Okullarımız hareketlendi

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ölçme Değerlendirme Merkezimizin Afyonkarahisar İl Eylem Planı çerçevesinde gerçekleştirdiği Lise Giriş Sınavı ve Konu Tarama Testleri çalışmaları hakkında bilgi almak ve değerlendirmelerde bulunmak için toplantı gerçekleştirdi.

Okullarımız hareketlendi
Okullarımız hareketlendi Admin
Bu içerik 1555 kez okundu.

Ölçme Değerlendirme Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil ve Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenleri katıldı. Toplantıda sene başından bu yana yapılan çalışmalar ve çalışmaların dönütleri ile ilgili sunum yapıldı. Yapılan bu çalışmalar ile ilimizdeki tüm öğrencilerin aynı soruları çözdükleri; imkân ve fırsat eşitliğini sağlama noktasında önemli bir iş yapıldığı belirtildi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil; "Uygulamalardaki asıl hedef, öğrenme eksikliklerinin belirlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi yönündedir. 8. Sınıf LGS hazırlık çalışmaları ve konu tarama testinde (KTT) doğru cevaplanma oranları düşük olan kazanımlardan tekrar soru sorulduğunu ve soruların doğru cevaplanma oranlarında yükselme olduğu gözlemlenmiştir” dedi.

Emek sarf ediliyor

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "Gönüllülük esasıyla Ölçme Değerlendirme Merkezimizde çalışan öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ders konularındaki eksiklerini görebilmesi, sınavlara daha iyi hazırlanmaları, yeni sistem sorulara alışmaları için mesai kavramı gözetmeksizin emek sarf etmekteler. Hepsine çalışmalarında kolaylıklar diliyor teşekkür ediyorum. Aynı zamanda okullarımızda yaptığımız sınavlar hakkında branş öğretmenlerimizden alınan fikirler doğrultusunda güncellemeler yaparak verimli olacağımızı düşünüyorum. Yapılan güzel uygulamalar okullarımıza bir hareket getirdi, önümüzdeki uygulamalarda daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum" dedi. Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın öğretmenlere çalışmalarında başarılar dilemesiyle sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnanç gençlerle buluştu
İnanç gençlerle buluştu
Suyu koruyacaklar
Suyu koruyacaklar