Bugün - Thursday, September 20, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ

HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
Yazı Tarihi: Sunday, May 15, 2016

Dün gün boyu MHP’nin mahkeme kararlı kongresiyle ilgili gelişmeleri takip ettim. Bir yandan televizyondaki haberleri izlerken, geçmiş aklıma geldi.

Olaylı ve stresli geçen 24 yıl öncesine gittim.

27 Aralık 1992 – 15 Mayıs 2016...

24 yıl öncesi ve dün.

12 Eylül 1980 darbesiyle kapatılmış olan Ülkücülerin Milliyetçi Hareket Partisini 27 Aralık 1992 günü tekrar açmak için harekete geçen o günkü bazı aktörlerin amaçları tüm Ülkücüler tarafından gayet iyi biliniyordu.

Türkeş’i ve yanındaki ekibi tasfiye etmek, İktidar Partisinin canını sıkmaya başlayan Ülkücülerin Milliyetçi Çalışma Partisinin gücünü bölmek, yani Ülkücüleri bir kez daha bölmek...

***

Bir kez daha bölmek diyorum, unutanlar için veya o tarihlerde henüz doğmamış olanlar için tekrarlayayım.

Türkeş MÇP Ankara İl Kongresinde usulsüz seçim yapıldığını belirterek yönetimi görevden almak ve yerine yine o yönetimdeki bazı isimlerin bulunduğu yeni yönetime yetki vermek istemişti.

O tarihte MÇP’de bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Genel Başkan Türkeş’e, ‘Efendim bu arkadaşları görevden almayalım, istifa etsinler’ der ama, Türkeş diğer İllere’de örnek olması açısından Ankara Yönetimini görevden alır.

Bu olay aslında Yazıcıoğlu ve arkadaşları için uzunca bir zamandır gündemlerinde olan MÇP’den ayrılmalarıyla ilgili, dolan bardağı taşırma noktası olur.

***

Meclisteki 19 Milletvekiline Anavatan Partisinden gelecek olan Ülkücü kökenli bir iki Milletvekilini de katarak Mecliste gurup kurma niyetinde olan Türkeş’in bu hedefini sekteye uğratan Turgut Özal, bir yandan da Anavatan içerisindeki Ülkücülerin Anavatan Partisinden kopmalarını engellemek istemekteydi.

Türkeş’in liderliğindeki Milliyetçi Çalışma Partisi gurup kurarsa ve oylarındaki istikrarlı artış devam ederse bu Anavatan Partisi için çok önemli bir tehlike olacaktı. Her ne surette olursa olsun Ülkücüler tek çatı altında olmamalıydı. Bölük pörçük olmalıydılar çeşitli partilerde...

İşte bu hedef doğrultusunda ilerliyordu o günkü iktidar partisi.

Bir yanda Muhsin Yazıcoğlu ve arkadaşlarını MÇP’den kopartarak Türkeş’in gurup kurmasını engelleyen ve önemli bir güç kaybı yaşatan Özal, sonrasında da kapatılan MHP’nin son Milletvekillerinden bazılarıyla ve Ülkücü camia da isim yapmış olan Ülkücüleri biraraya getirerek MHP’nin yeniden açılması için düğmeye basmıştı.

***

1992 sonunda kapatılan partilerin yeniden açılmasının gündeme gelmesiyle, CHP’nin açılmasıyla SHP CHP’ye katılmıştı. Süleyman Demirel’in önderliğindeki DYP ise AP nin açılması yerine amblemi olan Kıratı alarak yoluna devam kararı almıştı.

İşte bu ortamda Turgut Özal, 1980 darbesinden sonra MÇP’ye katılmayan eski MHP’li yöneticileri biraraya getirdi. Amaç MHP’nin açılması ve MÇP’nin büyümesinin engellenmesiydi.

Türkeş ise  MÇP’nin tüm olumsuz koşullara rağmen ciddi mesafeler aldığını, Türkiye’nin her yerinde teşkilatlanmasını tamamladığını ve Mecliste olduklarını, dolayısıyla tüm Ülkücülerin MÇP çatısı altında toplanmaları gerektiğini, MHP’nin açılması yerine, MHP’nin adının ve ambleminin alınarak MÇP’nin adının MHP olarak değiştirilmesi gerektiğini savunuyordu.

Karşı cephede yer alan isimler ise, bunların başında MHP Niğde eski Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sadi Somuncuoğlu, Nevzat Kösoğlu, İhsan Kabadayı, Necati Gültekin, Cengiz Gökçek ve Yılma Durak gibi isimler yer almaktaydılar.

Sadi Somuncuoğlu ve ekibi tüm karşı çabalara rağmen kongre kararı aldırmışlardı. Ve Somuncuoğlu resmi olarak bu kongre ile ilgili görevlendirilmişti ilgili Mahkeme tarafından.

Çok küçük bir salonda yapmak istiyorlardı Genel Kurulu.

Türkeş taraftarlarının kongre salonunda hakimiyet kurmalarını engellemek istiyorlardı.

Ve aldırılan bir kararla da sadece ve sadece Genel Kurul salonuna delegeler katılabilecekti. Bir tek seyirci ve davetli bile alınmayacaktı.

***

Kongreden bir gece önce 26 Aralık 1992 günü Ankara’da Strasburg Caddesindeki MÇP Genel Merkezindeydik.

Genel Sekreter Devlet Bahçeli’ye salona nasıl girebileceğimizi sorduk, Ali Kocaşaban ve Eray Aksu ile birlikte. Devlet bey bize hiç unutamadığım bir üzgün ifadeyle, ‘ne sizlerin girişine izin var, ne de MÇP Genel Sekreteri olarak benim girişime izin var. MÇP Milletvekilleri bile salona giremeyecek. Sadece kapatılan MHP’deki son delegeler girebilecekler’ dedi.

Yani Alparslan Türkeş tek başına olacaktı salonda...

O gece Afyondan götürdüğümüz kapatılan MHP’nin son delegelerini MÇP Genel Merkezinin tuttuğu otele götürdük, yerleştirdik. Muhalif gurupta daha lüks bir otele yerleştirmişti kendi delegelerini.

Bizim delegelerden hiçbirinin karşı otele gitmemeleri için elimizden gelen her çabayı gösteriyorduk.

Başbuğ Türkeş kongreden bir gece önce Bulvar Palas Otelinde delegelerle akşam yemeğinde biraraya gelmek ve onlara kongreden önce hitap etmek, derdini anlatmak istiyordu.

Bizim delegeleri Bulvar Palas Otelindeki salonda masalarına oturttuktan sonra Ali Kocaşaban’ı onların yanında bırakıp Eray Aksu ile birlikte Devlet Beyin talimatı doğrultusunda ORAN’a, Türkeş’in evine gittik.

***

Türkeş’e salondaki durumu ve katılımlarla ilgili son bilgileri verdikten sonra birlikte Bulvar Palas Oteline geldik. Türkeş Salona girdiğinde oluşan atmosfer iki taraf arasında kalmış, tam kararını verememiş olan bazı delegeleri olumlu yönde etkilemişti.

Türkeş o gece tüm delegelerle birlikte oldu. Hepsiyle teker teker tokalaştı. Kimi ağladı, kimi boynuna sarıldı Türkeş’in.

Türkeş o gece birde güzel konuşma yaptı ki, tarihi bir konuşmaydı o hitap.

Gece sona erip Türkeş Beyi evine bırakıp dönerken yarına ilişkin umutlarımız artmıştı.

Ve ertesi sabah erken saatte uyanıp kongrenin yapılacağı Yükseliş Kolejine doğru yola çıktık.

***

Yükseliş Kolejinin yakınına geldiğimizde gözlerimize inanamadık.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce Ülkücü salonun yakınına bile yaklaştırılmıyorlardı.

İki çember vardı.

Dış çemberde farlı bir güvenlik barikatı, iç çemberde ise Toplum Polislerinden oluşan bir set.

Delege olmayan Ülkücüler dış çemberden içeri alınmıyorlardı.

Toplum Polisinin önüne gelen delegeler ise yapılan aramadan sonra Yükseliş Kolejinin bahçesine girebiliyorlardı.

Binlerce ülkücü vardı dış çemberin olduğu yerde. Afyon Ülkü Ocakları da Başkanları Mehmet Bodur ve Mehmet Karagöz ile birlikte tam kadro oradaydılar. Türkeş’in aracı göründüğünde binlerce ülkücü ‘Başbuğ Türkeş’  ve ‘Ülkücü hareket engellenemez’ sloğanları ile hiç görülmemiş bir tezahürat yaptılar.

Çin seddi gibiydi iki barikatta.

Türkeş’in aracı tam önümüze geldiğinde aracın yanında koşar adım ilerleyen Koruma Polislerinin arasına daldık Koray Aydın ile birlikte.

Dış çemberi o şekilde atlattıktan sonra iç çembere geldiğimizde ufak bir sıkıntıya rağmen o engeli de aştık.

Türkeş otomobilinden indi, yanındaki koltukta oturan Devlet Bahçeli ile birlikte.

Kapıdaki görevliler yukarıya, Genel Kurulun yapılacağı yere sadece Alparslan Türkeş’in çıkabileceğini söylediler. Koruma Müdürünün bile O’nunla çıkmasına izin vermediler.

Eline çantasını aldı Türkeş ve başladı merdivenleri çıkmaya.

Kolejin en üst katıydı salon.

Bir okulun bazı sosyal etkinliklerinin yapılabileceği büyüklükteydi. Aynı okulun yan taraftaki kapalı spor salonunu bile çok görmüşlerdi MHP için o günkü Genel Kurulun hazırlayıcı ekibi.

Ne kadar küçük olursa o kadar iyi olur mantığındalardı.

Türkeş yukarıya çıktıktan kısa bir süre sonra bir polis memuru geldi Bahçeli, Aydın ve benim yanıma.

‘Başbuğ haber gönderdi. Yukarıda kendisinin posterinin olmadığını söyledi. Bir çare bulsunlar, buraya posterin asılması gerekli’ dedi.

İşe bakın.

Kapatılan MHP’nin son Genel Başkanı olarak Alparslan Türkeş’in posterinin orada asılı olması gerekirken, posterden bile çekiniyor Somuncuoğlu ve ekibi...

Hızlı bir şekilde büyükçe bir bez poster getirtildi Genel Merkezden.

5-10 kişi posteri asıp inelim tekrar aşağıya dedik görevlilere izin vermediler.

Sadece Koray Aydın ile benim yukarıya posteri asıp inmeme izin verdiler, başımıza da iki polis memur dikerek.

Çıktık yukarıya Türkeş’in posteriyle.

Alparslan Türkeş’in bizi gördüğündeki yüzündeki tebessümü hiç bir zaman unutmadım.

Koray bey ile birlikte astık Başbuğ’un posterini Atatürk’ün posterinin yanına.

Bir Allahın kulu dahi yardım etmedi.

Sadece seyrettiler.

Sonra Koray Bey ile birlikte Alparslan Türkeş’in yanına gittik ve elini öptük sırayla.

Türkeş’i destekleyen bazı delegeler de bu sırada gelip Türkeş’in elini öpmeye başlayınca salondaki hava yavaş yavaş değişmeye başlamıştı.

***

Salonun arkasında bulunan ve kilitli olan kapının camlarını kırarak ve aşağıdaki kapının aynı şekilde açılmasıyla birlikte birer ikişer Ülkücü Gençlerin yukarıya çıkmasından sonra salonda ‘Başbuğ Türkeş’ sloganları Somuncuoğlu ve ekibini epey rahatsız etse de, polisler devreye sokulmak istense de sloganlar artarak devam etmişti.

Kongrede yaşananları daha önceki bir yazımda ayrıntılarıyla anlatmıştım.

Sonunda Genel Kurul Türkeş’in zaferiyle sonuçlanmıştı.

Türkeş’in istediği gibi o Genel Kurulda MHP’nin MÇP’ye katılması kararı alınmıştı. MHP’nin açılmasını isteyenler 132, MÇP’ye katılmasını isteyenler ise ezici bir çoğunlukla 404 oy almıştı.

Meydanlarda, Genel Kurullarda Türkeş’i yenemeyeceğini iyi bilen Somuncuoğlu ve O’nun gibi düşünenler hukukun bazı boşluklarına sığınarak, İktidar Partisinin desteğini de arkalarına alarak MHP’yi ele geçirmeye çalışsalarda başarılı olamamışlardı.

O gün Türkeş’in yanında Genel Sekreteri olarak Devlet Bahçeli ve Koray Aydın dimdik durmuşlardı. Onlara da iktidar tarafından sunulan çok önemli teklifler elbette olmuştu.

Ama O’nlar asla itibar etmediler bu tekliflere.

Satmadılar davalarını ve Liderlerini.

Daha sonra Türkeş söz verdiğini yaptı.

MÇP Genel Kurulunu 24 Ocak 1993’te topladı.

MHP’nin son Genel Kurulundaki delegeleri de davet etti bu Genel Kurula.

Yine hepsiyle yine tek tek ilgilendi.

Ve o Genel Kurulda MÇP’nin ismi MHP oldu, amblemi de üç hilal.

***

Bu ve bunun gibi çok çetin yollardan geçti Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücüler.

Meclise girilen seçimlerde oldu, baraj altında kalınan da.

İktidar ortağı olunan zamanlarda oldu, küçük bir muhalefet partisi olarak Mecliste olunan zamanlarda.

Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisinden itibaren düne kadar geçen süreçte ismi unutulan binlerce, onbinlerce Ülkücü bu davaya hizmet etmiştir.

Hiç bir siyasi oluşum bu kadar Şehit vermemiştir.

Ve hiç bir siyasi oluşum bu kadar dirençli ve sabırlı olmamıştır.

İşte yılların Doğruyol Partisi.

Bir seçimde baraj altında kaldı, sonrasında silinip gitti.

Anavatan Partisi, iktidar dan ayrıldığından itibaren yok olma süreci başladı ve tabelası bile kalmadı.

Genel Merkezini en büyük rakibine vererek sahadan ayrıldı.

Adalet Partisinin devamı olan ve yıllarca Türkiye’de iktidar olan DYP’de Süleyman Demirel’den sonraki süreci hatırlayın. Demirel’in bıraktığı miras ile bir süre gidebildiler. Sonrası malum.

Çünkü onlara Süleyman Demirel’den sonra bir Lider gelmemişti. Gelenler sadece Genel Başkan olarak kaldılar, Lider olamadılar.

Anap içinde aynı şeyi söyleyebiliriz.

Turgut Özal’dan sonra bir Lider gelmedi Anap’ın başına. Gelenler sadece Genel Başkan olarak o koltuklarda oturdular ve sonrasında partileri tükendi.

Ama bakın MHP’ye.

Baraj altında kaldığı seçimden sonra daha büyüyerek tekrar Meclise girdi.

Devlet Bahçeli, Türkeş’ten sonraki dönemde önce Genel Başkan seçildi.

Ama şimdi bence bir Lider.

Genel Başkan ile Lider arasında bir fark vardır.

Bahçeli o farkı gayet iyi ortaya koymuştur.

Bahçeli artık bu davanın Lideri’dir.

***

Bahçeli’nin yönetiminde 19 yıldır çok çetin yollardan geçmiştir Milliyetçi Hareket Partisi.

Ama O Bahçeli bir tek Ülkücünün burnunun kanamaması için hep insiyatifi elinde tutmuştur.

Çok zor süreçlerde bir tek Ülkücüyü bile sokaklara dökmemiştir.

Ve geçmişte de Türkeş’in en zor zamanlarında hep O’nun yanında olmuştur.

1993’te Genel Merkez Yöneticilerinin tamamının delege tarafından çizildiği dönemde partiyi ve Başbuğ’unu terkedip gitmemiştir.

Başbuğ da O’nu bırakmamıştır.

Genel Merkez’de bir katı Bahçeli ve eski Başkanlık Divanı Üyelerine tahsis etmiştir ve yine O’nlarla birlikte omuz omuza çalışmışlardır.

Türkeş’ten sonra 19 yıl ve 6 Kurultay geçiren Bahçeli bence oturduğu koltuğun hakkını layıkıyla vermiştir.

Hiç bir kimse Devlet Bahçeli’nin Liderliğini ve Davaya olan sadakatini sorgulayamaz.

***

Şimdi MHP’yi bir şekilde ele geçirmek isteyen bazı güçlerin varlığından bahsediliyor.

Bazı emarelerde bu iddiayı destekliyor.

Bakıyoruz Meral Akşener’e, bir anda pek çok basın tarafından yıldızı parlatıldı.

Öylesine mitingler, karşılamalar yapıldı ki, hepsi profesyonelce ve çok masraflı.

Nasıl oldu bir anda bunlar diye sorduğunuz zaman, alınan tek cevap var.

Bu cevaptan yola çıkınca da ulaşılan tek adres.

Peki bu muhalif gurup içerisinde yer alan Koray Aydın gibi Ülkücülüğünden asla ve asla şüphe edilmeyecek kişilere baktığınız zaman onlarda mı aynı kefe de yer alacaklar?

Bence hayır.

Onlar için o adres söylenilemez.

Onlar bu davanın daha ileriye gitmesi için çaba sarfetmekteler.

Keşke olağan Genel Kurulu bekleselerdi.

Puslu havadan istifade etmek isteyenlerin ekmeklerine keşke bir yağda onlar sürmeselerdi.

***

Evet MHP’de son seçimde alınan oy miktarı ve yaşanan ‘Hayır’ sürecinde yönetimin hataları olabilir. Ama bizler sadece madalyonun sadece bir tarafını görüyoruz. Belki de Devlet Bahçeli’nin gördüğü tarafta Devleti-Milleti ilgilendiren çok önemli hususlar mevcuttur ve o nedenle öyle karar vermiştir.

Devlet Bahçeli’de, Koray Aydın’da bu dava, Türkiye ve Türk Milleti’nin menfaatinin aksine  hiç bir zaman koltuk hesabı içerisinde olmazlar. Türkiye’nin, Türk Milletinin geleceği için her zaman gerekeni yapmışlardır.

Keşke bu iki önemli dava adamı birlikte tekrar omuz omuza olsalar.

***

Vefat edene kadar Ülkücülerin Lideri Alparslan Türkeş idi. O’nun vefatından sonraki yıllarda Devlet Bahçeli önce Genel Başkan seçildi ama yıllar içerisinde Liderlik mevkisine erişti.

Şimdiki Lider Devlet Bahçeli olduğuna göre, kimsenin O’nun karşısında olmaması gerekir.

Lider-Teşkilat-Doktrin ilkesini çiğneyenlerin başarılı olabileceklerini hiç düşünmüyorum.

Çünkü bu dava yıllarca bu ilkeler çercevesinde bugünlere gelebilmiştir.

Belki bir şekilde Genel Başkanlık koltuğuna oturulabilir ama, bu ilkeye aykırı davranılarak asla Lider olunamayacağını düşünüyorum.

Hareketin tek Lideri de Devlet Bahçeli’dir.

 

 

 

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 1727
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
"Acı" sorular
Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüşt&...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
622 - Peygamberimizin (s.a.v.)'in hicret esnasında Kubâ'ya gelişi
1922 - Bozcaada, Bayramiç, Mihaliççık ve Sivrihisar'ın kurtuluşu.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.71