Türkiye 1’den büyüktür

ABD Senatörü Rob Menendez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ABD Senatosu'nun “Ermeni soykırımı” tasarısını resmen kabul ettiğini duyurması üzerine bir açıklama yapan DP Genel Başkanı Uysal,“Alınan bu kararın Türk-Amerikan ilişkilerinde bir kırılmaya sebep olacağı ortadadır” dedi.

Türkiye 1’den büyüktür
Türkiye 1’den büyüktür Admin
Bu içerik 2114 kez okundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, şunları kaydetti:“Muhakkak ki bu kararın maliyetini de ülkemize, milletimize fatura edecektir. ABD Senatosu'nda 1915 Tehciri hakkında alınan karar hukuksuz ve tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, kabulü ve mazur görülmesi mümkün olmayan siyasi bir karardır. Alınan bu kararın Türk-Amerikan ilişkilerinde bir kırılmaya sebep olacağı ortadadır. Türk ekonomisini "operasyonlara açık" hale getiren basiretsizlikler silsilesi, muhakkak ki bu kararın maliyetini de ülkemize, milletimize fatura edecektir. Bunun asıl sebebi kendi kaderleri ile ülkemizin kaderini bir hale getirmek isteyen bir bencil ve çıkarcı anlayıştır”

Eksen kayması yaşanıyor

DP Lideri Uysal, “Dış politikada ilkelerden ikili ilişkilere bir "eksen kayması" yaşayan iktidarın bu kararlardan ders çıkarması, ülkemiz için "demoklesin kılıcı" haline gelen bu gibi kararlardan etkilenmeyecek bir siyasi ve ekonomik vaziyet alması gerekmektedir. Bu devlet ise 17 yıllık politikalarla değerlendirilemez. Bizler Demokrat Parti olarak alınan bu kararı kınıyor, hem ülkemize hem de dünyaya hatırlatıyoruz; Dünya 5'ten, Türkiye 1’den büyüktür. Türkiye ile kurulacak ilişkilerde bilinmesi ve değerlendirilmesi gereken de budur! Türk Milleti büyük bir millettir. Bu devlet ise 17 yıllık politikalarla değil, binlerce yıllık kadim bir anlayışla değerlendirilmelidir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT’den büyük destek
PTT’den büyük destek
Ankara’dan selam var
Ankara’dan selam var