Bugün - Tuesday, September 18, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - GEÇ BUNLARI HOCAM

GEÇ BUNLARI HOCAM
Yazı Tarihi: Monday, November 11, 2013

ODAK’ın gündeme getirdiği, ‘üç adımda on trilyon’ başlıklı haberi Afyon dışında da geniş bir şekilde yankılandı. Konuyla ilgili olarak tepkilerini dile getiren vatandaşlarımızda ODAK Haber merkezini ‘objektif ve halkın yararına, korkusuz’ yayınlarından dolayı tebrik yağmuruna tuttular. Pek çok hemşehrimiz de ODAK’a bizzat gelerek hem teşekkür ettiler bu konuyu gündeme getirdiğimiz için, hem de dua ettiler.

---

‘ÖTE DÜNYADA HAKKIMI ALACAĞIM’

Teşekküre gelenler arasında bir tanesi var ki hem duygulandırdı, hem düşündürdü.

Yaşı 70’lere yaklaşmış…

Elinde iki tane torba duruyordu, buyur ettik oturdu.

Masanın üstüne koydu torbanın birisini.

Gazete kağıtlarına gayet özenli sarılmış paketin üstünü açtı ve ‘mercimekli’ dedi.

Yüzüme baktı köylü amca, ‘Hacı teyzen kendi elleriyle yaptı, bende şimdi sıcak sıcak getirdim. Senin için yaptı. Biz Hafız amcamızı da tanırdık, Allah O’ndan, Baban’dan razı olsun, sen bizim derdimize parmak bastın, vilayeti yönetenler ve Bakanımız duysun bunu’ dedi.

İl dışında görevli olan oğlu gazetedeki haberi internette okumuş ve babasına telefonda söylemiş.

Çayını içerken yıllardır o arazilerle ilgili çektikleri sıkıntıları anlattı.

Çayı bittiğinde ikinci torbayı açtı.

Torbayı içindekileri dökmemeye özen özen göstererek açtı.

Toprak vardı torbanın içinde…

‘Bu toprak bizim tarlanın toprağı. Bizim demekte doğrumu bilmem amma, tapusu bizde. Ne işe yararsa! Yıllardır bu toprağımıza bizim diyemedik. Ne bişey yapabildik, ne de satabildik. Çoluk çocuğu everdim, askere yolladım ama bin bir dert ile. Müdür efendiye bizim ulaşma imkanımız yok ama onun etrafındakilere söyledi oğlum, dilekçeler verdik ya istimlak edin paramızı verin, ya da bırakın biz satalım. Nuh dediler peygamber demediler. İşte bu toprak. Oğlana vasiyet ettim,  benim gözümün görlüğünde bu iş hallolmazsa ben öldükten sonra mezarıma bu topraktan da serpsin. Malımıza mal dedirtmeyenleri de, adam seçenleri de  Allah bildiği gibi yapsın. Hakkımı helal etmiyorum o insanlara, burada olmazsa nasılsa ötede hakkımı alacağım’

Dedik ya, dua önemli…

Kişi nasıl isterse öyle dua almakta kendi elinde değil mi?

---

‘DAĞ FARE DOĞURDU’

Tek isteğimiz ve kazancımız bu hayır dualarıdır zaten.

Bizler bu konulardan dolayı, objektif yayınlarımızdan ve Afyonun, Afyonlunun menfaatine yönelik yayınlarımızdan dolayı dualar alırken, bazılarına yapılan dualar ise maalesef pek iç acıcı değil.

 Öte yandan kamuoyundaki tepkileri dindirebilmek için AKÜ Rektörlüğü de internet sitesinde bir açıklama yapmak zorunda kaldı. AKÜ Rektörlüğünün açıklaması ise ‘dağ fare doğurdu’ olarak yorumlandı.

AKÜ’nün kendi personelinin arazisi için yaptığı ‘kıyak’ gibi şerh kaldırma operasyonu’na Belediyenin Konya yolundaki düzenlemeler ile ilgili 2012 yılında yazdığı yazıyı dayanak göstermesi ise ‘kılıf’ olarak nitelendirildi.

Öncelikle belirtelim ki, AKÜ her zaman ‘yuvarlak’ sözcüklerin ardına sığınarak açıklamalar yapmaktadır. Net değildir hiçbir zaman. Ve her zamanda haklarındaki olumsuz haberleri ve yorumları hep kendilerine karşı tutum ve davranış olarak yorumlamaktadırlar.

Bir kurumda yanlışlıklar varsa elbette bunlara karşı tutum ve davranış içerisinde olmalıdır basın kuruluşları. Yanlışlıkların, yolsuzların karşısında olmayanlar ve bildikleri halde bunlara sessiz kalanlar aynı vebal içerisinde değilmidirler?

Ayrıca mevzubahis olan Afyonun, Afyonluların uğradıkları zararlardır.

Yıllardır çile çekmektedir orada arazisi olanlar.

Bir şekilde kabullenilmiş ve sabır da gösterilmiştir bugüne kadar.

Zaman içerisinde nasılsa bir gün istimlak edilir, ya da Üniversite şerhlerini kaldırır topluca diye bekleyenler, böyle kişiye özel uygulamaları gördükleri zaman çileden çıkmakta haklı değimlidirler?

Başkalarının memleketlerinde Üniversite açıldığı zaman bayram ederler,kimse mağdur edilmez ama, bizde ise üniversitenin etrafında arazisi olanlar yıllardır çile çekmektedir.

Herkes için böyle değil tabii ki !

--

GERÇEKTEN DE KAMU YARARI !

AKÜ Rektörlüğünün açıklamasındaki “Üniversitemiz Senatosu 22/10/2013 tarihli bu kararını alırken, her kararında olduğu gibi kesinlikle herhangi bir kişisel çıkar gözetmemiş, Üniversitemizin kurumsal ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmiştir. Bu hususta tamamen yasal mevzuat çerçevesinde kamu yararı gözetilmiştir” sözleri ‘yuvarlak’ ifadelerdir.

‘Üniversitenin kurumsal ihtiyaçları’ ifadesiyle üstü kapalı olarak geçiştirdiği Üniversitenin kurumsal ihtiyaçlarını ne ise bunu kamuoyuna açıklaması istenmekte ve beklenmektedir.

Öte yandan elbette tüm konular ‘yasal’ şartlarda halledilmektedir.

Ama burada önemli olan bu yasal mevzuatların kimler için uygulanıp, kimler için uygulanmadığıdır!

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampusünün etrafında yüzbinlerce m2 alan AKÜ’nün genişleme alanı bandında olduğu için buradaki arazi sahiplerinin elleri kolları bağlıdır.

Hem de yıllardır bu el kol bağlılığı devam etmektedir.

AKÜ’nün bu ‘şerhi’ nedeniyle ne araziler gerçek değerinden alınıp satılabilmektedir, ne de bu arazi sahipleri buraya bir çivi çakabilmektedir.

Yabancı bir firma altı katlı yurdu istediği gibi yapabilirken, benim Afyonlu hemşehrim atasından kalan arazisine bırakın yurt yapmayı, iki katlı bir ev bile yapamamaktadır.

Bu arazi sahiplerinin zaman zaman AKÜ ilgililerine giderek ‘ya istimlak edin, ya da elinizi çekin arazimizden’ dedikleri bilinmektedir.

Onlarca örneği vardır bunun.

Ama bugüne kadar Afyon Kocatepe Üniversitesi hangi Afyonlunun arazisindeki bu şerhleri kaldırmıştır?

İş kendilerinden birisine geldiği zaman, ya da başka bağlantıları olana geldiğinde ise görülmüştür ki, ortada ne ‘şerh’ kalmıştır, ne de başka engel!

AKÜ açıklamasında dedik ya hep yuvarlak ifadeler yer alıyor.

Rektörlük çıkıp ta bizim Doç Mustafa Uçar hocanın Ziraat Bankasından on yıl vadeli aldığı araziyle ilgili olarak bir karar almadık diyebilmekte midir?

Hayır.

Ne yazdıysak harfiyen doğrudur.

AKÜ yaptığı açıklamada ‘kamu yararı’ndan bahsediyor.

‘Kamu yararıymış.

Sevsinler sizin kamu yararı anlayışınızı.

Ha pardon, sanırım kamu yararı sözünüzü biz yanlış anladık.

Mustafa Uçar Hoca kamu mensubu ya, doğru ya biz bunu anlayamamışız.

Gerçekten de ‘kamu’ yararıymış.

AKÜ’nün yaptığı öylesi açıklamalara bir şey daha denir ama biz o ifadeleri burada yazmayalım, ne olduğu biliniyor.

Geç hocam bunları geç…

Kimse ciddiye almıyor artık sizin bu tür açıklamalarınızı.

Birde şu iki de bir dilinizden düşürmediğiniz ‘hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla’ laf ebeliğini de bir kenara bırakın artık. Gördünüz son olarak hakkınızda Afyon Basın Savcısının ‘tokat’ gibi kararını.

Adalet mensuplarımızın hiç bir telkin, baskı ve ‘rica’lara kulak asmadıklarını bilmeyenler öğreniyorlar.

Adalet karşısında Rektör’de, Başkan’da, Vali’de, Çöpçü’de, Gazeteci’de, Çoban’da eşittir, eşit.

Sadece haklı üstündür orada.

Halen öğrenemeyenler varsa da zamanla öğrenirler elbette.

------------------------------------------------------------------

 

MESLEK YÜKSEK OKULUNDA NELER OLUYOR?

Afyon Kocatepe Üniversitesinin hemen her birimiyle ilgili son günlerde gelen şikayet ve ihbarlarda önemli bir artış gözleniyor.

Geçtiğimiz günlerde gelen bir dizi konuyu buradan ilgililere aktarıyoruz.

Verebilecekleri cevaplar varsa göndersinler, o cevapları da yayınlayalım.
Ya da kendileri bu sorunlara, iddialara cevap vermeden çözüm bulacaklarsa da teşekkür ederiz.

  1. Her yarı yıl başında ders seçimlerini internet ortamında öğrenciler kendi sayfalarından yapmaktadırlar. Öğrenciden okulda  TL karşılığında bu seçimli ders çizelgesinin çıktısı istenmektedir. Yaklaşık 5000 öğrenci = 5000 TL tutan bu para nereye gidiyor?
  2. Bu uygulamadan vazgeçilmediği gibi para almaya okul idaresi devam ediyor. Nasıl mı? Öğrenci belgesi isteyen her öğrenciden de yine para alınıyor. Peki, bu paralar ne oluyor?
  3. İkinci öğretimler bilindiği gibi paralı. Ama normal öğretimlerden para alınmıyor. (devlet politikası) İkinci öğretimdeki her öğrenciden alınan ücretler hocalara girdiği ders karşılığında pay ediliyor. Artanı da bölümlerin laboratuar, atölye ve işliklerin ihtiyaçları olan araç, gereç ve sarf malzemesi alınması lazımken Okul Müdürünün makamındaki masa, sandalye, koltuk takımlarının yenilenmesine harcanıyor. Yepyeni olan eskileri de çöpe. Bu reva mı?

Hani eğitim öğretim kalitesi?

  1. Müdür Ahmet Bey tarihçi ama ders ücretini çok alabilmesi için ikinci öğretimlerin İngilizce derslerine giriyor. İngilizce fonetik yok, konuşma desen hiç yok. Bu nasıl bir şey?
  2. Okul bakımsız, öğrencilere baraka bozması dersliklerde ders yaptırılıyor. Kayıtlarda aileleriyle gelen öğrenciler kazandıkları okullarını tabii ki merak ediyorlar. Birisi babasına sesleniyor, “Baba benim okuduğum lise buradan daha güzeldi! Böyle Yüksek Okul mu olur?”
  3. Müdür Ahmet Bey her ay hocalardan da para topluyormuş. Bu toplanan paralar ne oluyor, nereye harcanıyor acaba?
  4. Bunun gibi birçok düzensizlikler ve uygunsuzluklar var. Hangi birini söyleyelim? Acaba müdürlüğe getirilen bu müdürün uygulamalarını Rektör Bey biliyor mu?

Biraz da, Rektör Bey haklı! Çünkü müdür müdürlük yapamıyor. İşleri çok. Okula haftada 1-2 saatliğine uğrayabiliyor. Dediklerine göre müdür, kendisini aratmayacak bir gölge müdür bulmuş kendisine.

               Kim bu? Bölümünde doktoralı birileri varken bölüm başkanlığı yapabilen birisi. Bu olur mu?

  1. Her gün bir ev ekmeğini Müdür Ahmet Beye getiren Erkmen’li bir çalışan, artık horlanmıyor, aşağılanmıyor ve iş yerinde eskisi kadar çalışmıyor, kollanıyor.

Bu ev ekmekleri acaba rüşvete girer mi?

 

Öğrencilerden derlenen bu soruların mesajı sanırız Rektör bey ya da ilgililer tarafından anlaşılmıştır.

Gereklerinin yapılması AKÜ yönetiminin üzerinde durduğu kurumsal imajları açısından da çok önemlidir.

---

 

 

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 2593
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
Uşak Destanı
Uşaklı çalışıyor... Üretiyor..."Krize ...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
2006 - Bu akşam BERAAT GECESİ'dir. Kandiliniz Mübarek olsun!
1922 - Erdek,Biga Yenice ve Mahmudiye'nin kurtuluşu.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.81