Bugün - Thursday, September 20, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Yazar Detayları

M.Emin Güzbey

M.Emin Güzbey - VEFA

VEFA
Yazı Tarihi: Saturday, April 23, 2016

VEFA

Benim için hayatımda bu kelimeyle özdeşleşecek kişilerden on tane say deseniz, en başa kuşkusuz İsmet Attila’yı sayarım.

İsmet Attila ile tanıştığım zaman gazeteci değildim.

12 Eylül’de kapatılan ve yasaklar nedeniyle ismini Milliyetçi Hareket Partisi olarak kullanamayan, Milliyetçi Çalışma Partisinde Merkez İlçe Başkanıydım. Partinin gerçek ismine daha sonra yapılan bir dizi kongre sonrasında kavuşulmasına kavuşuldu ama o günlerdeki MÇP’ye iktidarın bakışı hiçte sıcak değildi. Mesela MÇP’li Başkanların koltuğunda oturdukları belediyelere yardımlar konusunda ciddi sıkıntılar yaşanıyordu.

Fakat zaman zaman Rahmetli Genel Başkanım Alparslan Türkeş’in ricaları ise hiç bekletilmeden yerine getiriliyordu, Başbakan Çiller’e rağmen.

O sıralarda Maliye Bakanlığı koltuğunda İsmet Attila oturuyordu.

Attila’nın Bakanlığı sırasında Türkeş’te MÇP, daha sonra MHP’nin Genel Başkanıydı.

Türkeş ve Attila’nın ORAN’daki konutları da yan yanaydı.

İki aile arasında sıcak bir komşuluk mevcuttu.

Partisine mensup Belediye Başkanlarının sıkıntılarını Genel Başkan Türkeş listeleyerek, Koray Aydın ile İsmet Attila’ya gönderiyordu. Koray Aydın daha Maliye Bakanlığının merdivenlerinden inmeden de gelen listedeki belediyelere istenilen yardımların gönderilmesi talimatı Bakan Attila tarafından veriliyordu.

İsmet Attila yıllarca Alparslan Türkeş ile komşuluk yaptı. Aralarında güzel bir dostluk vardı.

İşte bu dönemde ismini sıkça duydum Türkeş’ten Attila’nın.

Daha sonra Bakan olarak bir gün MÇP’de ziyaretime geldi İsmet Attila.

Kendilerinin iktidar olduklarını fakat Ülkücü Camiaya her zaman önem verdiklerini anlattı. Afyonun sıkıntıları, dertleri konusunda birlikte fikir alışverişinde bulunmak istediğini ve onların göremediği, duyamadıkları hizmet eksikliklerini kendilerine aktarmamızı istedi.

TÜSİAV heyeti olarak O’nun Maliye Bakanlığı sırasında da bir kez Makamında ziyaret ettik kendisini.

Daha sonra ben gazetecilik mesleğine başladığımda O Bakan değildi.

Bu süreçte çok sık görüşmelerimiz oldu. Sıcak ve samimi bir dostluk oluştu aramızda, yeğen Celal’i bile zaman zaman kıskandıracak şekilde.

Babam ailenin tek erkek evladı. O’nun bir erkek kardeşi özlemi olduğu kadar, benimde bir amca özlemim olmuştu yıllarca. Keşke bir amcam olsaydı demişimdir çoğu zaman.

İşte İsmet Attila’yı tanıdıktan sonra bu amca özlemi sona ermişti.

Doğru Yol Partisi iktidardan ayrıldıktan sonra, Mesut Yılmaz’lı ANAP dönemlerinde pek çok kişi Attila ile birlikte görünmemek ve İbrahim Özsoy’a yalakalık düzeyinde yakınlaşmalarına rağmen bizim İsmet Attila ile görüşmediğimiz bir tek günümüz bile yoktu.

Mahmut Koçak’ın parti içerisindeki akraksıyonlarını da, Attila’nın yüzüne başka arkasından başka konuşanları da, daha pek çok şeyi de yaşadım-gördüm.

Ama O, bunları yapanların hiç birisi için en ufak bir şekilde intikam peşinde olmadı.

Zaman zaman ben kızdım o şahıslara, O ise güldü geçti. ‘Mayaları böyleymiş, üzülme’ dedi geçti.

Düşmanlarına, iyi gün dostlarına hep güldü geçti ama gerçek Dostlarının acı-tatlı günlerinde ise hep onlarla birlikte oldu İsmet Attila. Hiç vefasızlık etmedi.

Tüm bunları neden anlattım?

İşte böyle vefa’lı bir insan İsmet Attila’ya,  Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’dan bir vefa örneğini yaşadım önceki gün. Çok mutlu oldum, bir Afyonkarahisar’lının, bir Afyonkarahisar’lıya gösterdiği vefa’dan dolayı.

Çoban’ın ‘vefa’sını anlatmadan önce, İsmet Attila’nın Afyonkarahisar için neler yaptığını da kısaca özetleyeyim. Çünkü maalesef millet olarak unutuveriyoruz yapılan hizmetleri.

--

‘HERŞEY AFYON İÇİN, HERŞEY AFYONLULAR İÇİN’

İsmet Attila’nın meşhur sözüdür bu. ‘Herşey Afyon için, herşey Afyonlu için’

Bu söz o kadar hoşuma gitmişti ki, ağaç bir tablaya işletip gazetede odama astım yıllarca. Sonrasında taşınma sırasında kaybolmuştu. Şimdi bu yazıyı yazarken tekrar aklıma geldi, tekrar yaptırıp büroma asacağım.

Gelelim İsmet Attila’nın ilimize yaptığı hizmetlerin bir kısmına.

Şimdilerde şehrimizin önemli bir kısmının ısıtmasını üstlenen Afjet var ya, işte Afjet’in kurulması için mali kaynağın tamamını İsmet Attila Maliye Bakanlığı sırasında aktarmıştır Afyonkarahisar’a.

Hem İl Özel İdaresinin hissesi için gerekli parayı, hemde Belediye hissesi için gerekli paranın tamanını Attila göndermiştir.

Üniversitemizin kurulmasına ön ayak olanların başında O vardır.

Sadece kurulmasını sağlamamış, Üniversitenin şimdiki adı Ahmet Necdet Sezer Kampüsü olan arazinin tamamının, bildiğim kadarıyla 2 milyon m2 den daha fazla bir alandır, tahsisini yine O yapmıştır.

Sadece arsanın temini değil, gerekli kadrolarından tutunda mali kaynağına kadar herşeyi fazlasıyla O sağlamıştır.

Aynı kanunla kurulan diğer Üniversitelere o tarihlerde aktarılan kadro ve mali kaynaklarla diğer tahsislerle bir karşılaştırma yapın, aradaki farkın kat be kat fazla olduğunu göreceksiniz.

Gelelim Fuar alanına.

Afyonun maalesef bir fuar alanı ve binası yoktu.

Okul bahçesinde, stadyum kenarında fuar düzenleniyordu.

Ama İsmet Attila öyle bir şey yaptı ki bu sorunu ortadan kaldırdı.

Şimdiki fuar alanının Milli Emlak Genel Müdürlüğünden Belediye’ye aktarımını O sağladı.

Bir diğer hizmeti Uydukent.

Uydukent’in milyonlarca m2 arazisi yine İsmet Attila tarafından Belediye’ye verildi.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban koltuğa oturana kadar Mehmet Hancıoğlu döneminden itibaren belediye’ye önemli maddi katkı sağlayan bu Uydukent arazisinden Çoban dönemine sadece %5 lik bir kısım kalmıştı. %95’in tamamı satılmış, parası belediye kasasına girmişti.

Çoban bu %5’in bir kısmını değerlendirdi. Çok cüzzi miktar kalan alanın bir kısmından belediyenin kasasına ne kadar para girdi biliyormusunuz?

Tam 30 trilyon TL.

Gerisini varın siz hesap edin.

Bitmedi daha...

Okullar...

Onlarca okul, yurt ve diğer kamu binaları.

Maliye binasından Polis Okuluna, Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezinden Anadolu Liselerine kadar onlarca kalıcı eser hep İsmet Attila sayesinde Afyona kazandırılmıştır.

Çevre yolu...

Çevre yolunu da aktardığı kaynaklarla tamamlayan İsmet Attila Dinar’ın da adeta yeniden inşa edilmesini sağlamıştır.

Eğer Dinar Depremi sırasında O Maliye Bakanı olmasaydı, Dinar’da Devlet yaraları o kadar kısa sürede saramazdı. Dinar’lılar Attila’nın farkını yıllar sonra daha iyi anladılar.

Şimdi İzmir yolunu canlandırın gözünüzde.

Gidişe göre sol tarafta Garden Kale otelini geçtikten sonra Üniversitenin binalarıyla başlayıp, Kolaylı dinlenme tesislerine kadar olan alan var ya, işte bu alanın tamamı Attila’nın Bakanlığı döneminde Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar Borsası ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasına tahsis edilmişti.

Sadece tahsisle de kalınmamış, hem Borsa’ya hem de Ticaret Odasına kaynaklar aktarılmıştı bu alanlara hizmet binalarını yapmaları için Attila tarafından.

Afyon Organize Sanayi Bölgesi, hem merkezde hem ilçelerde küçük sanayi siteleri İsmet Attila’nın hizmetleri arasındadır.

Attila döneminde Afyonkarahisar’ın hem merkez hem de ilçelerindeki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaletleri Kooperatiflerinin hiç bir zaman plasman sıkıntısı olmamıştır.

Say say bitmez Attila’nın İlimize ve hemşehrilerimize yaptığı hizmetler.

İsmet Attila bir ara bir söyleşide şunu söylemişti, yaptığı hizmetleri anlatırken.

‘Afyon haritasını alın elinize. Gözünüzü kapayın ve parmağınızı o haritada bir noktaya basın. Oraya mutlaka yaptığımız bir hizmetimiz vardır.’

Gerçekten de öyle.

İşte yıllar geçti.

O şimdi ne Maliye Bakanı, ne Tarım Bakanı, ne de Partide Genel Başkan Yardımcısı. Milletvekili’de değil.

Ama yaptığı hizmetler, Afyonkarahisar’a kazandırdığı eserler burada.

Dev gibi...

Bugün İlimizde okullarımızda derslik sıkıntısı çekilmiyorsa, bunu İsmet Attila’ya, zamanın Valisi Ahmet Özyurt’a ve o dönemdeki Milli Eğitim Müdürü Rıza Kültür’e borçluyuz.

Vali ve Milli Eğitim Müdürü, Bakan Attila’dan ne istedilerse, hepsi yerine getirilmiştir.

Bu Milli Eğitim konusuyla ilgili bir anıyı da aktarayım.

Zamanın Milli Eğitim Bakanı Nevzat Ayaz’dır.

Maliye Bakanı’da İsmet Attila.

Afyon Milli Eğitim ne istiyorsa Ankara’dan hepsi Attila’nın talimatıyla yerine getirilmektedir.

Merkez, İlçeler ve beldeler adeta Milli Eğitim yatırımlarıyla dolmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığındaki yüksek yerdeki bir bürokrat bir gün yine Afyon ile ilglii bir talep gelince basar itirazı; ‘Yeter ya, Afyon’dan başka bir yer mi yok Türkiye’de. Herşey Afyona, Afyona. Beklesin bu konu şimdi’ der ve onayı reddeder.

Milli Eğitim yetkilileri durumu Bakan Attila’ya anlatırlar.

Milli Eğitim harcamalarında kullanılmak üzere oluşturulan bir fon vardır o dönemde. Fon’u kullanan Milli Eğitim’dir ama, kullanılabilmesi için Maliye Bakanının onayı gereklidir.

Bakan Attila Özel Kalem Müdürü Adem Özden’e talimat verir;

‘Adem, Milli Eğitim Bakanlığı fonu ile ilgili olarak bana onay için imza getirme. Bekleyecek o fon kullanımı’ der.

Aradan günler, haftalar geçer.

Maliye Bakanı bir türlü fonu kullandırmadığı için Milli Eğitimin o fona dayalı işlerinde tıkanmalar meydana gelir.

Hatasını anlamıştır o ‘Afyon’dan başka yer mi yok mu?’ diyen bürokrat ama, iş işten geçmiştir.

Sonunda bir gün Milli Eğitim Bakanı Nevzat Ayaz Maliye Bakanı İsmet Attila’yı arar. Fon’dan dolayı sıkıntı içerisine girdiklerini söyler ve onay vermesini ister. Bakan Attila’da Ayaz’a, ‘sizin orada bir bürokrat varmış, ismi şu. Bu Afyon’dan başka yer mi yok demiş. Bizim Afyona yapılacak yatırımlara taş koymuş Bakanım’ der.

‘Anladım Sayın Attila. O bürokrat günlerdir sizden randevu almaya çalışmış ama alamamış. Şimdi o bürokrat sizin Özel Kalemde sizinle görüşmek ve ve özür dilemek için bekliyor, lütfen özürünü kabul edin, perişan olduk’ demesi üzerine Attila bürokratı makamına alır ve özür faslını dinledikten sonra başlar konuşmaya.

Söylediği çok nettir.

‘Bakın şimdiye kadar Afyona bir lira verildiyse, bugünden sonra en az iki misline çıkartacaksınız, tamam mı? Herşey Afyon için, Afyonlular için’ der. ‘Tamam efendim, emriniz olur. Tekrar özür dilerim’ sözünden sonra da fonun önündeki engel kalkar.

İsmet Attila gerek Bakanlığı ve gerekse Milletvekilliği dönemlerinde aklından Afyonu hiç çıkarmamıştır. Zaten yaptığı eserlerde bunu gösteriyor şimdi bile.

///

ÇOBAN’DAN GÜZEL BİR VEFA ÖRNEĞİ

Önceki gün İsmet Attila’nın amcası Milli Şairimiz Osman Attila’nın anma töreni vardı.

Valimiz Hakan Yusuf Gümer ile Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’da törene iştirak etmişlerdi.

Orada Başkan Çoban, Vali Güner ve İsmet Attila ile bana Belediye olarak yapmayı planladıkları ‘İsmet Attila Kültür Merkezi’ nden bahsederek, ‘Öğlenleyin Belediye’de yemeği birlikte yiyelim sonrasında yapılacak merkez ile ilgili sunum yapacağız’ diyerek davette bulundu.

Öğlen Belediye’de biraraya geldiğimizde sunum yapıldığında hem mutlu oldum, hemde şaşırdım. Çünkü doğrusunu söylemek gerekirse böylesine kapsamlı bir proje beklemiyordum.

İsmet Attila’nın adının yaşatılacağı, O’na değer bir proje düşünülmüş.

Bir kaç eksiği ve görsellikle ilgili hususları hem Vali bey, hem İsmet bey, hem de Başkan Çoban sunumu hazırlayan firma ilgilisine aktardılar.

Bu katkılar sonucunda hazırlanacak olan projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.

Başkan Çoban’ı da vefasından dolayı bir kez daha tebrik ediyoruz.

İletişim E-Posta: mehmeteminguzbey@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 2062
 
Diğer Yazıları

ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÇİMSA İLGİLİLERİ ÜZÜLMÜŞLER...
Hem canımızı alıyorlar, Hem de daha fazla paramızı...
TALİHSİZ KONUŞMA VE DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAFLAR
UTKU ANITI
‘ELİ ÖPÜLECEK BİR ADAM BU SAVCI OSMAN ÇABUK’
Kitap satışını artırmak için mi?
Rahmet ve minnetle anıyoruz
ATSO SEÇİMLERİ
13 Şüpheli Savcılıkta
42 yıl önce 42 yıl sonra
BAKAN EROĞLU; ‘AFYONLU BABAYİĞİTLER HAYDİ MEYDANE’
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
ARA GÜLER
Afyon sahiplerinden birisini daha kaybetti...
Sami’ler Hakka Yürüdü
Kimler ByLock'cu Çıktı
AK PARTİZANLAR
Fetö davalarında son durum (1)
Aşk sınır tanımıyor
BU HAFTA GÜNDEMİMİZ FETÖ/PYD
Allah Rahmet Eylesin…
Devletimiz her şeyi biliyor...
Eşinin ifadeleri, Ali İşisağ’ı yalanlıyor...
YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
İfadesi infial yarattı
Ne olacak bu trafiğin hali?
7 AY SONRA AKLINA GELMİŞ !
ÖZELLEŞTİRİLMİYOR, GÜZELLEŞTİRİLİYOR...
BAŞSAVCIMIZIN MESAJLARI
Bakanımızın 2017 değerlendirme toplantısı
Bakanımız not almıştı, gereğini yaptı...
Merhametten maraz doğar
BİR FİL DAHA İSTİYORUZ
2018'E MERHABA
HEP DİYORDUK... AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’YE ÖRNEK
ÇOBAN VE ARKADAŞLARINA KUMPAS KURAN FET֒CÜLER ŞİMDİ NEREDELER?
UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI GEREKEN GERÇEK
ANNESİ VE BABASI DA YOK ORTALIKTA
ÇOBAN’A FETÖ KUMPASINDA SON DURUM...
BÜYÜKKALECİK OLDU KOCATEPE
O HAİN POLİS AFYONLU
KÖMÜR MEVZUU
Alkışların en büyüğü 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne
Kütüphane gibi...
Kasap ‘mal’ derdinde...
HADİ İNŞALLAH
BATTI-ÇIKTI MESELESİ
BAKAN FAKIBABA DEDİĞİNİ YAPTI...
FETÖ İLE MÜCADELE DE AFYONKARAHİSAR BİRİNCİ...
SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, DÜNYANIN SU İŞLERİ BAKANI
ÇOBAN İLE TAŞGETİRENİN ORTAK İŞARETİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN AÇIKLAMA VAR
34.YIL
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
ÖRNEK BİR ÜNİVERSİTE
ÖNCE KISACA ANLATALIM HABERAL HOCAYI...
AKÜ YARGILAMALARI
Kolay gelsin...
Bu yıl daha kalabalıktı...
Sağlık’ta değişim...
NEYMİŞ?
İĞNELİ KOLTUKLAR
Viskiyle el yıkayanlar...
GAYGUBET EVLERİ
KALİTE DEVİNİ KAYBETTİK
BASIN KONSEYİ AVRUPA'DA
Bakanımız dört gün İlimizde...
REKTÖR HOCA BUNLARI GÖRMÜYOR MU? GÖRMÜYOR İSE, KİMSE DE SÖYLEMİYOR MU?
Samimiyeti suistimal etmeyin...
KOPYA ÇEKMEYİN
AKܒde yine ‘staj’ sorunu
CHP Merkez İlçede delege seçimleri
Hayırlara vesile olur inşAllah
İkinci Üniversiteyi istiyoruz
YAZI İŞE YARAMIŞ GÖRÜNÜYOR
VEYSEL EROĞLU ÜNİVERSİTESİ
Şemsettin’deki referandum sonrası...
FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?
Müdür izinde, müfettiş incelemede
Anlaşılan o işçi olarak kalmamış!
Afyon nüfusuna göre Türkiye birincisi...
Yılanlara dikkat...
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (4)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (3)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (2)
DOĞA AFYON İÇİN BİR ŞANS (1)
ATSO’ DA SEÇİM Mİ? SAVAŞ MI?
Saffet beye karşı yakışıksız sözler…
AFYON’UN İSTANBUL’U İSCEHİSAR !
‘EKSİĞİ OLANA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Puzzle’a bir parça daha eklendi…
17 yıl önce, 17 yıl sonra...
AĞAÇ KESMEK DAHA KOLAY...
PUZZLE’IN PARÇALARI BİRLEŞİNCE...
40 KARAR ONANDI
KOPAN KOPANA !
Ağustos ayına merhaba...
Panko kendi içinde hesaplarını denetlemeli...
Pankoda neler oluyor?
Basın Bayramı...
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (4)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (3)
FETÖ/PDY duruşmalarında son durum (2)
FETÖ/PDY son durum (1)
FETÖ ile ilgili çok önemli bilgiler- gelişmeler...
Bakanımızın STK buluşmaları (4)
Bakanımızın STK buluşmaları (3)
Bakanımızın STK lar ile buluşması (2)
Bakanımızın STK buluşması (1)
AFYON ESNAFI VE AKÜ ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYETCİ
KISA BİR ARADAN SONRA
Belediye Kuşunun bugünkü konusu dürbüncü
EY AKÜ ilgilileri... Bırakın havanda su dövmeyi artık
BİRLİKTİR NET KONUŞTU
Hatice Yonca Onur’dan, SMMMO Başkanı Kadir Arık’a cevap var...
Üniversitelerde himmet rayici 1 trilyon mu?
D2’ler işin cılkını çıkarınca, S plakalara rant doğdu
30 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı
NE OLACAK BU STAJYER ÖĞRENCİLERİN HALİ?
Üniversitelerde neler oluyor?
Tehditlere pabuç bırakmadık
Belediye Kuşu’na Belediye’den cevap var...
AK PARTİ BELEDİYELER İLE GELDİ, GİTMEMEK İÇİN...
YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YAZI MESELESİ
ÇOBAN'I TAKMAYAN FİRMA
EL İNSAF EL VİCDAN... BABANIZIN PARASINI HARCAMIYORSUNUZ... BU MİLLETİN VERGİLERİNİ HARCIYORSUNUZ... KENDİ PARANIZ OLSA BU KADAR PERVASIZ VE HOYRATÇA HARCARMIYDINIZ?
Elbette hesap verecekler...
Dürbün’den köprüdeki yazıya...
BEN BELEDİYEYİM... İZLERİM...
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN CEVAP VAR
ŞİFRE YA PENSİLVANYA’YA ULAŞTIYSA...
Başkanı Bıktıran ve yıpratan dedikodu...
FİNO KÖPEĞİ DEĞİLİM DEMİŞ... HAKLI...
BELEDİYE’DE YENİ BİR YARIŞ VAR... İŞLERİ DEĞİL, BAŞKA ŞEYLERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Sahte sıfatlar
AYMAZLIK MI ? REFERANS MI ?
Tahminimiz tuttu
AFYONDAKİ FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BEL KEMİĞİNİ OLUŞTURAN KİŞİLERİN YARGILANDIKLARI ANA DAVALARDAN BİRİSİNİN DURUŞMASI BUGÜN
REFERANDUM İÇİN SON HAFTA
Referanduma giderken İlimizdeki Partilerin durumu
ONLARDA ÖYLE, BİZDE BÖYLE...
TORBA YASA GİBİ TORBA İHALE!
Yırttık sanmayın demiştik...
AK Parti bu işi iyi biliyor
Demirel Ailesi 2023’ü hedefledi
ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
YALANCININ MUMU ODAK YAZINCAYA KADAR YANAR...
EMNİYETİMİZ DESTANLAR YAZIYOR... YAZMAYA DA DEVAM EDECEK...
Rize’de Ramazan Avcı Kültür Merkezi
REFERANSI HÜRSİAD MI?
SAVCILIK FABRİKA GİBİ
ALİLA’DA SON DURUM: PARS OUT BIDI İN...
BAL TUTANI ÇİN’E Mİ GÖTÜRÜYORLAR?
TAYYİP ERDOĞAN NEDEN TEK LİDER?
SÖZE ÖNEM VERMESİNİN YANI SIRA MÜTEVAZİLİK KONUSUNDA DA RAKİPSİZ...
NEDEN ARA VERMİŞTİK?
STK TOPLANTISINDAN NOTLAR...
‘Cumhurbaşkanımızın Sağlık Ekibinde hiç görev yapmadım’
DR. BİRAND TANERİ
İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü...
Cumhurbaşkanını görevden alacaklardı, Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldıracaklardı
FETÖ elebaşısının örgütüne yıllar öncesinde söylediği sözler 15 Temmuz’u işaret ediyor...
FETÖ/PDY Paralel devlet oluşturarak Anayasal düzeni ele geçirmeyi hedefledi
FETÖ medyayı kendilerine karşı olanları sindirmek için kullandı
ABİ VE ABLALAR KİMİ SEÇTİLERSE, GELİN YA DA DAMAT ADAYI KADERLERİNE RAZI OLUP SEÇİLEN KİŞİ İLE EVLENİYORLARDI
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE FETÖCÜLERİN ÜNİVERSİTELERDE HALEN ATILMAMASINDAN DERTLİ
CENNET VAADLİ HİMMET TOPLANTILARI
FETÖ ŞİRKETLERİNİN HİÇ BİRİSİNİN SAHİBİ RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNEN KİŞİLERE AİT DEĞİLDİR
TAKİP
BELEDİYENİN BORÇLARI DÖRTTE BİRE İNDİ
HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN MONTAJLAR YAPARAK BUNLARI KULLANDILAR
DUY SESİMİZİ HALİL AĞABEY
SAHTE DİPLOMAYLA ÖRGÜT ELEMANLARINI KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRMEK FETÖ İÇİN SIRADAN BİR İŞ HALİNE GELMİŞTİR
HALUK İMGA GEZEKLERE KATILMADIĞINI BELİRTTİ
GENÇLERİ BÖYLE KANDIRIYORLARDI...
BİR HAFTANIN ARDINDAN...
FET֒DE TOPLANAN PARALARA MAKBUZ VERİLMEZ
FETÖ: HIRSIZLIK YAPMAYI – FUHUŞ YAPMAYI – İÇKİ İÇMEYİ – GEREKTİĞİNDE ALLAH’I BİLE İNKAR ETMEYİ MÜBAH SAYAN ÖRGÜTTÜR
TERÖR KAVRAMI VE FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPILANMASI
HAŞHAŞİLER YILLARCA EMİR GELENE KADAR UYKUDA BEKLEMİŞLERDİ
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK İDDİANAME
HAYIR LI GİDİŞ
‘iREiS BEY’
Valimiz duyarsız kalmayacaktır
Yine AKÜ Rekortmen...
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde neler oluyor?
AK Partinin kahvaltılı toplantısı
BİLGİ KAYNAKLARIMIZIN GİZLİLİĞİ ESASTIR
2016’ya veda ederken
AKܒDE DİKKAT ÇEKEN GÖZALTILAR...
5 YIL OLDU
ALLAH’TAN EMPATi YAPAN BiR iDARECiMiZ VAR
AKÜ ÖNÜNDEKİ KAZA İLE İLGİLİ OKUR MEKTKUBU
HAVANDA SU DÖVÜYOR...
DİZİ DEYİP GEÇMEYİN...
BU DURUMA DÜŞECEKLERİNİ TAHMİN ETMİYORLARDI
FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA FREN YOK...
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
TEM yeni gözaltılar gerçekleştirdi
Daha derine ineceğiz Hoca...
Baydar ne diyor, Hoca ne cevap veriyor?
HASAN YABUZ
Saygıyla anıyoruz tüm Öğretmenlerimizi...
‘FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’ DİYENLER DİKKATLE OKUSUNLAR...
UMUT TACİRLERİNE DİKKAT
NEREDEN NEREYE...
UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ
BİR YIL SONRA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINMIŞ OLACAK
İMAJINI SEVEYİM HOCA SENİN
THY ile ekonomi class’ta uçmanın ayrıcalığı...
Demirkırkan doğruları aktarmamış!
KATLANARAK DEVAM EDECEK...
BAM TELİNE Mİ BASTIK HOCAM?
DÖRT AYRI ÇALIŞMA YAPILIYOR
ZOR MU GELiYOR HOCAM?
Aydın’da mutlu bir gün...
Törenden dikkat çeken notlar...
Yapılan merkezden daha önemli olanı...
Rektörün başına gelen ikinci vaka...
İBRAHİM ÖZEL
Spontane Afyon Lobisi...
Yoğun geçen haftanın ardından...
‘MHP nin başında iyi ki Devlet bey var’
2011 REKTÖRLERİ
FETÖ AKܒde yayın tezgahı mı kurdu?
‘BÜSTÜ BİZ YAPTIRABİLİRİZ’
CHP’ye Atatürk büstü meselesi...
AKܒDEN BİR İMAM DAHA ÇIKTI !
"MAĞDUR FALAN YOK'
AH ŞU KOLTUKLAR YOK MU...
REKTÖRE SORULARA DEVAM...
ÇOK MU ZOR SORDUK HOCAM?
Haftasonunu uykusuz geçirdiler yine...
AKÜ İmam Fakültesi!
YÖNETİCİLERİMİZ UYUYOR MU?
AKÜ SiZE MİNNETTARDIR HOCAM..
Termal Başkentiz!
Deve kuşlarına tavsiye...
NEREDEN NEREYE
Berber Koltuğu
TED KOLEJİ
BAŞKAN ‘USTA’ OLMUŞ
ÇOBAN NEDEN AVUKATLIĞA SOYUNDU?
AKÜ HASTANESİNİN A TAKIMI TUTUKLANDI
İFTİRA VE YALANCILIK KONUSUNDA KİMSENİN SENİ ELİNE SU BİLE DÖKEMEYECEĞİNİ GÖSTERDİN HÜSNÜ SERTESER!
İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR... SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA...
NEDEN DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORSUN SERTESER?
GEL BİR DOBRA DOBRA YAPALIM HÜSNÜ SERTESER
ATSO’DA BUGÜN SEÇİM GÜNÜ...
EMNİYET DOĞRU OLANI YAPIYOR
FETÖ İÇİN HER YOL MÜBAHTIR
İNİNE GİRİLDİ AMA SEN YOKSUN RIZANUR EFENDİ !
EMNİYET’TEKİ KABA TEMİZLİK BİTMEK ÜZERE...
‘İNTİHAR’ DİYEREK KAPATTILAR
DAHA YÜZDE ON
DEVLET HERŞEYİ BİLİR.
Devlet Bahçeli
ÖZEL KOKU KİME GELDİ?
ÖNCE SOLA, SONRA SAĞA, SONRA TEKRAR SOLA
AĞUSTOS 2015 / TEMMUZ 2016
MELİH YURTER BAŞKANLIK KOLTUĞUNU REDDETMİŞTİ
‘BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZAEVİNE GİRDİK’
ÖNCE KENDİNE BAK HAKKI EFENDİ !
ŞEHRİN TEK HAKİMİ OLACAKTI ŞİMDİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK...
FETÖ ATSO SEÇİMLERİNE DE MÜDAHALE ETMİŞTİ...
O GECE BELEDİYE CEPHESİNDE YAŞANANLAR...
KADiFE iÇiNDEKi ÇELiK YUMRUK
O GECE VE SONRASI NELER YAŞANDI ?
DAHA NEDEN BEKLİYORSUNUZ?
SEN DEĞİLMİSİN DEVLETİN KURUMLARINI YALANLAYAN?
HAKAN YUSUF GÜNER
HAREKETİN LİDERİ DEVLET BAHÇELİ
VEFA
PARALEL İLE MÜCADELE
BİR KAÇ SANiYELiK GÖRÜNTÜ YETER...
KAMPLAR AFYON’DA YAPILACAK
Heyecanlı, şevkli ve güleryüzlü Başbakan
SEÇİM KONUSU HALKI PEK İLGİLENDİRMİYOR...
MİLLİYETÇİLİK
HAYIRLI OLSUN
Fenerbahçe Maçı...
ZİYARETTEN NOTLAR…
FAZLA OLDUK GALİBA !
ORGANİZE SANAYİDE SON DURUM…
ORGANİZE BÖLGESİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE…
AK PARTİ HIZLI BAŞLADI
DIŞKISINDA ALTIN VAR SANANLAR…
İSTEMEZÜK
GENEL BAŞKANLIKTAN LİDERLİĞE DEVLET BAHÇELİ
ECER’İ ARKASINDAN VURMUŞLAR !
DEFTERDARLIK VE SAVCILIK BU İDDİALARI ARAŞTIRMALIDIR…
YENİ TÜRKİYE YENİ AFYON YENİ ODAK
G20 ve B20’ye dair bazı notlar…
BAŞBAKANIN TALİMATI HAVADA KALMAYACAK
YER BEĞENSİN DEMİŞİM !
Serteser’in iftiralarına mecburi cevap
‘AFYONDA VALİLİK YAPMAK AYRICALIKTIR’
‘GÖREVİNİZ BU VALİ BEY’
HÜZAİ
Üniversiteden katkı mutlaka alınmalı
‘SİYASİ İSE BENDE GİRMEYEYİM O ZAMAN’
BMW ile Şehir turu !
ODAK'ta buluşmanın öncesi
‘Dipçik gibi’
1 nolu bölüme girişimiz tantanalı oldu…
Masada iki Afyonlu…
‘OLAĞANÜSTÜ DURUMDAN OLAĞANÜSTÜ KARARLARLA ÇIKARSINIZ’
ÇETİNKAYA’NIN İSTEDİKLERİ OLDU
MHP CEPHESİNDE SON DURUM
ZORLAMAYLA MI ADAY OLUYORLAR?
PARAŞÜT DELİNİRSE NE OLUR?
ÖZEL İDARE Mİ FAİZ İDARE Mİ ?
SENATO VEBALDEDİR
GEÇ BUNLARI HOCAM
GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRER…
İYİ Kİ EROĞLU VAR!
EROĞLU’NA VE AK PARTİ’YE SABOTE Mİ VAR?
İYİ PİŞMİŞ ARTIK !
O, bazıları için iyi bir rol model…
Elibol'dan başlıklar
Genç-Atak-Cesur
14 ayda mucize yaşatan Bakan Akcan
Okuma yazma bilmeyen bir ananın projesiyim
KIRAT’IN SÜVARİSİ: KÜL TIGİN HAN...
DELİ MEHMET !
‘ VETO ’ DAN BUGÜNE
DEĞİŞMEYEN BİR İNSAN
TAŞIMA İŞİNİN DUAYENİ
İLGİNÇ BİR DOKTOR!
HACIPAŞA İLERİYİ GÖRMÜŞ!
İŞTE ALİ ACAR
KAPTAN’ LA DOBRA DOBRA
KASIT MI VAR, BECERİKSİZLİK Mİ?
ÇÖZÜMÜN MİMARI KADİR KONAK OLABİLİR
ACI AMA GERÇEK
HERA TEKSTİL VE AVŞAR EMAYE AFYON VE BOLVADİN
AKÜ LİSTEYE GİREMEDİ
ÖNCE KENDİ ZEKANI KONTROL ETTİR KEMAL; KEM SÖZ KEM AKÇE SAHİBİNE AİTTİR
DÜĞÜM ÜSTÜNE DÜĞÜM
BASIN İLAN VEBALDEN KURTULMALI
Diğer Yazarlar

Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Senem Pide Salonu
Afrin Operasyonları
KARA GÜN 12 EYLÜL
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
"Acı" sorular
Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüşt&...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
622 - Peygamberimizin (s.a.v.)'in hicret esnasında Kubâ'ya gelişi
1922 - Bozcaada, Bayramiç, Mihaliççık ve Sivrihisar'ın kurtuluşu.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.78