Bugün - Wednesday, September 19, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?

ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
Yazı Tarihi: Saturday, September 24, 2016

Bayram öncesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban bir basın açıklaması yaparak, ATSO seçimleri ile ilgili yazdığım köşe yazılarına cevap vermiş, özetle de kendisinin ATSO seçimlerine hiç bir şekilde müdahil olmadığını, kimseyi desteklemediğini söylemiş.

Bu konularda söyleyeceklerimizi söyleyip konuyu kapatmıştık ama, Başkanın açıklamasına da bir şekilde cevap vermek gerekti; Birincisi benim yazdığım yani AFSİAD-HÜRSİAD işbirliği içerisinde girilen seçim 2013 seçimleridir.

O seçimleri yaşayan, ‘Ortalama zeka sahibi’ her insan o seçimlerde nelerin yaşandığını, nelerin olduğunu gayet iyi anlamıştır.

Fazla uzun söze gerek yoktur.

İkincisi Başkan Çoban nedense dönemin Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile Rektör Mustafa Solak’ı savunmuş

açıklamasında. Anladığımız kadarıyla Burhanettin Çoban mesleği gereği bu kişilerin avukatlığına soyunmuştur ama şu anda şehrin Belediye Başkanı olarak ilgilenmesi gereken başka önemli işler olduğu aşikardır.

Anlamadığımız ise neden Çoban’ın o iki kişinin avukatlığına soyunma gereği hissetmesidir.

Başkan Çoban, Vali Balkanlıoğlu’nun hiç kimseye ATSO seçimleri için imada, telkinde bulunmadığını söylemiş…

Değerli Başkan; ‘ortalama zeka sahibi’ herkes gayet iyi bilirki, öyle seçim arifelerinde eğer sadece bir gruba mensup kişilerle sıklıkla bir araya geliyorsanız, sabah akşam onlarla birlikte şehrin insanlarının yoğunlukla bulunduğu yerlerde oturup kalkıyorsanız ve daha pek çok şeyi yapıyorsanız zaten o gruba desteğinizi açıkça beyan etmiş oluyorsunuz demektir.

Ayrıca Vali Balkanlıoğlu’nun kamuya açık yerlerde sergilediği görüntülerle de sınırlı değildir, o seçim arifesinde yaşananlar. Yeri ve zamanı geldikçe bazı ayrıntılara da gireriz Balkanlıoğlu ile ilgili olarak. Şimdilik o kişiyle ilgili olarak başka söze gerek yok.

Rektör içinde neden böyle TSO seçimleriyle ilgilensin ki? demiş Başkan Çoban.

Aynen öyle, bir Üniversitenin Rektörünün TSO seçimleriyle ilgisinin olmaması gerekir. Bizde bunu söylüyoruz.

Rektörün’de o seçimde sergilediği tavırlar bellidir. Bir Rektörün ayrıca kendi seçimi ile ilgili olarak ta kimseyle bir pazarlığının olmaması, kimseye minnet etmemesi, kimse içinde aracılıkta bulunmasını istememesi gerekir.

Bilmem anlatabildim mi?

Başkan Çoban 2013 seçimi öncesinde bazı işadamları arasında ‘arabulucu’ olduğunu kendi açıklamasında söylemiş.

Ne diyelim ki, kendisine göre o seçim öncesinde yaptıklarını halen doğru buluyor olsa gerek. O zaman aynen ‘arabulucu’klara devam. Sadece İşadamları arasında değil tabiki, Afyonkarahisar’da hangi seçim varsa, orada arabulucu olmaya devam Değerli Başkan.

 

***

ÇOBAN’A GÖRE FETÖ’CÜLER İKİ ÇEŞİT DEMEK Kİ!

Başkan Çoban çok ilginç bir kişi.

Bir şeyi kafasına koyduğu zaman onu yerine getirmek için hiç bir engel tanımıyor, hiç bir riskten kaçınmıyor.

Mesela 2014 mahalli idareler seçimi öncesinde Belediye Meclisi için AK Parti adayları ile ilgili çalışmalar yapılırken AK Parti'de bu konuda ciddi bazı tartışmaların yaşandığını biliyoruz.

Bazı isimlerin o listeye alınmaması hususunda parti ileri gelenleri fikir beyan etmişlerdi.

Ama Burhanettin Çoban diretti o isimler için.

‘Onlar olacak mutlaka’ dedi.

Parti ‘Hayır’ dedi ama dinletemedi.

Çünkü Burhanettin Çoban’ın arkasında duran kişi Bakan Eroğlu idi.

Belki o esnada Bakanın böyle bir duruşu yoktu ama yansıtılan ve partidekilerin anladığı böyleydi.

Sonunda Çoban’ın dediği oldu.

Liste O’nun istediği gibi şekillendi ve seçildi ama, daha seçim gecesi Burhanettin bey anladı neyin ne olduğunu. Anladı ama, bu anlaması tüm FETÖcüler ile ilgili değildi sanki. Çünkü bu süreçten sonra bazı FETÖcüleri adeta koruması altına aldı.

O gece ‘Hançerlendiğini’ söyledi açık açık.

Kimdi O’nu hançerleyenler?

Fetullahçılar.

Pişman olmuştu Çoban onlara o güne kadar verdiği desteklere ama, iş işten çoktan geçmişti.

***

17/25 Aralık sürecinden sonraydı yerel seçimler.

Recep Tayyip Erdoğan’ın açık talimatına rağmen, Başkan Burhanettin Çoban her şeyi göze alarak o kişileri bile bile Belediye Meclisine almıştı.

Sonunda pişman olmuştu ama, Çoban cephesinde bu Fetöcülere karşı iki ayrı yaklaşım söz konusu.

Anlaşıldı ki Burhanettin Çoban kendi değer yargılarına göre hareket eden bir kişi.

O’na göre ‘İyi FETÖcüler, kötü FETÖcüler’ var galiba.

Neden böyle düşünüyorum?

Size bir kaç hususu tekrar anlatayım, böyle düşünmekte haklı olup olmadığıma siz karar verin;

17/25 aralık sürecinden sonra Recep Tayyip Erdoğan bu kişileri partinin her kademesinden, Devletin içinde ler aldıkları noktalardan ayıklamaya başlamadı mı? Ve bunlar ile ilgili net olarak konuşmadı mı? Tüm parti teşkilatına ‘bunlara asla listelerde yer vermeyeceksiniz’ demedi mi? Bu talimat üzerine parti teşkilatı Çoban’ın listesindeki bazı kişiler için olumsuz görüş bildirmedi mi?

Ama ne oldu sonunda? Çoban, Genel Başkanının talimatını hiçe sayarak bu bilinen kişileri göstere göstere Belediye Meclisine aldı. Demek ki Çoban’a göre bunlar iyi FETÖcüydü !

Düşüncesine göre kendisinin seçimine de destek vereceklerdi!

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayından itibaren FETÖ ile ilgili olarak İlimizde önemli çalışmalar başlatıldı. Valilik, Savcılık ve Emniyet bu yapılanmanın üzerine üzerine gitmeye başladılar. Bazı işadamları hakkında hazırlanan iddianameler kabul edildi. Yargılanmaları başladı. Bunlardan birisi Belediye Meclisinde görevine devam etti.

Başkan Çoban bu kişiyi çağırıp kendisinin istifa etmesinin doğru bir davranış olacağını, kendisini ve partiyi bu konuda rahatlatabileceğini söyleyebilirdi ve o kişi de böyle bir talep karşısında bir dakika bile durmaz istifa ederdi. Ama böyle olmadığı gibi, Başkan Çoban o kişiyi aklamak için elinden geleni yaptı. Bu arada ‘aklamak’ tan kastımız o kişi hakkında açılmış olan kamu davası nedeniyle dir. O kişinin bırakın istifa etmesini istemesini, O’nu öyle önemli bir komisyona bile yazdırdı ki, Valilik tarafından resmi yazıyla O kişinin yerine başka bir meclis üyesinin görevlendirilmesi istenmek zorunda kalındı.

Başkan Çoban’da O kişinin yerine başka bir meclis üyesini görevlendirmek mecburiyetinde kaldı.

Demek ki Genel Başkanın bu FETÖcüler hakkında söylediklerinin yanı sıra, İlin Cumhuriyet Başsavcılığının bu kişi hakkında hazırladığı iddianamenin Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesi bile Başkan Çoban’ı etkilemedi. O’na göre bu kişi iyi FETÖcü olsa gerek.

Başkan Çoban bu kişiyi öylesine tuttu ki, bırakmayacasına. O’nu ve yaptırdığı otelini aklamak için elinden geleni yaptı. Tüm ilgililer o otelde yapılan etkinliklere bile gitmezken, Belediye olarak orada sporculara yemek verilmesine göz yumdu Çoban. Dahası geçtiğimiz Ramazan Bayramında Bakan Eroğlu’nun sivil toplumun temsilcileri ile ilgili bayramlaşmanın ev sahipliği görevini yapan belediye, bayramlaşmanın yapılacağı yer olarak o otelin belirtildiği bir davetiye dağıttı, daha sonra Bakanın talimatıyla otel değiştirildi ve yeni davetiye katılımcılara gönderildi.

 Anlaşıldı ki Başkan Çoban halen bu kişi ile ilgili düşünceleri değişmemiştir. Ona göre bu kişi demek ki halen iyi FETÖcüdür.

Bu örnekleri sayfalarca uzatabiliriz.

Ama gerek yok.

Ne demek istediğimiz gayet açıktır.

Bu kasttettiğimiz kişi belki gerçekten söylediği gibi 17/25 aralık sürecinden sonra bu kişilerden kopmuş olabilir. Söyledikleri belki gerçekten doğru olabilir.

Ama şu anda bu kişi ve diğer kişiler ile ilgili devam etmekte olan bir süreç söz konusudur.

Bu kişiler için Burhanettin Çoban’ın sergilediği tutum maalesef toplumda bazı algıların oluşmasına neden olmaktadır.

Çoban gayet zeki bir insandır. Attığı her adımın, söylediği her sözün ne anlama geleceğini gayet iyi bildiğini düşünüyorum.

Eğer farklı bir niyet içerisinde değilse, bu adımları atarken daha dikkatli olmalıdır. Çünkü bu hareketleri ve sözleri toplumda farklı algılamalara neden olmaktadır. Devletin kurumlarının yaptığı işlerin sanki hatalı olduğunu, Belediye Başkanının bu kurumların aksi yönde düşüncede olduğu şeklindeki algılamalar öncelikle Başkan Çoban’a, Devletin Kurumlarına ve AK Partiye zarar verecektir.

Başkan Çoban bundan sonra ‘iyi FETÖ'cü, kötü FETÖ'cü’ şeklinde bir ayrım içerisinde olmamalıdır. Devletin kurumlarının yaptığı işleri ve süreci soğukkanlılıkla, kimseye taraf olmadan izlemelidir.

İzlemelidir diyoruz, çünkü Başkan Çoban’ın bu kişilerle mücadele edeceğine dair en ufak bir beklentimiz kalmamıştır.

Çünkü daha 15 temmuz öncesinden kısa bir süre öncesine kadar Belediye bu kişilerden mal almaya devam etmekteydi.

Halbuki bunlarla ilgili mücadeleyi Erdoğan ve Devletimiz başlatalı epey bir süre geçmişti.

***

Bir başka hususta, İlimizde bu FETÖden dolayı haklarında dava açılan, soruşturma başlatılan işadamlarına bir bakın.

Neredeyse yarıdan fazlası müteahhit.

Ve bunların pek çoğu 7-8 sene içerisinde servetlerine servet katmış durumdalar.

Kazançlarının kaynağına baktığınız zamanda; ya imar zengini olmuşlar, ya da müteahhitlikleri olağanüstü kazandırmış!

Bunların hepsinin inşaatları belediyenin sorumluluk alanı içerisinde değil mi?

Başkan Çoban acaba bu süreç sonrasında bunların yaptıkları ve halen devam eden inşaatları ile ilgili bir inceleme yaptırmış mıdır?

Yaptırdıysa, neticelerini de bildirirse bu sütunda yayınlamaktan mutlu oluruz.

 

***

ÇOBAN KENDİ AÇIKLAMASINDA ANLATMIŞ YEDİĞİ KAZIĞI!

 Demiştik ya Başkan Çoban’a göre ‘İyi FETÖcü, kötü FETÖcü’ var galiba diye.

Neden böyle dedim?

Çünkü Başkan Çoban bu FETÖcülerin bazılarının gerçek yüzlerini ancak seçim günü kendisine bunların attığı kazık sonrasında anlayabilmişti.

İl İmamı olarak bilinen Muhammed takma adlı FETÖcü ile arasında geçen konuşmayı bizzat kendi açıklamasında yer vermiş Çoban;

Bakın o açıklamada neler var?

‘Yine Nisan ayında İl İmamı olarak bilinen hain Muhammed Hoca, Korel Termal Otelde, Zemzem Hotel Sahibi murat Bey ile görüşürken beni uzaktan görmüş ve yanıma gelmiş, tabi ben farkında değildim. Başkanım diye bir ses duydum. Sese doğru döndüm, baktım Muhammed Hoca denen hain bana şöyle seslendi. “-Başkanım Hayırlı olsuna gelemedik, inşallah geleceğiz” dedi. Bende ayağa

fırlayarak, “Ulan hoca hangi yüzle geleceksin?, MHP ile oturup Belediye meclis Listesini sen yaptın!, CHP il Başkanıyla oturup Pazarlık yaptın!, adamlarını benim seçilmemem için seferber ettin!, Zaman gazetesini seçim boyunca aleyhime tetikçi gibi kullandın şimdi hangi yüzle bana hayırlı olsuna geleceksin?, hani hoca beni çok seviyordu? Hani hoca bana dua ediyordu? Hepiniz iki yüzlüsünüz” diye bağırdım ve üzerine yürüdüm. Murat bey ve oradakiler bizi ayırdılar, bir daha da o kişi ve FETÖ üyesi kişiler ile hiçbir şekilde açıktan, gizlice, aracıyla vs. hiçbir temasım olmadı. ancak Bizim 2014 yılında da müftümüz ile devam ettirdiğimiz gezeklerimiz maalesef AK Parti içerisinde de geçmişte görev almış bazı arkadaşlarımız tarafından kamuoyuna yanlış aksettirildi.’

Bu açıklamadaki iki cümleye dikkat edin;

Hani Hoca beni çok seviyordu? Hani Hoca bana dua ediyordu?

Demek ki Burhanettin Çoban 2014 mahalli idareler seçimi öncesinde bu kişiler ile görüşmüş. Kendisine öyle sözler söylemişler ki, Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünden bile etkili olmuşlar onlar o gün için.

Bugün Çoban’ın bu kişilerin bazılarının gerçek yüzlerini görmüş olması bile mutluluk vericidir. İnşaallah göremediği diğer kişilerin gerçek yüzlerini ve niyetlerini de başka acı deneyimler yaşamadan anlar ve görür.

 

***

 

HALBUKİ BUNLAR ÇOBAN’A

ÖYLE ZARARLAR VERDİLER Kİ!

Halbuki Burhanettin Çoban’a en çok zarar veren kişiler bu FETÖ’cüler.

Yıllar önce, Çoban daha Belediye Başkanı olmadan önce İl Başkanı iken kendisine ‘Okyanus’ davasında kurulan kumpası ne çabukta unuttu.

Bu FETÖcüler değilmiydi size o tarihte o kumpası kuranlar Değerli Başkan Çoban?

Çoban’ın 2014 seçiminde bizzat kendisinin yaşadıklarını tekrar anlatmaya gerek yok. O gün yaşadıklarını sanırım ömür boyu unutmaz.

Bu da FETÖcülerin size attığı ikinci kazık değilmiydi Değerli Başkan.

Gelelim bir diğer kazığa.

Başkan Çoban Belediye Başkanı olduktan sonra bir otopark ihalesi konusu vardı mahkemeye akseden. Çoban ve bazı Meclis üyeleri ile ilgili ciddi bir kumpas söz konusuydu.

O tarihte otopark ihalesini alanların evlerini bastı polisler bir sabah. Sanki terör örgütü mensuplarının evlerini basıyorlardı. Ve o otopark ihalesini alan firmanın yetkililerine polisler şunu söylediler. ‘Başkan Çoban’ın ve şu şu kişiler için şunları söyleyin, sizi bırakalım’

O otopark ihalesini alan kişiler böyle bir iftirada bulunmayacaklarını söylediler. Aylarca zulüm çektiler.

Size bu kumpası hazırlayanlar da FETÖcü değilmiydi Değerli Başkan?

Bakın size sadece üç örnek verdim.

Bizzat siz yaşadınız bunları.

Bir başkası üzerinden değil bu örnekler, bizzat sizin yaşadıklarınız.

Anlayın artık bunları.

İyisi olmaz bunların.

Hepsi aynı.

Hatırlayın bunların sözlerini.

Ne derler sıkıştıkları zaman?

‘Emir talimat öyle geldi. Cemaatin menfaati bu yönde olarak bildirildi. Kusura bakma. Seni çok seviyoruz ama...’

Daha kaç kere duymak istiyorsunuz bu sözleri değerli Başkan?

Yeterli olmadı mı daha edindiğiniz tecrübe bunlar ile ilgili?

Bırakın artık iyi FETÖcü, kötü FETÖcü ayrımını.

Hepsi aynıdır bunların.

Terörist hepsi.

Teröristin iyisi kötüsü olmaz.

Devlet bunlara terörist diyorsa, bunun başka tarifi ya da söylemi de olmaz.

Ve şunu da unutmayın Değerli Başkan; Tüm Türkiye’de, hatta Dünya’da bunların attıkları her adımın,

her operasyonun mutlaka en tepe noktalarının haberi olmuştur.

O tepelerin haberi olmadan kuş uçmadığını anlayın artık.

Yani burada size karşı bir kumpas kurulması Pensilvanya’ya rağmen değildir.

Tüm bunlara rağmen bunları halen daha savunan veya iyi gözle bakan varsa da ne diyelim...

Allah hidayet versin ve bildiği gibi yapsın.

 ***

ALİ ACAR’LA KARŞILAŞTIK

Bayram öncesiydi.

Umut Tıp Merkezinde Ali Acar ve oğlu Musa Acar ile karşılaştık.

Ali Acar’ın sağlığı ile ilgili bazı sıkıntılarından bahsetti Doktor Hasan Çelik.

‘Geçmiş olsun’ dileklerimizi ilettik.

Doktor Hasan Çelik’in çay kahve ikramı sırasında sohbet ederken, Ali Acar’a açık ve net bir şekilde sordum;

‘Ali Bey bazı çevrelerde bizim sizin otel, iflas erteleme ve FETÖ davası ile ilgili yayınlarımız için sizin ağzınızdan bazı iddialar dile getirilmiş. Sözde biz sizden reklam istemişiz ve sizde vermeyince bu yayınları yapmışız. Şimdi bakın burada doktor hasan beyde var. O’nun yanında da soruyorum, bizim şirket olarak veya şahsımın sizden böyle bir talebi oldu mu?’

‘Hayır’ dedi Ali Acar ve ekledi, ‘Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil’

Açık ve net olarak konuştu Ali Acar. Kendisinin böyle bir söz söylemediğini ve kendi ailesinden hiç bir kimseden de böyle bir söz çıkmadığını üzerine basa basa söyledi.

Başka şeylerde konuştuk o karşılaşmada Ali Acar ile.

Önümüzdeki günlerde onlardan da bahsederim.

Yeri gelmişken buradan bir başka hususu da belirtelim.

Gazetecilik maalesef zor bir meslek.

Birisi hakkında bir şey yazsanız bir türlü, yazmasanız başka türlü.

Geçenlerde ATSO Başkanı Hüsnü Serteser ile ilgili bazı yazılarım oldu.

Bu yazılar ile ilgili olarak ta, yine aynen Ali Acar ile ilgili olduğu gibi yine malum çevreler tarafından dedikodu yapılmaya çalışıldı. Amacı belli o çevrelerin. Hem biz, hem de Serteser cephesindekiler bu çevrelerin gerçek amaçlarını iyi biliyoruz.

Yaptıkları dedikodu, bizim Serteser’den bir talebimiz olduğu şeklinde.

Serteser’in o canlı yayında söylediği, ‘iki yardımını’ daha sonra ayrıntılarıyla açıklamıştım.

Bunlar maddi unsur içermeyen hususlardı.

Sanki bu yardımı ve talebi maddi unsurlar olarak dedikodu yapanların şerefsizliği aşikardır.

Ama buradan Hüsnü Serteser’e de açıkca ifade etmem gerekiyor; Bizim kendisinden ODAK ve GÜZBEY ailesi olarak maddi bir talebimiz olduysa açıklamasını istiyoruz.

Bu dedikoduyu yapan şerefsizleri de Allaha havale ediyoruz.

 

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 2053
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
Mehmet'in hikayesi
Uşak'ta... Akşam yemeğine gidiyorduk. Yolda... ...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
718 - En son vefaat eden sahabe Ebü't-Tufeyl Amir (r.a.)'in irtihali.
2006 - Güz yağmurları
1576 - İstanbul Rasathanesi kuruldu
2006 - İlköğretim haftası
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.30