Advert
Advert

2019’da yeni yönetim sistemine geçeceğiz

AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven, düzenlediği basın toplantısında 16 Nisanda yapılan halk oylaması referandumunu değerlendirdi. Yurdunuseven, 2019’da yapılacak olan ilk seçimler ile Türkiye’nin Türk usulü Cumhurbaşkanlığı Sistemi yönetimine geçeceğini söyledi.

2019’da yeni yönetim sistemine geçeceğiz
2019’da yeni yönetim sistemine geçeceğiz Admin
Bu içerik 707 kez okundu.

 

 

AK Parti İl Başkanı İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu, Mustafa Ötken ile birlikte düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 16 Nisanda yapılan halk oylaması referandumunu değerlendiren Yurdunuseven, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yeni bir yönetim şekli ile tanıştığını söyledi. Kesinleşmesi ile birlikte sistemin uygulamaya geçeceğini belirten Yurdunuseven, “2019 yılındaki ilk seçimlerimizde bu sistemle artık Türkiye Türk usulü Cumhurbaşkanlığı Sistemi yönetimine geçecek” dedi.

Demokrasiyi özümseyemedikleri ortada

Afyonkarahisar’da yüzde 64.6, tüm Türkiye’de de yüzde 51.4 gibi bir rakamla evet oyu çıktığına dikkat çeken İl Başkanı Yurdunuseven, “Bu sonuç neticesinde hayır cephesinden çıkan yüzde 48.4 hayır diyor. Ben hayır cephesinin demokrasiyi özümseyemedikleri kanaatindeyim. Bunu özümseyemedikleri için beyanda bulundukları kanaatindeyim. Demokrasi işte budur, özellikle yüzde 50’yi geçen demokrasilerde her zaman söz sahibi ise, burada da yüzde 50’yi geçen evet gurubudur. Yüzde 50+1’den sonraki 1 milyon’un 20 milyonun artık hiçbir önemi yok” diye konuştu.

Güzel sonuçlar ortaya çıkmıştır

Yurdunuseven, 22 aylık kampanya içerisinde öncelikle başta Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere, Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Mehmet Parsak, Belediye Başkanlarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, İl Genel Meclisi Başkanımız ve Üyelerine,  İl ve İlçe Yönetimlerimize, Kadın, Gençlik Kolları Başkanlarımıza ve tüm yönetimlerine ve Afyonkarahisar halkına teşekkür ediyorum.  Afyonkarahisar yine vefasını göstermiştir. AK Parti’nin kurulduğu bu memlekette 15 yıldır bizimle beraber yürüyen halkımız, yine bizimle beraber yürümeye devam etmiş ve bu güzel sonuç ortaya çıkmıştır. Hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

Terörle mücadelemizi gördüler

İtirazların dün itibariyle sona erdiğini ifade eden Yurdunuseven, “Biz sadece Bolvadin İlçesinden itiraz geldiğini biliyoruz, oda şuanda ret edildi. Şuana kadar başka ilçelerden bize gelen bir itiraz yok. Şuanda bizimde itiraz edeceğimiz bir durum söz konusu değildir. Sonuçlar ortadadır. Özellikle Hakkari ve diğer doğuda yaşayan vatandaşlarımız da hükümetimizin yapmış olduğu terörle mücadelenin neticelerini gördü bu desteğini de bu şekilde verdi.”  >>GÖKHAN KOCAASLAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz