FETÖ’de dört ceza

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti dört sanığa ceza verirken, iki kişininde beratine karar verdi

FETÖ’de dört ceza
FETÖ’de dört ceza Admin
Bu içerik 2525 kez okundu.

Haklarında silahlı terör örgütüne üye  olma, örgüte bilerek isteyerek yardım etme suçlamasıyla kamu davası açılan kişilerin yargılanmalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza mahkemesinde  devam edildi. Görülen 21 duruşmada  biri tutuklu, 22 tutuksuz  olmak üzere 23 kişi  yargılandı. Duruşmalara sanıkların avukatları ile yakınları katıldılar. Dünkü duruşmada tutuksuz yargılanan sanıklar savunmalarını yaparak  suçsuz olduklarını belirterek beraatlerini istediler.  Bazı davalarda tanıkları dinleyen Mahkame heyeti  bazı  duruşmaları  dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi. Mahkeme heyeti tutuklu olarak yargılanan  Aydoğan Bilirer’e örgüte üyelikten 10 yıl, Resmi Belgede sahtecilik suçundan 2 yıl 6 ay ceza verdi. Tutuksuz yargılanan İsmail Kocakavuk’a 6 yıl 3 ay, M.T.’ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verirken, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan  Mehmet Selim Çatıkkaş’a 2  yıl 4 ay 3  gün hapis cezası verdi. Tutuksuz yargılanan Ömer Çakmak ile Yusuf İzzittin Babacan’ında beraatlerine karar verdi.

İLERİ TARİHE  ERTELENDİ

Duruşmalarda tutuksuz olarak yargılanan Nedim Akhan, Gülsün Akhan, Elif Can Bulut,  Ömer Elmacık, Şenol  Nardal, Elif Arı, Abdullah Kocaeli, Hatice Yeral, Mevlüt Eker, Hasan Çelikdemir, Naciye Örs, Talip Akce, Uğur Kaya, Mehmet Algül, Mümeyye Danacı, Muhlis Azhan savunmalarını yaptılar. Mahkeme heyeti bazı duruşmalarda  tanıkları SEGBİS ile dinlerken, dosyalardaki eksiklikler nedeniyle duruşmaları ileri bir tarihe erteledi.

FETÖNÜN  EVİNDEN KAÇMIŞ

Silahlı terör örgütü FETÖ’ye üye olma iddiasıyla hakkında İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkamesince açılan dava da mahkeme yetkisizlik kararı vererek dosyayı Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Hakkında   kamu davası açılan ve tutuksuz olarak yargılanan Şenol Nardal  mahkemede savunmasını yaptı.  Üniversite öğrencilği yıllarında İstanbul’da kalacak yurt bulamadıklarından dolayı FETÖ örgütünün evinde kaldığını söyleyen Nardal, “Yapının evinde abi olarak bir süre kaldım. Yapıyla kavga ederek evden ayrıldım. Çevremde bulunan arkadaşlarımada  bunlardan kaçın kurtulun dedim. Eşyalarımın bir bölümüde örgütün evinde kaldı” dedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

 ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT’den büyük destek
PTT’den büyük destek
Ankara’dan selam var
Ankara’dan selam var