Başkan Zeybek’e tam destek

Pazar günü Prof. Dr. Veysel Eroğlu Salonunda oynanan Afyon Belediyespor-Gaziantep Basketbol maçı sonrası Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı eleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na ilimizden büyük tepki

Başkan Zeybek’e tam destek
Başkan Zeybek’e tam destek Admin
Bu içerik 708 kez okundu.

Başkan Zeybek’e tam destek

Pazar günü Prof. Dr. Veysel Eroğlu Salonunda oynanan Afyon Belediyespor-Gaziantep Basketbol maçı sonrası Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı eleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na ilimizden büyük tepki

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor basketbol takımımız hafta sonunda kendi saha ve seyircisi önünde Gaziantep Basketbol takımı ile karşılamşı ve sahadan 95-92 mağlup ayrılmıştı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise sosyal medya hesabından maçı yöneten hakemlerin takdir haklarını rakip takım lehine kullanmaları sonrası takımımızın mağlup olduğunu, buna rağmen takımı, teknik heyeti ve salonu dolduran binlerce seyirciyi kutlayan mesaj yayınlamıştı.  Başkan Zeybek’in bu açıklamasına Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Afyonkarahisar Belediye Başkanını ve Basketbol yönetimine ayar niteliğindeki eleştirisi tüm Afyon halkının tepkisine neden oldu.

OLAYI KİŞİSELLEŞTİRMEDİK

Hidayet Türkoğlu’nun açıklamasının ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek bir açıklama daha yayınlayarak, “Sosyal medya üzerinden yaptığımız eleştiri hiçbir hakaret içermemektedir, hakemleri veya federasyonu hedef göstermedik ,olayı kişiselleştirmedik. Basketbol camiasının paydaşı olarak sporumuzun gelişmesi adına bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada üzerimize düşeni yapacağımızı, birlik ve beraberlik duygusu ile hareket etmeye devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız” demişti.

SPOR SEVERLER İKİYE BÖLÜNDÜ

Başkan Zeybek’in TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun yanlış ve ayar verir açıklamasının aksine toparlayıcı açıklaması spor severleri ikiye böldü. Bir kesim “Başkan yumuşak açıklama yaparak doğruyu yaptı, federasyonla kavga görüntüsü takıma zarar verirdi” derken, diğer kesim ise, “Bu şehrin seçilmiş belediye başkanına ayar vermek Hidayet Türkoğlu’nun haddi değil. Oturdukları yerden basketbolu istanbul’dan ibaret sanan federasyon yönetimi Afyon’a gelse binlerce Afyon’lunun doldurduğu salonda bir maç seyretseler unuttukları Anadolu için çalışmaya, Anadolu takımlarının haklarını korumaya başlarlar” dediler.

KAYITLAR HERYERDE VAR

Federasyon Başkanının açıklamasının ardından tüm kesimlerden takıma ve Belediye Başkanı Zeybek’e destek geliyor. AFYOK grubu yaptığı açıklamada, “Maç boyunca takımımızı destekledik, hakemlerin yönettikleri maçın kayıtları her yerde var, federasyon açıp hakemlere ders diye izletsin. Bir maçı hakemler nasıl katletmiş dönüp dönüp izlesinler, bizler takımlarımızın başarısında da başarısızlığında da buradayız. Olmaya da devam edeceğiz. Maç boyunca yapılan hataları Afyonlu taraftar sadece alkışla protesto etti. Üç hakem kasıtlı ve taraflı yönetti yetmedi Federasyon başkanı sipariş soru ile tehditvari  açıklama yapıyor.  Ne federasyon ne de federasyon başkanı Afyonu tehdit edemez. Hidayet Türkoğlu ve hakemler bu tavrı düzeltmezse Afyon halkı bunu seyretmez hakkını arar”

SPOR MEDYASIDA TEPKİLİ

Sponsorluk toplantısında Afyon Belediye Başkanını eleştiren Hidayet Türkoğlu’na ilimizde yayın yapan yazılı ve görsel spor medyası da tepki gösterdi. Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi, “İNG Basketbol Süper Lig  16. Hafta maçını Afyon Belediye-Gaziantep maçını 3 binin üzerinde Afyon seyircisi salonda, onbinlerce basketbol severde televizyonları karşısında izlediler. Basketbol bilgisi olan tüm spor severler hatalı hakem kararlarının skoruna nasıl etkilediğini üzülerek izledi. Şehrinin takımını binlerce Afyonlu ile salonda bizzat seyretmiş Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in haksızlığa duyarsız kalması beklenemez. O salonda olan binlerce spor sever dakikalarca federasyonunuzun hakemlerini ayakta protesto alkışına tuttu ise o maç görüntülerini saniye saniye izletiniz. Spor medyası olarak sporun içinde olan kim olursa olsun, haksızlığa uğradığında yanında olduk ve olacağız. Afyon Belediyespor takımı oynadığı maçta hakem hataları nedeniyle haksızlığa uğramıştır”

TÜRKOĞLU’NA YAKIŞMADI

Türkoğlu’na tepki gösteren spor medya mensupları, “Federasyon başkanı dikkatleri başka yöne çekerek hakemlerine sahip çıkmış olmuyor, hakemlerde insan hata yapabilir ancak hataların üzeri bizzat  federasyon başkanı tarafından örtülmeye çalışılması insanların zihnine şüphe düşürür ki bu başta hakemlere ve spora yapılacak en büyük kötülük olur. Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu ülkemiz takımlarının yurt dışı müsabakalardaki  hakem hatalarına  sosyal medyadan tepkileri çok eski değil. Türkoğlu o zaman hakem hataları ile Türk takımlarının uğradığı haksızlığa tepki göstermişti. Türkoğlu’nun o günki serzenişi ve haksızlığa tepkisi ne ise Afyon’un tepkiside o dur.  Onursal Başkanı olduğu Afyon Belediyespor takımının haksızlığa uğradığını sosyal medya aracılığı ile ifade eden şehrin Belediye Başkanına davranış dersi vermeye kalkmak Hidayet Türkoğlu’na yakışmamıştır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnanç gençlerle buluştu
İnanç gençlerle buluştu
Suyu koruyacaklar
Suyu koruyacaklar