Bugün - Tuesday, September 18, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...

Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
Yazı Tarihi: Friday, April 28, 2017

 

Önceki gün bir dedikodu tekrar patladı.

Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alındığına ilişkin iddia gün boyu Afyonkarahisar sınırlarını bile aştı.

Ankara’dan, İstanbul’dan bazı haber ajanslarından, televizyonlardan ve gazetelerden telefonlar aldık...

Doğru mu?’ sorularına cevap verdik.

Hepsine de bunun doğru olmadığını hem ben, hem de arkadaşlarım defalarca tekrarladık.

Bunları geçtik İlimizin önemli olan Televizyon kanalındaki muhabirlerde haber merkezindeki arkadaşlarımızı arayıp, ‘Siz bilirsiniz saat kaçta sağlık kontrolüne götürülecek Belediye Başkanı?’ şeklindeki sorularını da duyduk.

Bizden aldıkları cevapla yetinmeyip Devlet Hastanesi önünde gizli köşelerde saatlerce nöbet bekleyen gazetecilerin, gece yarısına doğru arayıp ‘siz haklıymışsınız’ demeleri gazeteciliğin altın kurallarından olan ‘istihbaratı sağlam olmayan gazeteci bir hiçtir’ sözünü bizlere bir kez daha hatırlattı doğrusu. Mesleğimiz adına da üzüldük elbette.

Sonra düşündüm...

Şuuyu vukuundan beterdir sözü aklıma geldi.

Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a bu şuuyu yakıştıran olaylar nelerdi?

Birincisi Burhanettin Çoban yıllardır bu örgüt içerisindeki kişilerle içli dışlıydı.

Recep Tayyip Erdoğan 17/25 Aralık sürecinden sonra bu örgütle mücadele konusunda avazı çıktığınca haykırırken yerel seçimlerde AK Parti Teşkilatının Belediye Meclisi aday adayı listesindeki bazı isimlere karşı çıkmasına rağmen o isimlerin Belediye Başkanımızın ısrarlarıyla listeye alındıklarını bazı partililer defalarca dile getirmemişler miydi?

Seçim sürecinde bu örgütteki kişilere olan güvenini dile getiren ve ‘onlar bana yanlış yapmaz’ düşüncesinde olan ve seçim sonrasında ‘arkamdan hançerlendim’ diyen de yine Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban değil miydi?

Yerel seçimler öncesi ve sonrasında bu yaşananlar, FETÖcülere karşı yaklaşımı Burhanettin Çoban için hem Parti içerisinde, hem de parti dışında olumsuz bir algıya neden olmuştur.

Bu FETÖcülerin İlimizde özellikle müteahhitlik sektöründe adeta birer fil oldukları bir gerçektir. Bunların bazı kanun ve yönetmelikleri hiçe saydıkları, Belediyenin imar işlerini hiç takmadıkları bilinmektedir. Çünkü Belediye Başkanımızla kamuoyu önündeki verdikleri pozlar ve algı karşısında hiç bir Belediye ilgilisinin bunlara karşı bir harekette bulunması beklenemezdi.

Abdullah Kaptan zamanında bir Belediye çalışanının önünde neredeyse ceketlerinin tüm düğmelerini ilikler hale gelen bazı müteahhitlerin, Burhanettin Çoban zamanında kaçak olan inşaatlarının ruhsatlarının bürolarına kadar getirilmesi karşısında şımarmalarını çok görmemek gerekirdi...

Öyle de oldu.

Bakın şimdi inşaatlara...

Ve bu FETÖden yargılananların inşaatlarına, yaptıkları işlere bir bakın.

Daha önce üç tane kaz gütme becerisinde bile olmayan bazı  FETÖ şüphelilerinin şimdi Afyonkarahisar zenginler listesine girmelerinin esbab-ı mucibesini bilmek hiçte zor olmasa gerektir.

Haksız olarak zenginliğe ulaşan bu FETÖcülerin hepsinin bu duruma ulaşmalarının faturası Burhanettin Çoban’ın hanesinde yer almıştır.

Ve Belediyemizin bu inşaatlarla ilgili olarak 15 Temmuz sonrasında hangi denetlemeleri yaptığını, bu denetlemelerin sonuçlarının ne olduğunu kamuoyu elbette merak etmektedir. Bu meraklar olumsuz bir yansımayla Burhanettin Çoban’ın hanesine yazılmaktaydı.

Bu FETÖcülerin imar değişikliklerinden elde ettikleri rantlar da kamuoyunda epey konuşulan konular arasında yer almaktadır. Bu iddialar da Burhanettin Çoban’ın hanesine yazılan notlardandı.

Şehrimizin bazı noktalarında ballı aydınlatma işlerini yapan ve Belediye sayesinde bir anda trilyonerler arasına giriveren, önceleri esnaf şimdilerde ise işadamı kimliğine erişen kişinin HÜRSİAD referanslı olduğu, FETÖcülerin sohbet toplantılarının müdavimi olduğu, onların yurt dışı gezilerinde boy gösterdiği konusu yine bu sütunlarda yer almıştı. Bu konuda Burhanettin Çoban’ın hanesine yazılan notlar arasındaydı.

Sonrasında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile ilişkisi nedeniyle hakkında kamu davası açılmış olan bazı işadamlarının mekanlarına devlet görevlilerinin gitmekten imtina ettikleri bir süreçte, Belediye Başkanımızın yanına İl Genel Meclisi Başkanı ve ATSO Başkanını da alarak gitmesi, oralarda boy göstermesi, hatta o dönemdeki İl Valisini bir Cuma Namazı için oraya götürmeye kalkması, bu FETÖcü olarak bilinen kişilerin aklanmasına yönelik haraketler olarak değerlendirilmişti.

Kamuoyunda FETÖcü oldukları bilinen kişilerle ilgili olarak böylesine olağanüstü dönemlerde biraz daha temkinli olması onlarla biraz daha mesafeli olması beklenen Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban maalesef bunlara karşı nedense aksine daha yakın görünmeyi yeğlemiştir.

Bu durumun kendisi hakkında hem bazı devlet görevlilerinin, hem de kamuoyu ile bazı partililerin bakışlarında olumsuzluk yarattığı aşikardır.

FETÖ nedeniyle görevden alınan veya emekliye zorlanan bazı kişilerin Belediye Başkanının Makam otosunda Başkanın yanında yer alması da kamuoyunun ve Devlet görevlilerinin gözlerinden kaçmayan başka ayrıntılardır.

Haklarında FETÖ nedeniyle bazı şüphelerin bulunduğu kişilere karşı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın adeta kol kanat gerer hal alması da kendisi ile ilgili olarak, ‘Neden bunlara bu kadar sahip çıkmak zorunda kalıyor, yoksa... acaba?’ sorularının sorulmasına neden olmuştur.

Yukarıda anlattıklarım pek çok örnekten sadece birkaçıdır.

Bunlara yenileri de eklenmedi değil...

--

Geçtiğimiz günlerde yazdık...

FETÖ şüphelisinin sahibi olduğu BURÇ SU markalı suların FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne karşı düzenlenen demokrasi mitinglerinde dağıtılmasını...

AK Partide Referandum öncesi Basın Toplantısı sırasında Bakanımızın eline BURÇ SU markalı suyun verilmesini...

Afyonkarahisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü iken FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü kapsamında açığa alınan Abdullah Karadana’nın Bakanımız onuruna verilen yemekte başrollerde nasıl boy gösterdiğini...

Bunlara benzer de pek çok örnek var.

Valilik, Cumhuriyet Başsavcılığı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, Emniyet canlarını dişlerine takmışlar gece gündüz demeden bu örgütle mücadele ederken, yukarıda anlattığım bu hareket ve davranışlar FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile mücadele konusuna zarar vermektedir. Bu zararda bumerang misali dönüp Belediye Başkanımızı hedef almaktadır.

İşte bana göre önceki günkü ve daha önceki günlerdeki dedikoduların çıkmasının temel sebepleri bunlardır.

 

//

 

Devlet malı...

Gelelim başka bir konuya...

Vakıflar Bankasının başında hemşehrimiz, AK Parti eski Milletvekillerimizden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı sıralarında ekonomi konularında bazı metinlerini yazan Halil Aydoğan bulunmakta.

Halil Aydoğan beyin milliyetçiliği, muhafazakarlığı ve Recep Tayyip Erdoğan’a sadakati tartışılmaz...

Sevdiğimiz, saydığımız ve değer verdiğimiz bir dostumuz Halil Aydoğan.

Afyonkarahisar denilince de akan suları durdurduğunu iyi biliriz.

Halil Aydoğan ile de Burhanettin Çoban’ın arasından su sızmadığını, Afyonkarahisar ile ilgili Aydoğan’ın Çoban ile istişare etmeden adım atmadığı da bilinir. Ya da böyle bilinir di...

Bu bilgiyi aktardıktan sonra konumuza dönelim.

Vakıflar Genel Müdürlüğü özellikle Bank Asya’nın kapatılması ile varolan boşluğu doldurmak için VAKIF KATILIM adı altında yeni bir Katılım Bankası kurdu.

Tüm Türkiye’de bu yeni oluşumun şubeleri açılmaya başlandı.

Yazımın başında da söylediğim gibi bu yeni katılım bankası Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait.

Vakıflar Bankası da Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait.

Yani Vakıflar Bankası ile Vakıf Katılım kardeş kuruluşlar.

Vakıf Katılım Genel Müdür Yardımcıları geçtiğimiz haftalarda İlimize gelip alel acele Bank Asya’dan boşalan mülkü kiralayıp gittiler.

Bu kiralanan yer yaklaşık 400 m2.

Kiralama bedeli de aylık 18 bin TL ye ilaveten diğer vergi vesair giderler...

Bu yer geçmişi belli olan bir yer ayrıca.

Vakıf Katılım bu yeri kiralarken aynı bölgede Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasının yıkıp yaptığı işhanı da bitirilmiş, kiracı arayışına girilmişti.

Vakıf Katılımın kiraladığı yer ile ATSO’nun işhanının bulunduğu nokta, mukayese dahi edilemeyecek kadar farklıdır. ATSO’nun işhanı her açıdan daha değerlidir. Daha göz önündedir.

ATSO yeni işhanının altında iki bölüm vardı.

Bunlardan birisi 470 m2, diğeri de 450 m2’ye yakın bir büyüklüğe sahipti.

470 m2 olan bölümü AKBANK kiraladı.

1 mart’tan itibaren kira işlemeye başladı ve şimdi iç dekorasyonu yapılıyor.

Diğer bölüm ise yapıldığı andan itibaren boş.

Yani VAKIF KATILIM diğer yeri kiraladığı tarihte de ATSO’nun işhanındaki bu bölümü kiralama imkanı vardı. Hatta isteseler AKBANK’ın kiraladığı yeri bile tutabilirlerdi.

ATSO’nun bu işyerlerinde 4 kademeli bir asansör sistemi mevcut.

Son derece modern yapılmış olan bir bina. Bulunduğu cadde İlimizin en önemli caddelerinden birisi.

Her anlamıyla diğerine on fark atacak bir yer ATSO’nun işhanı. Hemde aynı fiyata. Yani diğerine ödenen 18 bin TL buranın da kirası.

Ama gelin görün ki VAKIF KATILIM nedense ATSO’nun bu yerini kiralamak yerine gitti BANK ASYA’nın boşalttığı yeri kiraladı.

VAKIF KATILIM’ın ilgilileri sanırım Hükümetimizin stratejisini yanlış anladılar.

Hükümetimiz dedi ki, BANK ASYA’nın kapatılmasıyla oluşan boşluğunu doldurun, onlar anladı BANK ASYA’nın boşalttığı yerleri tutun...

Afyonkarahisar’a VAKIF KATILIM’ın ilgili Genel Müdür Yardımcıları geliyorlar ve kardeş kuruluş olan Vakıflar Bankasının Müdürüyle bile görüşmüyorlar. Gidip tutuyorlar o yeri.

ATSO’nun ilgililerinin daha önce bu bina ile ilgili olarak Genel Müdür Halil Aydoğan’a bilgi verdiklerini duymuştum.

Acaba VAKIF KATILIM’ın ilgilileri ATSO binası ile ilgili olarak ATSO Yetkilileri ile irtibata geçmişler midir?

Gidip burayı gezip bilgi almışlarmıdır?

Fiyatını, şartlarını öğrenmişlermidir?

Pazarlık falan yapmışlarmıdır ATSO yetkilileri ile?

Tüm bunlar olduktan, anlaşma sağlanamadıktan sonra mı gidip BANK ASYA’nın boşalttığı o aradaki ATSO’nun yeri ile kıyas bile edilemeyecek  yeri kiralamışlardır ?

Merak ediyorum bu soruların cevaplarını...

Bir soru daha.

Aralarından su sızmadığını bildiğimiz Halil Aydoğan, bu kiralanacak yer konusu için Burhanettin Çoban ile istişare etmişmidir?

Yoksa Vakıf Katılım’ın Genel Müdür Yardımcıları kendi kafalarına göre mi gelip kiralama işlemini yapıp gitmişlerdir?

Böyle olmuş ise bu hem Afyonkarahisar’lı olduğu bilinen hemşehrimiz Halil Aydoğan’a saygısızlıktır, hem de kurumun menfaatlerini yeterince korumamaktır.

Aynı fiyata daha iyi konum ve şartlardaki yepyeni ATSO binasını kiralamak yerine gidip o aradaki yeri kiralamak acep kimin aklıdır?

Akbank özel bir bankadır. Vakıf Katılım ise Devlet malı...

Özel sektörün neden pek çok hususta Devlet mallarını sollayıp geçtiklerine güzel bir örnek değilmidir bu?

 

 

//

Kaç litre süt istiyorsunuz?

Basın İlan Kurumumuzun değerli Müdürü aradı dün. Daha önceki günlerde de aradı bir kaç kez.

Konu Afyonkarahisar’daki yerel gazeteler arasındaki ay’ın haberi ve fotoğrafı yarışmasıydı.

Belki de bizim yoğunluğumuzdan dolayı gözden kaçan bir ayrıntının farkına vardım dün Müdür beyle konuşurken.

Bu ayki yarışmanın konusu Devlet Büyüklerinin çocuk sevgisi imiş.

Ve her ay Basın İlan Kurumu Müdürümüz belirleyecekmiş konuyu.

Mesela gelecek ay Afyonkarahisar’ın mucitleri yarışma konusu olacakmış.

Bunu da duyunca aklıma bir hikaye geldi.

Köyün birinde günde 10 kilo süt veren bir keçi varmış.
Keçinin ünü çevre köy ve kasabalara yayılınca her gün insanlar gelip keçiyi görmeye başlamış.
Bu haber devlet görevlilerinin kulağına gitmiş.
Hemen köye gidip keçiyi çiftçiden almışlar ve bir devlet üretme çiftliğine koymuşlar.
Ertesi gün görevliler keçiyi sağmaya gitmişler ama ne görsünler?
Keçi sadece 2 kilo süt vermiş.
Hemen veterinere haber vermişler.
Veteriner gelip keçiyi muayene etmiş ama herhangi bir hastalık belirtisi görememiş.
Bunun üzerine çok şaşıran veteriner ve çiftlik görevlileri bunun sebebinin ne olabileceğini tartışmaya başlamışlar ama mantıklı bir açıklama bulamamışlar.
Sonunda biri dayanamayıp keçiye bağırmış.
-Ulan lanet olası hayvan. Neden düne kadar 10 kilo süt verirken şimdi 2 kilo süt veriyorsun.
Hem bunu söyleyen görevli hem de veteriner ve diğerlerinin şaşkın bakışları arasında keçi cevap vermiş. Kardeşim, düne kadar özel sektörde çalışıyordum, bu gün devlet memuru oldum.
Memur olduğuma göre artık çok çalışmaya ne gerek var?

Devlet görevlilerimiz alınmasınlar, bu bir hikaye.

Ama özel sektörün çalışma mantığı ile Devletin çalışma mantığı arasındaki farkta bilinen bir gerçek.

Elbette bazı konular belirlenerek yarışmalar düzenlenmektedir.

Fakat Afyonkarahisar’da amaç gazeteciler arasında özel haber yapmayı, daha farklı bakış açıları yakalamayı ve mesleki rekabeti artırmak istiyorsanız devlet görevlileri olarak sınır koymak yerine sınırları kaldırmayı düşünmelisiniz.

Ve sadece bir ödül vereceksiniz bunun için konu vermeniz yanlıştır.

On ya da on beş ayrı konuda ödül vereceksiniz anlarım sizleri.

Edebiyat alanında ayrı bir ödül, spor alanında ayrı bir ödül, manşet haber alanında ayrı bir ödül, köşe yazısı alanında ayrı bir ödül, mizanpaj alanında ayrı bir ödül... vesaire vesaire.

Afyonkarahisar’da gazetelerin durumu belli.

Haberlere bakın konularda bellidir.

Özel haber yapan bir kaç gazete haricinde diğerlerinin durumu da ortadadır.

Kimse kusura bakmasın, resmi ilan almak için çıkan gazete ile bir kaç diğer gazeteyi aynı kefeye koyan anlayışın tertip edeceği yarışmada böyle kurallar manzumesi içinde olur ki, biz öyle dar kalıplar içerisinde ne gazetecilik yaparız, ne de öyle organizasyonlarda yer alırız.

Böylesine bazı kurallar koyarak gazetecileri o yöne sevketmek ayrıca gündem değiştirmek anlamı da getirir insanın aklına.

Afyonkarahisar’ın gündemi bellidir.

Türkiye’nin de gündemi bellidir.

Gündem dışına gazetecileri yönlendirmek, akıllarını o yöne çevirtmek acaba ne işe yarayacaktır?

Bırakın isteyen istediği haberle, fotoğrafla yarışsın.

Sadece habere koşturan, fotoğraf çekenler değil... Mizanpajı en iyi olanda ödül alabilsin.

Baskı teknikleri açısından da değerlendirilsin. Matbaa daki arkadaşlarda yarıştırsınlar kendilerini. Karikatür olarak çok önemli bir noktayı yakalayabilen kişi de ödül almak için mücadele etsin...

Bırakın artık bazı şeyleri masa başından ben böyle istedim böyle olsun anlayışı ile yapmayı.

Günde iki litre mi istiyorsunuz, on litre mi? Buna karar verin önce...

Sevgili Müdürüm seni severiz. Geçmiş yıllarda yaptığınız gazeteciliği de takdir ederiz.

Ama yanlış gördüğümüz hususu da eleştirmeden geçemeyiz.

Eleştireceğiz ki, daha iyiyi yapabilelim.

 

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 1654
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
Uşak Destanı
Uşaklı çalışıyor... Üretiyor..."Krize ...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
2006 - Bu akşam BERAAT GECESİ'dir. Kandiliniz Mübarek olsun!
1922 - Erdek,Biga Yenice ve Mahmudiye'nin kurtuluşu.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.03