Seçmeler Afyonkarahisar’da

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın 2020 yılı sporcu taramaları devam ediyor. Bu kapsamda Afyonkarahisar seçmeleri 16 Şubat Pazar günü yapılacak.

Seçmeler Afyonkarahisar’da
Seçmeler Afyonkarahisar’da Admin
Bu içerik 1158 kez okundu.

Seçmeler Afyonkarahisar’da

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın 2020 yılı sporcu taramaları devam ediyor. Bu kapsamda Afyonkarahisar seçmeleri  16  Şubat Pazar günü  yapılacak.

12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda eğitim görecek sporcuların belirleneceği tarama organizasyonun 2020 yılındaki birinci aşaması, ilk olarak dört ilde gerçekleştirilecek. TBF tarafından Altyapı Milli Takım programına göre seçilecek belirli sayıdaki kız ve erkek sporcular, ücretsiz basketbol eğitimi görecek.

SEÇMELER HERKESE AÇIK

Taramalara katılacak çocukların herhangi bir kulüpte lisanslı oyuncu olması ya da basketbol okulunda eğitim görmesi engel teşkil etmemektedir. Tarama sonucunda seçilen çocuklar arasında herhangi bir kulübün veya basketbol okulunun sporcusu olması durumunda, sporcu hem kendi kulübüne hem de 12 DABO’ya devam edebilmektedir. 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesinde ilde seçilen sporculara bireysel gelişimlerine yönelik basketbol eğitimi vererek gelişimlerine katkı sağlanması ve TBF oyuncu havuzuna dahil edilmesi amaçlanıyor,

MUSTAFA ABİ SPOR SALONUNDA

Faaliyetlerini bu hedefle sürdüren 12 DABO’da yapılacak sporcu taramalarına, 9-12 yaş aralığındaki (2008, 2009, 2010, 2011 doğumlu) kız ve erkek tüm çocuklar katılabilecek.  16. Şubat 2020 Pazar günü Mustafa abi spor salonunda saat:14.00’te başlayacak olan seçmelere 2008-2009 doğumlular, saat: 16.00’da başlaycak olan seçmelere ise 2010-2011 doğumlular katılabilecek.Tarama kayıtları, http://kayit.12dabo.org/ web sitesi üzerinden alınacaktır. İnternet üzerinden ön kayıt işleminin tamamlanması sonrasında sporcuların tarama organizasyonun yapılacağı salona velisiyle beraber gelmesi gerekiyor.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyiki varsınız
İyiki varsınız
Birlikte başaracağız
Birlikte başaracağız