Bugün - Wednesday, September 19, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - 17 yıl önce, 17 yıl sonra...

17 yıl önce, 17 yıl sonra...
Yazı Tarihi: Friday, August 18, 2017

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastanesinde bir bloktan diğer bloğa taşınırken sedyeden düşürülen Evciler’li Hanım Yılmaz’ın haberi dünkü ODAK’ta yer almıştı.

Bu haber bana çok eskileri hatırlattı.

Aradan yıllar geçmesine rağmen, AKÜ’de halen daha böyle olayların yaşanması, hem de onca imkâna rağmen bunların olması düşündürücüdür.

AKÜ’nün daha ileriye gitmesi ve hem hemşehrilerimize, hem de tüm vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermesi için 17 yıl öncede uğraş veriyorduk, şimdi de aynı uğraş içerisindeyiz.

AKÜ ile ilgili olumsuz haberleri keşke yapmasak.

Buna imkân vermese AKÜ ilgilileri ve diğer ilgililer...

Bizim amacımız bağcı dövmek değil.

Geçmişte de buna benzer mücadeleleri verdik.

Hemşehrilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için, AKÜ’nün daha geniş imkânlara kavuşması için elimizden geleni yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.

//

AKÜ’nün şimdiki hastanelerinin yer aldığı arazinin bir bölümü Ticaret Borsasına’ya tahsisli idi.

O tahsisin bir bölümünün kaldırılarak, burasının AKÜ’ye verilmesi için çok mücadele ettik rahmetli İbrahim Küçükkurt ile birlikte.

Allaha şükür başardık.

Eğer AKÜ şimdi o bölgede yer sıkıntısı çekmiyor ise bunda zamanın Valisi Ahmet Özyurt, o tarihteki Rektör Şan Hoca, Rektör Yardımcısı Solak ile İbrahim Küçükkurt ve benim emeklerim hiçte az değildir.

Rahmetli Borsa Başkanımız Recai Yumuturuğ’ da üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır.

Hem İbrahim Küçükkurt’un, hem de Recai Yumuturuğ’un mekânları cennet olsun...

AKÜ ilgilileri zaman zaman pek çok sıkıntı yaşadılar. Bizlerde gazeteci olarak onlara sıkıntı veren konuları çözüme kavuşturmak için onların yanında yer aldık.

Geçmişte yaşananlar, bizim AKÜ’nün daha ileriye gidebilmesi için neler yaptığımız bilinmektedir.

//

Afyon Kocatepe Üniversitesine Sağlık Müdürlüğü tarafından kullanım amacıyla Karayolları Müdürlüğünün yanındaki binalar tahsis edilmişti.

Bina AKÜ’ye verilmesine verilmişti ama üç bloktan oluşan birbirine entegre olan binaların sağ ve soldaki bölümlerinin verilmiş, orta blok ise Sağlık Müdürlüğü bünyesinde tutulmuştu.

O dönemde koalisyon hükümeti işbaşındaydı.

Sağlık Bakanlığı da MHP’ye verilmişti.

Sağlık Bakanı Dr. Osman Durmuş MHP Afyon Milletvekilleri Dr. Mehmet Telek ve Prof. Dr. Abdülkadir Akcan’ın yakın dostuydu.

O dönemde AKÜ Rektörü Prof. Dr. Şan Öz-Alp, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Solak, Hastane Başhekimi de şimdi CHP Milletvekili olan ve Afyondan sonra Isparta’ya giden ve orada Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü görevinde de bulunan Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar idi. Metin Hoca önemli bir ortopedistti aynı zamanda. Türkiye çapında ün yapmıştı. Hem Türkiye’den, hem de yurt dışından pek çok hastası vardı. O zamanlar henüz Prof. değildi ama, Nevres hoca ile birlikte Afyon Kocatepe Üniversitesi hastanesinde çok önemli ameliyatları başarıyla gerçekleştirmişlerdi.

Üniversite Rektör Yardımcılarından bir diğeri hemşehrimiz Prof. Dr. Nüket Saraçel, Genel Sekreter Mehmet Tabak AKÜ’nün tıp alanında İlimizin ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılaması için Rektör Öz-Alp ve Solak ile birlikte gecelerini gündüzlerine katmaktaydılar.

Rektör Şan Hoca bu karayollarının yanındaki hastaneye ‘pembe hastane’ adını vermişti.

Şimdiki Park Hayat hastanesi daha sonra kiralanmış oraya da halk arasında hastanelerin karıştırılmaması ve bilinmesi için ‘kırmızı hastane’ adı verilmiş, Üniversitenin şimdi Tıp Fakültesi ile diğer hastanelerinin bulunduğu İzmir yolundaki diğer hastaneye de ‘mavi hastane’ adı uygun görülmüştü.

Her hastane sanki 5 yıldızlı bir otel gibi tertemiz idi.

Tüm görevliler hasta memnuniyeti için ellerinden geleni, isteyerek ve severek yapmaktaydılar.

Rektör Şan Hocanın hangi saatte, hangi hastanede olacağını kimse bilemediği için tam bir teyakkuz durumu vardı hem doktorlarda, hem de diğer çalışanlarda.

Bir hastanın memnuniyetsiz olması ve bunun Rektör hocanın kulağına gitmesi demek, buna sebep olanlarının başlarını epey ağrıtacağı için hastalar el üzerinde tutuluyordu.

Rektör hoca ve tüm ekip böylesine en iyi kalite için uğraş verirken Sağlık Müdürlüğünden tahsis edilen binada zaman zaman sorunlar çıkmaktaydı.

Çünkü A blokta tedavisi ve ameliyatı yapılan bir hasta eğer yataklı bölüme geçirilecekse bu büyük sorundu.

Çünkü birbirine entegre üç bloktan orta blok Sağlık Müdürlüğü tarafından verilmediği gibi, buradan bloklar arası geçişe izinde verilmiyordu.

Ameliyat olan hastalar sedyede A bloktan çıkartılıp, sokaktan geçirilerek C blok’a götürülüyordu.

Zaman zamanda bu durum haberlere konu oluyordu.

Çünkü karda, yağmurda bazen hastaların bloktan bloka geçişlerinde sıkıntılar olmaktaydı.

Mesela, Türkiye güzellerinden birisi Metin ve Nevres Hocaların namını duyup AKÜ’ye gelmiş ve burada ameliyat olmuştu.

Ameliyat olan kişi ünlü olunca Türkiye’nin hemen hemen tüm televizyon kanallarının magazin ekipleri de Afyona gelmişlerdi.

A bloktan C bloğa Afyondaki hastalar için normal olan nakil işlemi, ulusal basından gelen ekiplerin dikkatini ve tepkisini çekmiş, bu durumda tüm Türkiye’de haber olmuştu.

Bu durum bir türlü aşılamıyordu.

Mehmet Telek ve Abdülkadir Akcan’ın bana göre inatları AKÜ hastanesindeki sıkıntıyı bir türlü sona erdiremiyordu.

Ta ki konu Sezer’in makamında konuşulana dek...

O sıralarda Cumhurbaşkanlığı Makamına hemşehrimiz Ahmet Necdet Sezer seçilmişti.

Afyon Valisi Ahmet Özyurt, Belediye Başkanı Hayrettin Barut, Milletvekillerimiz İsmet Attila, Said Açba, Mehmet Telek, Müjdat Kayayerli, Abdülkadir Akcan, İbrahim Özsoy ve Gaffar Yakın, AKÜ Rektör Yardımcısı Nüket Saraçel ve diğer bazı kişiler ile birlikte Çankaya Köşküne hayırlı olsun ziyaretine gittik.

Görüşmenin 20 dakika ile sınırlı olduğu daha biz salona girmeden Özel Kalemdeki ilgililer tarafından hepimize söylenmişti. Cumhurbaşkanı Sezer’in bizi kabulünden sonra diğer programları olduğu hatırlatılırken aslında hepimizin teker teker konuşmak yerine İl Valisinin tüm Afyonu temsilen bir konuşma yapmasının uygun olacağı mesajını alarak toplantı salonuna girdik.

Cumhurbaşkanımız Sezer’e İlimiz Valisi tarafından heyet üyeleri teker teker tanıtıldı.

Sonra İlimizin sorunlarını çok kısa bir şekilde anlattı Valimiz Özyurt.

Bu sırada vakitte neredeyse bize ayrılan sürenin sonuna yaklaşmıştı ki, Cumhurbaşkanımız tüm heyet üyelerinden sırayla konuşmalarını istedi.

Şehrimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini duymak istiyordu.

Özel Kalem Müdürünün ’20 dakika’ uyarısını ve bizden sonraki randevuları olduğu yönünde verilen bilgiyi aktardı Valimiz Özyurt.

Hemşehrilerim gelmiş, şimdi onları dinlemek istiyorum. Diğer randevular ya ertelenir, ya da biraz beklerler, sizlerle konuşmak istiyorum’ dedi Cumhurbaşkanımız Sezer.

O ana kadar sanki iğne üzerinde oturuyorken, tüm heyet olarak bu sözlerden sonra çok rahatlamıştık.

Heyet üyeleri teker teker konuşuyor, o sırada Cumhurbaşkanımız o konu ile ilgili görüşlerini söylüyor, arada birde Cumhurbaşkanı seçildikten sonra yaşadığı bazı olayları bizlerle paylaşıyordu.

Çok samimi bir ortam oluşmuştu.

Cumhurbaşkanımızın da çok keyif aldığı hissediliyordu bu görüşmeden.

Sıra bana geldiğinde ben Üniversitenin Pembe hastanesinin durumunu özetledim ve maalesef bazı Milletvekillerimizin bu duruma adeta seyirci kaldıklarını, bu sorunun çözülmesi için Sağlık Bakanıyla görüşmesi talebimi ilettim tüm heyetin önünde.

Benim sözlerim üzerine Valinin yüzüne baktı Cumhurbaşkanımız ve kendisi de not aldı.

Telek, Kayayerli ve Akcan haricindeki diğer Milletvekillerimiz ile AKÜ Rektör Yardımcısı Saraçel benim söylediklerimi tasdikleyerek konunun bir an önce çözümlenmesinin gerekli olduğunu vurguladılar.

O sırada MHP Milletvekilimiz Telek ile Akcan konuyu Sağlık Bakanı ile görüşeceklerini Cumhurbaşkanımıza söylediler.

Görüşme sona erdi, fotoğraf çekiminden sonra vedalaşıp ayrıldık Cumhurbaşkanımızın makamından.

Tam merdivenlerden aşağı inerken birden MHP Milletvekilimiz Mehmet Telek bir hışımla ‘Bizi nasıl şikâyet edersin Cumhurbaşkanımıza’ diyerek üzerime yürürken İsmet Attila ile Said Açba araya girdiler. Attila ve Açba önüme set olup, korudular...

Yalan mı söyledim Cumhurbaşkanımıza, siz engellediniz bende söyledim. Siz engellemiyor musunuz?’ dedim Telek, Akcan ve Kayayerli’ye.

Hem Telek, hem de Akcan dostumdur.

Dava arkadaşlarımdır.

Ama Afyonu ilgilendiren bir konuda onların kalbini kırmayı bile göze almaktan çekinmedim. Bugünde çekinmediğimiz ortadadır.

Benim Cumhurbaşkanımız huzurunda AKÜ’nün sıkıntısını dile getirmemin ardından sorun bir şekilde çözüldü.

Zaman zaman Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer ile Afyonu ilgilendiren hususları görüştük. Aktardığımız tüm sorunlarda çözüme kavuştu.

Eminim ki yıllar sonra hem Telek, hem Akcan, hem de Kayayerli bu konudaki tavırlarından dolayı yanlış yaptıklarını anlamışlardır.

Çünkü Rektör Şan hoca’ya ve Üniversite yönetimine kızıp o engellemeleri yapmakla aslında Afyonkarahisar halkına ve AKÜ’ye zarar vermişlerdir.

Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer İlimiz için yaptığı hizmetlerin reklamını yapmaz, bilakis bunların duyulmamasını isterdi.

Öyle de oldu.

Balıkların bilmesine gerek duymadı.

Allah razı olsun...

//

İşte 17 yıl öncesinde yaşanan o sedye ile taşıma olayını hatırlattı bana dünkü sedye ile taşıma olayı.

Aradan bunca yıl geçti.

AKÜ hiçte azımsanmayacak imkânlara kavuştu.

O günleri bizzat yaşayan, o sıkıntıları bizzat çeken, bürokratik engelleri aşmak için yüzlerce defa Ankara’ya gidip gelen Solak hoca şimdi nasıl böyle bir şeye izin verir?

Gerçekten şaşırdım.

Gözünden kaçtıysa bu sıkıntılar anlarım.

Ama önemsemiyorsa da üzülürüm.

Biz bazı icraatları nedeniyle defalarca kendisini eleştirsek de, bir hakkı teslim etmekten de gocunmayız.

O hastanelerin kurulmasında büyük emekleri olmuştur Solak’ın.

Kurulması için onca emek sarfeden Solak Hocanın, bu hastanelerin hemşehrilerimize daha iyi hizmet vermesi içinde oralar ile biraz daha fazla ilgilenmesinin gerektiği aşikardır.

Orada yatan bir Bakan yardımcısı veya bir önemli kişinin yakını olduğu zaman nasıl ilgileniliyorsa, kimi kimsesi olmayan bir Afyonlu içinde aynı hassasiyetin gösterilmesi gereklidir.

Bu görüntülerin tekrarlanmaması için Rektör Solak hocanın hastane ilgililerinin dikkatini çekmesi gerekmektedir.

Bu kadar başı boş bırakmamalıdır hastaneleri.

Her şeyden önce hem o hastanelerin bağlı olduğu Rektör’dür, hem de o hastanelerin kurulması için çok çaba sarfeden ekibin içerisinde yer almıştır.

Yani mutfakta o yemeğin yapılmasında emeği vardır.

O zaman yemeğin telef edilmesine göz yummamalıdır...

//

//

//

Hiç kimse sevinmesin...

Dün Savcımız Osman Çabuk aradı.

Kendisi yıllık izinde olmasına rağmen Afyonkarahisar gündemini her zamanki gibi yakından takip ediyor.

Sohbetimizde konu Şark hizmeti nedeniyle Hakkari’ye tayini çıkan Emniyet Müdür Yardımcımız Talat beye geldiğinde, Savcımız Osman bey öyle güzel şeyler aktardı ki...

Gece gündüz çok birlikte çalıştılar. En çetrefilli bir dönemde omuz omuza verdiler.

Özetle aktarmak istiyorum o cümleleri;

Bugüne kadar görevim gereği pek çok Emniyet mensubu arkadaş ile çalıştım. Bunların hepsinin içinde en çok değer verdiklerim içerisindedir Talat bey. Kendisiyle çok zor ve sıkıntılı dönemde çalıştık ama ben O’nun bu konuda verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerdenim. Gerçek bir vatanseverdir. Çok önemli katkıları oldu. Talat bey önemli bir donanıma sahip. Şimdi Afyonkarahisar’da FETÖ/PDY ile ilgili çok fazla yapacak bir şey yok denilebilir. Gereken tüm operasyonlar yapıldı. Daha pek çok İl bu ByLock ile ilgili bir mesafe alamışken, biz Afyonkarahisar olarak neredeyse bu konuyu da bitirdik. Bunlar hep Emniyet ekiplerimizin ve başlarındaki yöneticilerin gösterdikleri performanslar sayesinde olmuştur. Emniyet ekiplerimiz ile özellikle de Talat ve Ümit beyler ile çok güzel bir diyalog kurduk. O tarihlerden itibaren birlikte çok çalıştık. Afyonkarahisar’daki bu terör yapılanmasını her yönüyle çözdük. O çalışmalar sayesinde çok önemli bilgilere ulaştık. İddianamelerimiz bu kadar sağlam oluştuysa, bunun en önemli etkenlerinden birisi buradaki bu birlikte yapılan çalışmadan ötürüdür. İnanıyorum ki bu tayin yapılırken Ankara’daki ilgililer orada Talat bey gibi önemli bir kişiye ihtiyaç duyulduğu için bu tercihte bulunmuşlardır. Söylediğim gibi Talat bey gerçekten çok donanımlı ve bu FETÖ/PDY konusunda müthiş bir bilgi birikimine sahiptir. İnanıyorum ki orada da çok önemli operasyonlara imza atacaktır. Ben burada O’nunla çalışmaktan ve O’nu tanımaktan dolayı çok mutlu oldum. Bundan sonra da başarılı çalışmalarını duyacağımızdan eminim.

FETÖ/PDY gibi ülkemiz için çok önemli bir konuda, İlimizin bu konuda en tepe noktasındaki bir isimlerden birisi olan Savcımız Osman beyin, Talat Müdür ile ilgili bu sözlerine, takdirine aynen katılıyoruz.

Elbette bazı önemli noktalarda görev yapan kişilerin bir başka yerlere tayin edilmesi, buradaki mücadeleyi sona erdirmeyecektir.

Savcılık, Ağır Ceza Mahkemesi ve Emniyet Müdürlüğü FETÖ/PDY konusunda kararlılıklarını aynen sürdüreceklerdir. Kişiler bir yerden başka bir yere gidebilir ama; belgeler, bilgiler ve ele geçirilen her türlü materyal ve gelen-gelmekte olan deşifreler ışığında gerekenler dün yapıldığı gibi, bugünde - yarında aynı şekilde yapılacaktır.

Buna şüphemiz yoktur.

Bu tür tayinlere sevinen budalalar varsa buradan söyleyelim onlara, hiç kimse boşuna sevinmesin...

 

 

 

 

 

 

17 yıl önce, 17 yıl sonra...

Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastanesinde bir bloktan diğer bloğa taşınırken sedyeden düşürülen Evciler’li Hanım Yılmaz’ın haberi dünkü ODAK’ta yer almıştı.

Bu haber bana çok eskileri hatırlattı.

Aradan yıllar geçmesine rağmen, AKÜ’de halen daha böyle olayların yaşanması, hem de onca imkâna rağmen bunların olması düşündürücüdür.

AKÜ’nün daha ileriye gitmesi ve hem hemşehrilerimize, hem de tüm vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermesi için 17 yıl öncede uğraş veriyorduk, şimdi de aynı uğraş içerisindeyiz.

AKÜ ile ilgili olumsuz haberleri keşke yapmasak.

Buna imkân vermese AKÜ ilgilileri ve diğer ilgililer...

Bizim amacımız bağcı dövmek değil.

Geçmişte de buna benzer mücadeleleri verdik.

Hemşehrilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için, AKÜ’nün daha geniş imkânlara kavuşması için elimizden geleni yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.

//

AKÜ’nün şimdiki hastanelerinin yer aldığı arazinin bir bölümü Ticaret Borsasına’ya tahsisli idi.

O tahsisin bir bölümünün kaldırılarak, burasının AKÜ’ye verilmesi için çok mücadele ettik rahmetli İbrahim Küçükkurt ile birlikte.

Allaha şükür başardık.

Eğer AKÜ şimdi o bölgede yer sıkıntısı çekmiyor ise bunda zamanın Valisi Ahmet Özyurt, o tarihteki Rektör Şan Hoca, Rektör Yardımcısı Solak ile İbrahim Küçükkurt ve benim emeklerim hiçte az değildir.

Rahmetli Borsa Başkanımız Recai Yumuturuğ’ da üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır.

Hem İbrahim Küçükkurt’un, hem de Recai Yumuturuğ’un mekânları cennet olsun...

AKÜ ilgilileri zaman zaman pek çok sıkıntı yaşadılar. Bizlerde gazeteci olarak onlara sıkıntı veren konuları çözüme kavuşturmak için onların yanında yer aldık.

Geçmişte yaşananlar, bizim AKÜ’nün daha ileriye gidebilmesi için neler yaptığımız bilinmektedir.

//

Afyon Kocatepe Üniversitesine Sağlık Müdürlüğü tarafından kullanım amacıyla Karayolları Müdürlüğünün yanındaki binalar tahsis edilmişti.

Bina AKÜ’ye verilmesine verilmişti ama üç bloktan oluşan birbirine entegre olan binaların sağ ve soldaki bölümlerinin verilmiş, orta blok ise Sağlık Müdürlüğü bünyesinde tutulmuştu.

O dönemde koalisyon hükümeti işbaşındaydı.

Sağlık Bakanlığı da MHP’ye verilmişti.

Sağlık Bakanı Dr. Osman Durmuş MHP Afyon Milletvekilleri Dr. Mehmet Telek ve Prof. Dr. Abdülkadir Akcan’ın yakın dostuydu.

O dönemde AKÜ Rektörü Prof. Dr. Şan Öz-Alp, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Solak, Hastane Başhekimi de şimdi CHP Milletvekili olan ve Afyondan sonra Isparta’ya giden ve orada Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü görevinde de bulunan Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar idi. Metin Hoca önemli bir ortopedistti aynı zamanda. Türkiye çapında ün yapmıştı. Hem Türkiye’den, hem de yurt dışından pek çok hastası vardı. O zamanlar henüz Prof. değildi ama, Nevres hoca ile birlikte Afyon Kocatepe Üniversitesi hastanesinde çok önemli ameliyatları başarıyla gerçekleştirmişlerdi.

Üniversite Rektör Yardımcılarından bir diğeri hemşehrimiz Prof. Dr. Nüket Saraçel, Genel Sekreter Mehmet Tabak AKÜ’nün tıp alanında İlimizin ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılaması için Rektör Öz-Alp ve Solak ile birlikte gecelerini gündüzlerine katmaktaydılar.

Rektör Şan Hoca bu karayollarının yanındaki hastaneye ‘pembe hastane’ adını vermişti.

Şimdiki Park Hayat hastanesi daha sonra kiralanmış oraya da halk arasında hastanelerin karıştırılmaması ve bilinmesi için ‘kırmızı hastane’ adı verilmiş, Üniversitenin şimdi Tıp Fakültesi ile diğer hastanelerinin bulunduğu İzmir yolundaki diğer hastaneye de ‘mavi hastane’ adı uygun görülmüştü.

Her hastane sanki 5 yıldızlı bir otel gibi tertemiz idi.

Tüm görevliler hasta memnuniyeti için ellerinden geleni, isteyerek ve severek yapmaktaydılar.

Rektör Şan Hocanın hangi saatte, hangi hastanede olacağını kimse bilemediği için tam bir teyakkuz durumu vardı hem doktorlarda, hem de diğer çalışanlarda.

Bir hastanın memnuniyetsiz olması ve bunun Rektör hocanın kulağına gitmesi demek, buna sebep olanlarının başlarını epey ağrıtacağı için hastalar el üzerinde tutuluyordu.

Rektör hoca ve tüm ekip böylesine en iyi kalite için uğraş verirken Sağlık Müdürlüğünden tahsis edilen binada zaman zaman sorunlar çıkmaktaydı.

Çünkü A blokta tedavisi ve ameliyatı yapılan bir hasta eğer yataklı bölüme geçirilecekse bu büyük sorundu.

Çünkü birbirine entegre üç bloktan orta blok Sağlık Müdürlüğü tarafından verilmediği gibi, buradan bloklar arası geçişe izinde verilmiyordu.

Ameliyat olan hastalar sedyede A bloktan çıkartılıp, sokaktan geçirilerek C blok’a götürülüyordu.

Zaman zamanda bu durum haberlere konu oluyordu.

Çünkü karda, yağmurda bazen hastaların bloktan bloka geçişlerinde sıkıntılar olmaktaydı.

Mesela, Türkiye güzellerinden birisi Metin ve Nevres Hocaların namını duyup AKÜ’ye gelmiş ve burada ameliyat olmuştu.

Ameliyat olan kişi ünlü olunca Türkiye’nin hemen hemen tüm televizyon kanallarının magazin ekipleri de Afyona gelmişlerdi.

A bloktan C bloğa Afyondaki hastalar için normal olan nakil işlemi, ulusal basından gelen ekiplerin dikkatini ve tepkisini çekmiş, bu durumda tüm Türkiye’de haber olmuştu.

Bu durum bir türlü aşılamıyordu.

Mehmet Telek ve Abdülkadir Akcan’ın bana göre inatları AKÜ hastanesindeki sıkıntıyı bir türlü sona erdiremiyordu.

Ta ki konu Sezer’in makamında konuşulana dek...

O sıralarda Cumhurbaşkanlığı Makamına hemşehrimiz Ahmet Necdet Sezer seçilmişti.

Afyon Valisi Ahmet Özyurt, Belediye Başkanı Hayrettin Barut, Milletvekillerimiz İsmet Attila, Said Açba, Mehmet Telek, Müjdat Kayayerli, Abdülkadir Akcan, İbrahim Özsoy ve Gaffar Yakın, AKÜ Rektör Yardımcısı Nüket Saraçel ve diğer bazı kişiler ile birlikte Çankaya Köşküne hayırlı olsun ziyaretine gittik.

Görüşmenin 20 dakika ile sınırlı olduğu daha biz salona girmeden Özel Kalemdeki ilgililer tarafından hepimize söylenmişti. Cumhurbaşkanı Sezer’in bizi kabulünden sonra diğer programları olduğu hatırlatılırken aslında hepimizin teker teker konuşmak yerine İl Valisinin tüm Afyonu temsilen bir konuşma yapmasının uygun olacağı mesajını alarak toplantı salonuna girdik.

Cumhurbaşkanımız Sezer’e İlimiz Valisi tarafından heyet üyeleri teker teker tanıtıldı.

Sonra İlimizin sorunlarını çok kısa bir şekilde anlattı Valimiz Özyurt.

Bu sırada vakitte neredeyse bize ayrılan sürenin sonuna yaklaşmıştı ki, Cumhurbaşkanımız tüm heyet üyelerinden sırayla konuşmalarını istedi.

Şehrimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini duymak istiyordu.

Özel Kalem Müdürünün ’20 dakika’ uyarısını ve bizden sonraki randevuları olduğu yönünde verilen bilgiyi aktardı Valimiz Özyurt.

Hemşehrilerim gelmiş, şimdi onları dinlemek istiyorum. Diğer randevular ya ertelenir, ya da biraz beklerler, sizlerle konuşmak istiyorum’ dedi Cumhurbaşkanımız Sezer.

O ana kadar sanki iğne üzerinde oturuyorken, tüm heyet olarak bu sözlerden sonra çok rahatlamıştık.

Heyet üyeleri teker teker konuşuyor, o sırada Cumhurbaşkanımız o konu ile ilgili görüşlerini söylüyor, arada birde Cumhurbaşkanı seçildikten sonra yaşadığı bazı olayları bizlerle paylaşıyordu.

Çok samimi bir ortam oluşmuştu.

Cumhurbaşkanımızın da çok keyif aldığı hissediliyordu bu görüşmeden.

Sıra bana geldiğinde ben Üniversitenin Pembe hastanesinin durumunu özetledim ve maalesef bazı Milletvekillerimizin bu duruma adeta seyirci kaldıklarını, bu sorunun çözülmesi için Sağlık Bakanıyla görüşmesi talebimi ilettim tüm heyetin önünde.

Benim sözlerim üzerine Valinin yüzüne baktı Cumhurbaşkanımız ve kendisi de not aldı.

Telek, Kayayerli ve Akcan haricindeki diğer Milletvekillerimiz ile AKÜ Rektör Yardımcısı Saraçel benim söylediklerimi tasdikleyerek konunun bir an önce çözümlenmesinin gerekli olduğunu vurguladılar.

O sırada MHP Milletvekilimiz Telek ile Akcan konuyu Sağlık Bakanı ile görüşeceklerini Cumhurbaşkanımıza söylediler.

Görüşme sona erdi, fotoğraf çekiminden sonra vedalaşıp ayrıldık Cumhurbaşkanımızın makamından.

Tam merdivenlerden aşağı inerken birden MHP Milletvekilimiz Mehmet Telek bir hışımla ‘Bizi nasıl şikâyet edersin Cumhurbaşkanımıza’ diyerek üzerime yürürken İsmet Attila ile Said Açba araya girdiler. Attila ve Açba önüme set olup, korudular...

Yalan mı söyledim Cumhurbaşkanımıza, siz engellediniz bende söyledim. Siz engellemiyor musunuz?’ dedim Telek, Akcan ve Kayayerli’ye.

Hem Telek, hem de Akcan dostumdur.

Dava arkadaşlarımdır.

Ama Afyonu ilgilendiren bir konuda onların kalbini kırmayı bile göze almaktan çekinmedim. Bugünde çekinmediğimiz ortadadır.

Benim Cumhurbaşkanımız huzurunda AKÜ’nün sıkıntısını dile getirmemin ardından sorun bir şekilde çözüldü.

Zaman zaman Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer ile Afyonu ilgilendiren hususları görüştük. Aktardığımız tüm sorunlarda çözüme kavuştu.

Eminim ki yıllar sonra hem Telek, hem Akcan, hem de Kayayerli bu konudaki tavırlarından dolayı yanlış yaptıklarını anlamışlardır.

Çünkü Rektör Şan hoca’ya ve Üniversite yönetimine kızıp o engellemeleri yapmakla aslında Afyonkarahisar halkına ve AKÜ’ye zarar vermişlerdir.

Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer İlimiz için yaptığı hizmetlerin reklamını yapmaz, bilakis bunların duyulmamasını isterdi.

Öyle de oldu.

Balıkların bilmesine gerek duymadı.

Allah razı olsun...

//

İşte 17 yıl öncesinde yaşanan o sedye ile taşıma olayını hatırlattı bana dünkü sedye ile taşıma olayı.

Aradan bunca yıl geçti.

AKÜ hiçte azımsanmayacak imkânlara kavuştu.

O günleri bizzat yaşayan, o sıkıntıları bizzat çeken, bürokratik engelleri aşmak için yüzlerce defa Ankara’ya gidip gelen Solak hoca şimdi nasıl böyle bir şeye izin verir?

Gerçekten şaşırdım.

Gözünden kaçtıysa bu sıkıntılar anlarım.

Ama önemsemiyorsa da üzülürüm.

Biz bazı icraatları nedeniyle defalarca kendisini eleştirsek de, bir hakkı teslim etmekten de gocunmayız.

O hastanelerin kurulmasında büyük emekleri olmuştur Solak’ın.

Kurulması için onca emek sarfeden Solak Hocanın, bu hastanelerin hemşehrilerimize daha iyi hizmet vermesi içinde oralar ile biraz daha fazla ilgilenmesinin gerektiği aşikardır.

Orada yatan bir Bakan yardımcısı veya bir önemli kişinin yakını olduğu zaman nasıl ilgileniliyorsa, kimi kimsesi olmayan bir Afyonlu içinde aynı hassasiyetin gösterilmesi gereklidir.

Bu görüntülerin tekrarlanmaması için Rektör Solak hocanın hastane ilgililerinin dikkatini çekmesi gerekmektedir.

Bu kadar başı boş bırakmamalıdır hastaneleri.

Her şeyden önce hem o hastanelerin bağlı olduğu Rektör’dür, hem de o hastanelerin kurulması için çok çaba sarfeden ekibin içerisinde yer almıştır.

Yani mutfakta o yemeğin yapılmasında emeği vardır.

O zaman yemeğin telef edilmesine göz yummamalıdır...

//

//

//

Hiç kimse sevinmesin...

Dün Savcımız Osman Çabuk aradı.

Kendisi yıllık izinde olmasına rağmen Afyonkarahisar gündemini her zamanki gibi yakından takip ediyor.

Sohbetimizde konu Şark hizmeti nedeniyle Hakkari’ye tayini çıkan Emniyet Müdür Yardımcımız Talat beye geldiğinde, Savcımız Osman bey öyle güzel şeyler aktardı ki...

Gece gündüz çok birlikte çalıştılar. En çetrefilli bir dönemde omuz omuza verdiler.

Özetle aktarmak istiyorum o cümleleri;

Bugüne kadar görevim gereği pek çok Emniyet mensubu arkadaş ile çalıştım. Bunların hepsinin içinde en çok değer verdiklerim içerisindedir Talat bey. Kendisiyle çok zor ve sıkıntılı dönemde çalıştık ama ben O’nun bu konuda verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerdenim. Gerçek bir vatanseverdir. Çok önemli katkıları oldu. Talat bey önemli bir donanıma sahip. Şimdi Afyonkarahisar’da FETÖ/PDY ile ilgili çok fazla yapacak bir şey yok denilebilir. Gereken tüm operasyonlar yapıldı. Daha pek çok İl bu ByLock ile ilgili bir mesafe alamışken, biz Afyonkarahisar olarak neredeyse bu konuyu da bitirdik. Bunlar hep Emniyet ekiplerimizin ve başlarındaki yöneticilerin gösterdikleri performanslar sayesinde olmuştur. Emniyet ekiplerimiz ile özellikle de Talat ve Ümit beyler ile çok güzel bir diyalog kurduk. O tarihlerden itibaren birlikte çok çalıştık. Afyonkarahisar’daki bu terör yapılanmasını her yönüyle çözdük. O çalışmalar sayesinde çok önemli bilgilere ulaştık. İddianamelerimiz bu kadar sağlam oluştuysa, bunun en önemli etkenlerinden birisi buradaki bu birlikte yapılan çalışmadan ötürüdür. İnanıyorum ki bu tayin yapılırken Ankara’daki ilgililer orada Talat bey gibi önemli bir kişiye ihtiyaç duyulduğu için bu tercihte bulunmuşlardır. Söylediğim gibi Talat bey gerçekten çok donanımlı ve bu FETÖ/PDY konusunda müthiş bir bilgi birikimine sahiptir. İnanıyorum ki orada da çok önemli operasyonlara imza atacaktır. Ben burada O’nunla çalışmaktan ve O’nu tanımaktan dolayı çok mutlu oldum. Bundan sonra da başarılı çalışmalarını duyacağımızdan eminim.

FETÖ/PDY gibi ülkemiz için çok önemli bir konuda, İlimizin bu konuda en tepe noktasındaki bir isimlerden birisi olan Savcımız Osman beyin, Talat Müdür ile ilgili bu sözlerine, takdirine aynen katılıyoruz.

Elbette bazı önemli noktalarda görev yapan kişilerin bir başka yerlere tayin edilmesi, buradaki mücadeleyi sona erdirmeyecektir.

Savcılık, Ağır Ceza Mahkemesi ve Emniyet Müdürlüğü FETÖ/PDY konusunda kararlılıklarını aynen sürdüreceklerdir. Kişiler bir yerden başka bir yere gidebilir ama; belgeler, bilgiler ve ele geçirilen her türlü materyal ve gelen-gelmekte olan deşifreler ışığında gerekenler dün yapıldığı gibi, bugünde - yarında aynı şekilde yapılacaktır.

Buna şüphemiz yoktur.

Bu tür tayinlere sevinen budalalar varsa buradan söyleyelim onlara, hiç kimse boşuna sevinmesin...

 

 

 

 

 

 

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 1115
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
Mehmet'in hikayesi
Uşak'ta... Akşam yemeğine gidiyorduk. Yolda... ...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
718 - En son vefaat eden sahabe Ebü't-Tufeyl Amir (r.a.)'in irtihali.
2006 - Güz yağmurları
1576 - İstanbul Rasathanesi kuruldu
2006 - İlköğretim haftası
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.81