Eğitimler devam ediyor

Kasım ayında Vali Mustafa Tutulmaz'ın eşi Fatma Tutulmaz'ın koordinatörlüğünde başlayan Kadın Sağlığı Eğitim Projesinin sahadaki çalışmaları devam ediyor.

Eğitimler devam ediyor
Eğitimler devam ediyor Admin
Bu içerik 1578 kez okundu.

Bu kapsamda, Sağlık Müdürlüğü, ilçelerdeki proje sorumluları ile gerçekleştirilen toplantıdan sonra, hedef kitle olan 15-19 yaş ve 20- 69 yaş aralığındaki kadınlara 2 farklı grup olarak eğitim verilmeye başlandı. Bu kapsamda bir aylık süre içinde 15-19 yaş aralığında 3670 kız öğrencilere ve 20-69 yaş aralığındaki 300 kadına eğitim verildi.

3 yıl sürecek

Meme Kanseri ve Kendi Kendine Meme Muayene (KKMM), Serviks (rahim ağzı) Kanseri, Kolorektal (kalın bağırsak) Kanserleri, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Normal Doğum, Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi, Menopoz, Sağlıklı Beslenme, Fiziksel Aktivitenin Önemi, Obeziteden Korunma ve Diyabet, Organ Bağışının Önemi, Akılcı İlaç Kullanımı, 6284 Sayılı Kanun ve Kadına Şiddet, Bağımlılık( tütün, uyuşturucu ve teknoloji), Kadının Kişisel Bakımı ve Hijyeni Sağlayarak Özgüven Arttırımı ana başlıklarından oluşan eğitim Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. İbrahim Karadağ, Sosyolog Ekrem Dombaycı ve Hemşire Nilüfer Bayar tarafından veriliyor. Eğitim, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin 3 yıl sürmesi planlanırken, bu süre içinde hedef nüfusun hepsine ulaşılması hedefleniyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnanç gençlerle buluştu
İnanç gençlerle buluştu
Suyu koruyacaklar
Suyu koruyacaklar