Bugün - Wednesday, September 19, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - Okuma yazma bilmeyen  bir ananın projesiyim

Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
Yazı Tarihi: Wednesday, February 27, 2013

Abdülkadir Akcan 6. bölüm

ODAK Gazetesi “Pazar Kahvaltıları”nda hayatıyla ilgili önemli bilgiler veren MHP Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Abdulkadir Akcan’ın tam gün süren hayat hikayesi bu gün son buluyor. Ancak değil 6 gün 365 gün yazsak devam eder. Özellikle ilk 2 gün acı ve sefalet dolu çocukluk yılları dinlerken ve daha sonra yazarken beni gerçekten çok sarstı. Yazdıktan sonra öğrendik sarsılan sadece ben değilmişim. Okuyanlarda en az benim kadar üzülmüş. Biz bize anlatılanların sadece özetini sizlere aktardık. 8.5 saat boyunca masadan hiç kalkmadan Akcan anlattı biz dinledik. Bizde dinlediklerimizden aktara bildiklerimizi sizlerle buluşturduk. Bakanda olsa bir insanın nasıl yalnız ve çaresiz kalacağını öğrendik. Yokluk ve sefalet içinde de olsak çalışır mücadele edersek neler yapılacağını öğrendik. Akcan’dan sadece bir tek konuda alacaklıyım. Onu dinlerken ve yazarken gerçekten çok yıprandım. Onunla Bolvadin tarlalarında harman kaldırdım, tuğla fabrikasında tuğla taşıdım. Ama bir tek Andrea’nın elini tutamadım.

 

Alparslan Türkeş Başkanlık sistemini konuşurdu.

Başkanlık sistemi için neler düşünüyorsunuz?

A.Akcan, Başkanlık sistemi olabilirliği yüksek bir sistem. Bunun nasıl yapılacağına bakmak lazım. Dünyanın birçok yerinde asırlardır uygulanan bir sistem. Şu ana kadar öyle olumsuz yanlarının olduğunu ortaya koyan olmadı. Aslında siz farklı bir şeyden bahsedeyim. Başkanlık sistemi MHP’de var olan ve konuşulan bir sistemdir. Ben başkanlık sistemini ilk kez Başbuğ rahmetli Alparslan Türkeş’ten dinledim. Türkeş başkanlık sistemi hakkında açıklamalar ve önerilerde bulunurdu. Biz bu gün AK Parti bu konuyu açtı diye konuşmuyoruz ve istemezük diyoruz. Halbuki bunu böyle yapacağımıza getirin teklifi bizde inceleyelim bize ve ülkeye ters olan yerler var mı?. Varsa onlara kendi önerilerimizi ilave edelim size geri iade edelim desek AK Partinin ezberi bozulacak. Daha kafadan bizimkiler hayır geldikleri gibi giderler diyor. Karşı tarafta bak ben teklif ettim kabul etmediler diyor. 

 

Kentsel dönüşüm çalışmaları yapılıyor bu konuda yapılan çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

A.Akcan, Başbakanın belli başlı kişiler dışında kalanların çoğu Belediye Başkanlığı zamanından arkadaşları. Bana göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar konusunda uzman tek bakan. İşinin ehli ve tecrübeli bir adam. Türkiye’de ciddi bir kentsel dönüşüm yapılmalı. Bu sadece büyük kentlerde değil köylere kadar yapılmalı. Evlerimizin birçoğu depreme dayanıklı değil. Kentsel dönüşüm bir sağlıksız yapıların yerine yenilerinin yapılması, iki çarpık yapılaşma ve kentleşmeden de kurtulmanın tek yolu. O nedenle kentsel dönüşüm çalışmalarını önemsiyorum ve başarılı buluyorum.

 

Türkiye’de siyaset hala liderlere dayalı yapılıyor. Bu konuda Bakanlıkta yapmış bir siyasetçi olarak siz ne düşünüyorsunuz?

A.Akcan, Bende aynı görüşteyim. Bu nedenle siyaset yerinde sayıyor ve hatta geri gidiyor. Çünkü ülkemizde siyaset tamamen liderlere dayalı siyaset yapıldığı için, seçilen arkadaşlarda yeniden aday gösterile bilmek için liderlere tapıyorlar. Bu sistem yeni ve parlak siyasetçilerin çıkmasını engelliyor. Lider ne derse doğrudur, benim liderim bir tane. Durum böyle olunca halk unutuluyor. Halkı unutan partilerde ortada zaten.

 

İmralı canisi idam edilmemek şartı ile teslim edildi

Sizin döneminizde Abdullah Öcalan Türkiye’ye teslim edildi. O günden beri çok tartışıldı neden asılmadı, neden böyle oldu gibi. Sonra Bahçeli meydanlarda ip attı, alın siz asın o zaman diye. Bu işin arkasında başka bir şey var mı?

A.Akcan, Bakın bu artık devlet sırrı olmaktan çıktı. Birçok kişi konuştu. İmralı canisi Türkiye’ye teslim edilirken Asılmamak kaydı ile teslim edildi. Bunu herkes biliyor ama yinede vay efendim niye asmadınız diyorlar. Asmayacağız garantisi verilmese teslim edilmeyecekti. Mesele o değil, mesele bu gün bu caniyi 1 aktör haline getirenler. Onun iki dudağı arasından çıkacak sözden medet umanlar. Yanlış olan bu. 

 

Benim yaptıklarımı yarım bıraktılar

Çölovası yolu niye yarım kaldı. Üstelik malzemesi bile olmasına rağmen?

A.Akcan, Çölovası yolu Afyon’un en önemli yol çalışmalarından biriydi. Oranın yarısını ben tamamladım. Geri kalan yarısının da malzemesi bile hazır olmasına rağmen yapılmadı. Benim adımdan korktular. Orayı tamamlamayarak beni yok ettiklerini sanıyorlar. Bakın size bir şey anlatayım. 3 Haziran 2001’terihinde Bolvadin’den Dinar’a gideceğim. Anam o zamanlar sağlık sorunları yaşıyor. Evde makineye bağlı oğlum bu gün gitme dedi. Yarın git dedi. Peki ana yarın giderim dedim. Kaldım bir ara sordum niye gitmemi istemedin dedim. “Bu gün sana sarılıp uyumak istiyorum” dedi. Peki ana dedim. Gitmedim o gün ve anamla sarılıp uyuduk. Sabah oldu ben Dinar’a gidip geleceğim dedim. Anam yine gitme oğlum yanımda kal dedi. Peki ana dedim, ama orada insanlar beni bekliyor. Gönlünü alıp erken gelirim diyerek yola çıktım.

Dinar’da görüşmelerimi yaptıktan sonra işimi bitirip Bolvadin’e dönerken Çölovası’n dayım. Bir ara evi arayıp anamı sormak için telefonu çeviriyordum. Bir tur otobüsü beni sıkıştırdı. O anda yolun kenarındaki şarampole kaydım. Biraz sürüklendikten sonra toparlayıp yeniden yola çıktım ama bu kez de yolun karşısına geçtim arabayı toparladıktan sonra bir nefes aldım. Sonra telefonum çaldı. Arayan kardeşimdi. Kusura bakma telefonum kapandı dedim. Kardeşim de, “Hayır senden telefon gelmedi” dedi. Anamı sordum. Anam 1 dakika önce hayatını kaybetti dedi. O anda yıkıldım. Bir dakika önce ben ölümden döndüm ama anam hayatını kaybetti.

 

Abdülkadir Akcan, bir kez daha gözyaşlarını tutamadı. Odayı yine derin bir sessizlik kapladı. Annesinin hayatını kaybettiği an kendisinde büyük bir tehlike atlatması bir tesadüf müydü acaba? O anda evi aramaya çalışması, annesinin hayatını kaybetmesi ve kendinin tehlike atlatması. O an içine mi doğmuştu? Neden annesinin son nefesini verirken telefon etmeye çalıştı? Annesi ısrarla bir gün önce gitme sana sarılarak uyumak istiyorum demesi, o günde gitme yanımda kal demesi tesadüf olamaz sanırım. Bir an benimde kafamdan bu sorular geçiyordu. Ama bunların hiç birini soramadım.

 

A.Akcan, İşte o gün benim canımı alamayan bu yolu yapmaya yemin ettim. Daha sonra başlandı. Ama benim başladığım iş birileri tarafından yarım bıraktırıldı. Bu yoldan her geçtiğimde iki kere üzülüyorum. 1.si anamı hatırlatıyor, 2.si yarım kalmasına üzülüyorum.

 

Sırrı Sakık’ın konuşması beni çok üzdü

Genel Başkan’la neden sorun yaşadınız?

Sırrı Sakık bir gün mecliste bir konuşma yaptı. Dedi ki, “Bu meclisi Abdülkadir Akcan’dan mahrum edenlere yazıklar olsun” dedi. Bu lafa çok üzüldüm. Sırrı Sakık gibi uzaktan yakından hiç işim olmayacak adam bile benim için bu lafı söyledi. Ama 1977 yılından beri tanıdığım bir bana sırtını döndü. Üstelik kendisine karşı en ufak bir yanlışım olmamasına rağmen. Genel Başkan Baypas ameliyatı olduktan sonra Özel Kalem Müdürü bir gün ameliyattan sonra huyu çok değişti demişti. Bu gerçekten de tıpta çok sık rastlanan bir durum. Bir gün Afyon teşkilatı aradı. Dediler ki, “İlçe ve belde başkanları ile birlikte Genel Merkeze geliyoruz. Devlet beyle randevu aldık” dediler. Bende tamam gelin ben size yardımcı olurum dedim. Gelirken yolda İhsaniye İlçe Başkanı kalp krizi geçirdi. Aldık hastane götürdük. Doktorlar durum çok kritik dediler. Bir süre sonra kurtaramadık. Cenazeyi alıp getirdik. Cenaze sonrasında eşini ziyaret ettim. Kadın, “Eşimde bende sizi çok severiz. Ancak nerede genel başkan, neden bizi yalnız bıraktı. Hadi gelemedi bir telefonda mı edemezdi” dedi. O anda durumu kurtarmak için, “Genel başkan ameliyattan sonra biraz değişti. Eminim o da çok üzüldü” dedim. Bu orada bulunan birileri tarafından başka şeylerde katarak Genel Başkana servis edilmiş. O günden sonra benimle konuşmadı.    

 

 

Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim

Benim hayatımda dünya bir yana Anam Ayşe Dudu Akcan bir yana. Onun için vaz geçemeyeceğim bir şey yok. Bana deseydi ki, “Oğlum benim için canını ver” bir saniye bile düşünmeden veririm. Neden, niye diye bir şey sormam. Eminim ki bunu isterken bile binim iyiliğim için böyle bir istekte bulunuyor. O bambaşka bir kadındı. O benim hayatımın her saniyesinde yanımdaydı. Ben anamın bir projesiyim. O yokluk sefalet içinde bile benim oğlum doktor olacak diyordu. Benim geç okula gitmemem için herkesi karşısına alıp mahkemeye gidiliyor. “Benim diğerlerinden geri kalamaz” diye. Herkesin yaşamaz diye umut kestikleri halde beni yaşatan kadın. İşin özü, başıyla sonuyla ben okuma yazma bilmeyen Ayşe Dudu Akcan’ın bir projesiyim.

 

Abdülkadir Akçan

7 Mayıs 1952'de Afyonkarahisar Bolvadin'de doğdu. Babasının adı Bekir Sami, annesinin adı Ayşe Dudu'dur. Veteriner Hekim ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni Kürsüsü'ne asistan oldu. Doktora eğitimini, Almanya Hannover Veteriner Yüksek Okulu Hayvan Yetiştiriciliği ve Kalıtım Araştırmaları Enstitüsü'nde tamamladı.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde 1983'de yardımcı doçent, 1986'da doçent, 1992'de profesör oldu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Çiftlik Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı, Senato Üyeliği, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Kurul Üyeliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Kurucu Dekanlığı ve Üniversitelerarası Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu. 21. Dönem Afyon Milletvekili. 21. Dönem'de Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyeliği yaptı. 57. Hükümet'te Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevini yürüttü. Almanca bilen Akcan, evli ve 2 çocuk babasıdır

Parmaklarım yem oldu

Abdülkadir Akcan’ın sağ el parmaklarının üç tanesinin parmak uçları yok. Masada oturan herkes 8 saati aşan bir sohbetten sonra her şeyi anlattı ama parmak konusu açılmadı diye belki merak edenler oldu. Ama hiç birimiz böyle bir konuyu konuşmadık. Ama olayın daha önce nasıl olduğunu bilen Mehmet Emin Güzbey nazik bir şekilde sordu. Akcan’da, hiç tereddüt etmeden yerinden kalkarak uygulamalı olarak gösterdi. Yem makinesin çalışırken yerine takılması gereken bir pimi takmaya çalışırken sağ ayağının kayması üzerine yem makinesinin dişlileri üç parmağını koparıyor. Araçla hastane götürülürken sağ elini sol elinin içine kilitleyerek kan kaybını önleyip hastaneye yetiştiriliyor. Ancak kopan parmak parçaları 2 ton yenin içinde kaybolduğu için bulunamıyor ve parmakları o şekilde dikiliyor.

 

 

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 1475
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
Mehmet'in hikayesi
Uşak'ta... Akşam yemeğine gidiyorduk. Yolda... ...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
718 - En son vefaat eden sahabe Ebü't-Tufeyl Amir (r.a.)'in irtihali.
2006 - Güz yağmurları
1576 - İstanbul Rasathanesi kuruldu
2006 - İlköğretim haftası
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.19