BÖYLE CEZAYA CAN KURBAN !

Milli Eğitimdeki Müdür görevlendirmeleri ve puanlamalardaki yanlışlıklara tepkiler artarken, yapılan görevlendirmelerdeki bazı hususlarda dikkat çekiyor. Murat Diktaş’ın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılan görevlendirmesinin, Müfettişler tarafından verilen ‘yer değiştirmesi gerekir’ notu üzerine yapıldığı öğrenildi. Durumu duyan Milli Eğitim Camiasındaki bazı isimler, ‘Böyle cezaya can kurban. Bu ceza değil taltif’tir’ dediler.

BÖYLE CEZAYA  CAN KURBAN !
BÖYLE CEZAYA  CAN KURBAN ! Admin
Bu içerik 2311 kez okundu.

BÖYLE CEZAYA

CAN KURBAN !

Milli Eğitimdeki Müdür görevlendirmeleri ve puanlamalardaki yanlışlıklara  tepkiler artarken, yapılan görevlendirmelerdeki  bazı hususlarda dikkat çekiyor. Murat Diktaş’ın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılan görevlendirmesinin,  Müfettişler tarafından verilen ‘yer değiştirmesi gerekir’ notu üzerine yapıldığı öğrenildi. Durumu duyan Milli Eğitim Camiasındaki bazı isimler, ‘Böyle cezaya can kurban. Bu ceza değil taltif’tir’ dediler.

ŞUBE MÜDÜRLERİNE ACİLEN OKUL ARANIYOR!

Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli olan Şube Müdürlerinin yeni yönetmelik sonrasında görevlerinin sonlanması üzerine bazı ilgililerin bu kişilere okul müdürlüğü ayarlama telaşına girdikleri öğrenildi. Çavdarlı’da bir Okulda Müdür olan, fakat Milli Eğitimde Şube Müdürü olarak görev yapan Murat Diktaş çok büyük bir cezaya çarptırıldı ! Müfettiş raporunda ‘yer değişikliği yapılması gereklidir’ ifadeleri üzerine Murat Diktaş, Afyonkarahisar Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne getirildi.

‘ODAMI HAZIRLAYIN BEN GELİYORUM ORAYA’

Bir başka Şube Müdürünün ise önceki gün Merkezdeki önemli bir Okulun idarecilerini arayarak, ‘Oraya Müdür olarak ben geliyorum. Odamı hazırlayın…’ şeklinde talimatlar verdiği öğrenildi. Yine Milli Eğitimde önemli bir görevde olan bir başka Şube Müdürünün de önceki gece Akarçay’da bir cafe’de müdür olmak isteyen bir kişiyle görüşme yaptığı, kendilerini Eğitim Camiasından bazı kişilerin görmesi üzerine de apar topar mekandan uzaklaştıkları bildirildi.

AK PARTİ İL TEŞKİLATI OLAYLARDAN HABERSİZ

Öte yandan Afyonkarahisar’daki eğitim ve öğretim seviyesinin yükseltilmesi  için tüm güçlerini ortaya koyan ve yapıldığı belirtilen yanlışlıklar ile haksızların giderilmesine çaba harcayan AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatının yaşanan bu olaylardan habersiz olduğu ortaya çıktı. Milli Eğitimdeki bazı çevrelerin AK Parti İl Teşkilatındaki görev değişikliği, Cumhurbaşkanlığı seçim süreci sırasında meydana gelen boşluktan yararlanarak şahsi hesaplar içerisinde hareket ettiklerini tespit ettiklerini belirten AK Parti İl Teşkilatı yöneticileri, ‘Bizim önceliğimiz Afyonkarahisar’daki eğitim ve öğrenim seviyesinin yükseltilmesidir. Yeni çıkan yasayla ilgili düzenlemelerde bazı kişilerin bazı hesaplar içerisinde hareket ettiklerini bizde gördük. Hangi görev olursa olsun, bu görevlere atanacak kişilerde öncelikle aranacak olan şey liyakat’tır. Bize yakın veya uzak anlayışında değiliz’ dediler.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor