Bugün - Thursday, February 22, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

Ali KÜÇÜKKARTAL

Ali KÜÇÜKKARTAL - NASIL BİLİRDİNİZ?

NASIL BİLİRDİNİZ?
Yazı Tarihi: Friday, May 19, 2017

                Aslında bu hafta ki yazımda geçen haftadan kalan fetö ihanet tarihi yazımın ikinci kısmını yazacaktım ancak siyaset o kadar hızlı ki bu hafta bu gelişmelerden mutlaka haberdar olmalısınız diye düşündüm

                Dersimiz siyaset konumuz 'Mhp Muhalifleri'

                Peki Mhp muhalifleri sizce parti içinde ki reformistler mi, gözü kara intihar timi mi yoksa joystik ile kontrol edilen bir hareket mi?

                Başlangıçta Bahçeli'nin muhaliflere karşı aldığı tutumun çok sert olduğunu düşünenlerden olsam da itiraf etmeliyim ki geçen zaman, bu düşüncemin kırılmasına neden oldu. Kızıl saçlı teyzemizin ateşlediği muhalif hareket torpili ilk başlarda ışıltıyla ve kararlılıkla etrafını aydınlata aydınlata torpilin gövdesine kadar girdi. Lakin torpilin büyük ses getireceğini umut edenler işin sonunda hüsrana uğradı. Aslında bu bekleyişte olanlar duymadı ama o fitil gövdenin içine girdikten sonra öyle bir patladı ki nitekim referandum sürecinde de bizzat buna şahit olduk. Normalde torpilin mantığına ters olarak Bahçeli'nin dirayetli yapısı patlamaya karşın tabanı birlikte tutmayı başardı. Ancak Bahçeli'nin bu duruşu bile dağılmaya engel olsa da kafa karışıklığına engel olmaya yetmedi. Mhp'nin teamüllerini bilen birisi olarak parti tabanı belki de ilk defa lideri sorgular hale geldi. İlimiz teşkilatı dahil pek çok teşkilat değiştirilmek zorunda kalındı. Hal böyle olunca Bahçeli yine de referandumu pas geçmedi ve önce millete sonra Reis'e olan sözünü dibine kadar tuttu.      

                Buraya kadar olan kısım hepimizin zaten malumu. Kızıl saçlı teyzeden başlayalım isterseniz ama biz Türklerin sofra kültüründe yemeğe tatlı ile başlanmaz önce çorba gelir o halde gelin Kızıl saçlı teyzeyi en sona bırakalım.

                Koray Aydın...

                Niyet hayır akıbet hayır dedi ama millet evet deyince hiçbir şey umduğu gibi olmadı. Kendisinin asıl mesleğini bilmiyorum ancak imam olma ihtimali çok yüksek çünkü referandum öncesinde eğer evet çıkarsa temsili bir meclisi mezara gömeceğiz demişti. O zaman buyurun cenaze namazına ... Koray Aydın büyük oyun kurucuların tercih edeceği bir isim hiç bir zaman olmadı kanaatimce parti kurmak gibi bir iddiası olmayacaktır. Öyle tahmin ediyorum ki bu saatten sonra iki seçeneği var ya kurulacak bir partide ikinci, üçüncü hatta ve hatta dördüncü adam olacaktır  ya da hali hazır da görüntüsü milliyetçi muhteviyatı karışık bir partide siyasi varlığını sürdürmeyi deneyecektir.

                Çorbanın kemik suyu ile yapılanı lezzetlidir. Peki ara sıcaklara geçelim o halde...

                Sinan Oğan...

                'Solun sempatisini kazanmış bir sağcı 2019 seçimlerinde Erdoğan'ı yenebilir.'  Bu plan Ekmelettin Bey ile denendi. Ak Parti dışında tüm partiler (Hdp hariç zira kendi adayları vardı) yek vücut olarak Erdoğan'ı deviremedi. Kaldı ki sol partiler kendi adaylarını çıkartmak yerine neden sırf sempati uğruna bir başka adayı desteklesinler. Elbette söz konusu Kemal Kılıçdaroğlu olunca ihtimaller aklıma gelmiyor değil ama aynı hatayı tekrar yapacak kadar acemi olduğunu düşünmüyorum. Sinan Oğan'ın buradaki amacı büyük oyun kurucuların dikkatini çekmek olabilir zira bu çabasının yeterli olacağını düşünmüyorum. Şahsi kanaatim oyun kurucuların Ekmelettin İhsanoğlu'nda olduğu gibi bir strateji ile hamle yapacaklarıdır.

                Umarım yemeğin buraya kadar olan kısmında doyduk biz artık kalkalım şeklinde bir düşünce zihinlerinizde oluşmamıştır. O halde ana yemek ile devam edelim.

                Ümit Özdağ...

                'Referandum sonucunu tanımıyorum.' Bu cümle evet diyenlere de hayır diyenlere de hakarettir. Demokrasiye hakarettir. Her şeyden öte bu milletin şahsı manevisine hakarettir. Adama sorarlar madem tanımayacaktın niye propaganda yaptın , madem propaganda yaptın niye tanımıyorsun. Millet bu tarz bir siyaseti samimi bulmaz sayın vekil. Hazım olayı önemlidir. Demokrasinin bir gereğidir. Bugünün tarihini not edin muhalifler arasında kızıl saçlı teyzemizden sonra en güçlü siyasetçidir. Öfke ihtiras hırs hepsinin toplandığı bir profil olmakla beraber eski partisinde de tuttuğunu koparan bir kişiliğe sahiptir. Siyasette öfke de hırsta önemlidir. Doğru kullanıldığında faydalı yanlış kullanıldığında ise istenmeyen yan etkileri olabilir. Çoğu özellikleri taşısa da Kızıl saçlı teyzenin yanında hep bir sıfır geride olacaktır.

                Umarım sizler için hazırladığım  menüden memnun kalmışsınızdır.

                Aaa nereye daha tatlımız var. Hayatta bırakmam...

                Meral Akşener...

                '15 Temmuzda başbakan olucaaaam!' Son derece sempatik diğer muhaliflere göre partideyken daha güleç yüzlü bir hanımefendi. Kızıl saçları adeta otoritesinin şiarı. Yazımızda da belirttik sıra tatlı da diye. Teşbihte hata olmaz tam da öyle. Devlet Bey'e sonuna kadar bağlı biriyken etrafında ki bir kaç gazistin (bu kelimeyi ben buldum) sayesinde isyan bayrağını ilk dalgalandıranlardan. Herşey iyi hoşta '15 temmuzda başbakan olucaaaam' cümlesinde ki mantığı hala idrak edebilmiş değilim. 'Tansu Çiller' örneği ile ilerleyen günlerde parti kuracağına ihtimal veriyorum. Her ne kadar 'yeni parti kurmayacağım' diye söz vermiş olsa da eski partisine, bir çıkar yol bulamadığı takdirde parti kuracağından adımın Ali olduğu kadar eminim. Muhalifler arasında ki en baskın kişilik elbette Akşener, kendime yanılma payı bırakarak onun içinde iki ihtimal vereceğim. Parti kurması durumunda tüm muhalifler kendisine biat edecek ve etrafında birleşecektir. Hali hazırda bir partiye geçecek olursa ise diğer muhalifler dağılarak etrafa saçılacaktır bu durumda da yeni partide yanlız kalacaktır.  Peki hangi partiye geçer?

                Aklınıza ilk gelen parti Büyük Birlik Partisi olabilir. Rahmetli Yazıcıoğlu yaşasaydı emin olun satırlarıma böyle bir ihtimali yazmazdım ve sizde aklınıza bile getirmezdiniz ancak sonrasında ki Destici yönetiminden o kadar emin olamıyorum. Zira cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı altına girip referandum da Erdoğan'ı desteklemek mantık sınırlarımı zorlamıyor değil. Mayın gibi nerede ne zaman patlayacağı belli olmayan bir parti. Benim de en kuvvetli ihtimalim Akşener'in parti kurmama durumunda Büyük Birlik Partisi'ne geçeceği yönünde.

                Fetö ile ilgisi var mıdır?

                Bu konuda kendisinin çok net ifadeleri var. Katıldığı tv programlarında 'Kim öyleyse Allah onun ... ' tarzında. Eğer gerçekten böyleyse sorun yok ama yukarıda da dedim ya 15 temmuzda başbakan olmak ne manaya geliyor..?

                Yemeğimizi yedik ha keza tatlılarımızı da öyle... Afiyet bal şeker olsun...

                Bunun üzerine bir çay içirmeden dünyada bırakmam. Getir oğlum çayları!

                (Eski) Mhp Afyonkarahisar  İl Teşkilatı

                Ortak bir davada birleşerek yine ortak hareket yöntemi ile bir amaca hizmet eden siyasi topluluklar bir makinenin dişlileri gibi ortak ve düzenli hareket etmeye mecburdurlar. Aksi takdirde baş Konya derken ayaklar Hanya derse başlangıçta belirttiğim misyona ters düşer. Burada belirttiğim demokratik bir durum değil. Elbette her platformda demokrasi başımızın tacı gözümüzün bebeğidir. Konu asla bu değil. Zaten zor bir dönemde, bu kadar muhalif bir araya gelmişken ve parti adeta 8.1 ölçeğinde sallanırken çıkıp biz parti kararına uymuyoruz vs vs dersen bu durum siyasi ahlaka sığmaz. Liderini seçen sensin(kurultayda) yıllarca destekleyen sensin(mitinglerde) ondan sonra kalkıp uymuyorum dersen olmaz. Davayı, partiyi, lideri yarı yolda bırakmaktır bu. Bahçeli sadece ilimizde ki ve ilçelerimizde ki değil inandığı değerler uğruna pek çok yönetimi değiştirdi. Referandum öncesinde kendi partisinde ki ayrık otlarını referandum sırasında ise ülkede ki ayrık otlarını ıslah etmeye çalıştı. Bu ülke kendisine nokta kadar hizmet edeni de ihanet edeni de asla unutmaz. Bunun örneğini görmek istersen bak Osman Gazi'ye, bak Fatih'e, bak Yavuz'a, bak koca Seyit Onbaşı'ya...

                Umarım yemekten memnun kalmışsınızdır yine beklerim.

               

 

               

 

 

 
İletişim E-Posta: alikucukkartal@outlook.com - Telefon: Okunma Sayısı: 457
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

ELEKTRİK ALAMIYORUZ!
NEZAKET ŞART!
KILIÇDAROĞLU SEKİZ
KONUŞMAKLA OLMUYOR
MMA CHP HAFİF SİKLET BOKS MAÇI
ANA MUHALEFET ADINA ANLAYAMADIKLARIMIZ
TRUMP(ET)TİĞiNiİ BULDU
LANETLİLER…
SENARYOLAR AYNI OYUNCULAR FARKLI
KAFAMDA DELİ SORULAR
EDEP YA HU!
DUR! TÜRK HÜKÜMETİ!
YERLİ OTOMOBİL
TAHMİNİMİZ DOĞRU ÇIKTI
BİZİM BATTI, 29 EKİM’E ÇIKAMAYACAK GİBİ…
EN KÖTÜSÜ HİÇBİRŞEY YAPMAMAK
EDEP YAHU!
ELVEDA GÜNEŞ YİNE GEL
SAVAŞLAR VE SINIRLAR
ÜRETKENLİKTE MİLLİLİK ve YERLİ SERMAYE
MAVİ BALİNA TEHLİKESİ
İnsanoğlunu anlamak zor...
KARİKATÜR ÜZERİNE
ÇEVRE KİRLİLİĞİ
BİR EVSİZİN GÖZÜNDEN
HUZUR İSTİYORUZ AMA…
GÖKLERDEN GELEN KARAR
ADALET YÜRÜYÜŞÜ VE DİPNOTLARI
YAN YANA CAN CANA
Salça Show Günlüğü -1-
ŞAH&MAT
TOPRAK ALTINDA CANLI CANLI
ZEHİRLİ NEBATLAR VE KORUNMA YOLLARI
GÜZEL AHLAK
BAHAR TEMİZLİĞİ
ŞİRİN BABA
SALÇA SHOW YOUTUBE KANALI
NASIL BİLİRDİNİZ?
FETÖ İHANET TARİHİ
HALK OYLAMASININ ARDINDAN
SWOT ANALİZİ
15 TEMMUZ TEPESİ VE OKÇULARI
BAMSI BEYREK
DOST MECLİSİ
ZEMMELİ
ÜÇ FİRAVUN KRALIN HİKAYESİ
KOCA SEYİT
Sene 2006…
BİR KAHRAMANIN ÖYKÜSÜ
BİZ KATİLİZ
SAVAŞIN ÇOCUKLARI
ER NADİR
İTİMAT SİMSARLARI
Diğer Yazarlar

Nurettin VEREN
Afrin Operasyonları
KEDİ NEREDE?
AYDIN (II)
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Cumhurbaşkanı ve Afjet Afyonspor
BUNA CEZA YOK MU?
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Ali KÜÇÜKKARTAL
ELEKTRİK ALAMIYORUZ!
Evlilik programları yasaklanmadanönce fenomen...
M.Emin Güzbey
Kimler ByLock'cu Çıktı
BYLOCK FETÖ’nün gizli haberleşme ...
Ahmet Işık
Sürün bu amiri
  SHOW TV’nin fenomen dizisi Çu...
Fatih SUSUZ
BUNA CEZA YOK MU?
Geçen hafta Bursa Atatürk KapalıSpor S...
İSMAİL AKAR
KEDİ NEREDE?
Yerel seçimlere bir yıldan fazla zaman kalm...
Ahmet SARLIK
Cumhurbaşkanı ve Afjet Afyonspor
   Cumhurbaşkanımız hafta sonunda Ak Pa...
BASINDAN SEÇMELER
Nurettin VEREN
FETÖ’nün hayaleti, YÖK ve &uu...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM!
ALiJA, ORWELLVEHOW TO BE A LATIN LOVER “İsl...
Ramazan DEMİR
AYDIN (II)
Genç din dersi öğretmeni (bay),karşısı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
Gökhan Kocaaslan
Sinanpaşa MYO’ya yeni bölümler
  AKÜ Rektörü Mustafa Solak&r...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
YAVUZ DONAT
İl il… FETÖ
  Afyon... Denizli... Manisa... Me...
Rabia Güzbey
Festival dedik, fosss-tival çıktı
Geride bıraktığımız hafta içinde Termal ve ...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1406 - İbn-i Haldun'un vefatı.
1919 - İngilizlerin Maraş?ı işgâli
1920 - Yunanlıların Menemeni İşgâli.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
2.11