Advert
Advert

Biz onları koruyamadık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün ilimizde gerçekleştirdiği açılış töreninde çok sayıda polisin zehirlenmesiyle ilgili açıklamada bulunan Vali Yıldırım, numuneleri gerekli işlemlerin yapılması için gönderdiklerini ifade ederek, “Hiç bir şekilde işin ucunu bırakmayacağız. Çünkü bu bizim için mahcubiyettir” dedi.

Biz onları koruyamadık
Biz onları koruyamadık Admin
Bu içerik 446 kez okundu.

 

Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, “Herkesin bildiği gibi Cumhurbaşkanımız ilimize teşrif ettiler. Tabi bu ilimize teşrif etmeleri iki yönüyle çok önemliydi. Birincisi kendilerini ilimizde görmekle şereflendik. Kendilerini ilimizde hep birlikte ağırladık. Bir yönüyle de 1 milyar 28 milyonluk kamu yatırımının açılışını gerekleştirdiler. Bu anlamda 1 milyar 28 milyon’luk eser bizim Afyonkarahisar’lı vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş oldu”

Güzel bir program oldu

Güzel bir programın olduğunu ifade eden Vali Aziz Yıldırım, “Çünkü gördük ki, soğuğa rağmen vatandaşlarımız çok büyük bir teveccüh gösterdiler ve ilimizin dört bir tarafından gelerek kendileri meydanımızı doldurdular. Sayın Cumhurbaşkanımızın hitaplarını dinlediler ve onun hitap etmesi ile birlikte coştular. Bu bizim için ok önemliydi. Hakikaten bunda da bu işin asıl mimarı tabiî ki vatandaşlarımızdır. Sizlerin huzurunda tüm Afyonkarahisar’lılara teşekkür ediyorum” dedi.

Basına teşekkür etti

Bir teşekkürü de çalışanlara yapan Vali Yıldırım, “Hakikaten ok büyük bir fedakarlıkla emniyetimiz, jandarmamız, üniformasız sivil personelimiz, belediyemiz, siyasetle uğraşan değişik partilerden arkadaşlar, siyasetle uğraşmayan vatandaşlarımız, hatta sanayicilerimiz ve pek çok alanda görev yapan arkadaşımız çok büyük yardımda bulundular bizlere programın gerçekleşmesinde ve uygulanabilmesinde ve en büyük teşekkür de basın mensuplarımız içindir” diye konuştu.

Bizler için gurur verici

Gerek ilimizde görev yapan gazete sahipleri, gerekse ulusal basında çıkan haberler ve ilanlar ile vatandaşların meydanlara geldiğini belirten Vali Yıldırım, “Tabiki vatandaşlarımızın meydanlara gelebilmesi için Şoförler Odası da çok büyük yardımda bulundular ve o gün gelmek isteyen vatandaşlarımızı kendileri getirdiler. Buda bizler için hakikaten gurur verici oldu ve devletimizin en üstündeki, en tepesindeki Cumhurbaşkanımızın buraya gelişlerinde ki, programın en güzel şekilde gerçekleşmesi için saydığım bütün alanlar büyük bir fedakarlıkla bizlere yardımcı oldular ve biz ekip halinde bütün bir Afyonkarahisar olarak bu programı gerçekleştirdik” dedi.

67 polisimiz zehirlendi

Vali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programın ardından akşam saatlerinde ilimizden uğurladıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün ilimizde gerçekleştirdiği açılış töreninde çok sayıda polisin zehirlenmesiyle ilgili açıklamada bulunan Vali Yıldırım, talihsiz bir olay olduğuna dikkat çekerek, “İlimizde görev yapan 3 bin polisten sadece 67 tanesi zehirlenme şüphesi ile hastaneye başvurdular. Çok ciddi bir vaka değil ama biz en sıkı bir şekilde olayı takip ettik. Sorumluları hemen Cumhuriyet Başsavcılığına verdik ve adliyemizde gereken işlemleri yapıyor” diye konuştu.  

İşin ucunu bırakmayacağız

Numuneleri gerekli işlemlerin yapılması için gönderdiklerini ifade eden Vali Yıldırım, bir kasıt olmadığını ama ihmal olduğunu belirtti. En sıkı şekilde işin üzerine gittiklerini söyleyen Vali Yıldırım, “Hiç bir şekilde işin ucunu bırakmayacağız. Çünkü bu bizim için mahcubiyettir. Arkadaşlarımız başka illerden geliyorlar, burada görev yapıyorlar ve burada görev yaparlarken yedikleri kumanyadan zehirleniyorlar. Tabiki bunun üzerine gitmemiz gerekiyor.”

Afyon’dan eski bir firma

Tek bir firma olduğunu ve isim vermemek isteyen Vali Yıldırım, “Bu sizlerinde bildiği bir firmadır, saklama anlamında değil ama ne pozitif nede negatif herhangi bir reklam olmasın diye buradan isim vermek istemiyorum. Ama yoksa bilinen Afyonkarahiar’ın eski bir firmalarından bir tanesidir. Bunun için kasıt olduğunu düşünmüyoruz dedim. Varsa eğer soruşturmada da çıkacaktır” dedi. Vali Yıldırım’a basın toplantısında Vali Yardımcısı Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Orhan Sırma, İkmal ve Garnizon Komutanlığından üst rütbeli bir subay da eşlik etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz