydan içerisinde farkındalık oluşturulacak.

Utku Anıtı doğal bırakılacak

Utku Parkı da daha doğal bırakılacak ve yeniden yeşillendirilecek. Buna karşılık sert zemin kullanımı ise insanların rahatça dolaşabilmeleri ve özellikle engelli bireyler için tasarlandı.Meydana hakim 3 adet kafe ve kafelere ait yarı açık oturma alanları bulunacak. Zeminde su havuzu ve su oyunları ile meydana canlılık getirilecek. Ayrıca mevcut ağaçlar korunarak ağaç altı oturma ve dinlenme alanları oluşturulacak. Önemli gün ve etkinliklerde kullanılmak üzere herkesin rahatça görebileceği 40 metrelik medya duvarı yapılacak. Ayrıca 2 kat bodrumda 313 araçlık otopark, vatandaşlarımız ve engelli bireylere özel tuvalet ve ATM yerleri oluşturulacak. >>FERDA CENGİZ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz