HADİ HAYIRLISI

Afyonkarahisar Bakkallar Odası Başkanı Cengiz Üstün üyelerini yakından ilgilendiren zincir marketlerle ilgili AK Parti tarafından hazırlanan yeni yasa teklifini sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

HADİ HAYIRLISI
HADİ HAYIRLISI Admin
Bu içerik 1964 kez okundu.

Sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Bakkallar Odası Başkanı Cengiz Üstün, “AK Parti perakende ticarete yeni kurallar getiren yasa teklifi hazırlıyor. Zincir marketlerin açılmasına belli sınırlar getirilecek. Böylece rekabet edemez duruma gelen bakkallar ve küçük esnaf korunacak. Nüfusu 5 binden az olan yerlerde zincir mağazalar açılmayacak. Zincir marketlerin birbirlerine yakın mesafede açılması önlenecek. Bakkalların da ucuz mala ulaşması sağlanacak. Marketlere yöresel ürün satma zorunluluğu getirilecek.

Sonuna kadar destekliyoruz

Başkan Üstün, “250 milyar dolarlık Türkiye Pazarı'nda köylere kadar şube açan zincir mağazaların açılmasını engelleyen bu yasa tasarısını sonuna kadar destekliyoruz. Ticaret bakanlığımızın ve bazı millet vekillerimizin bu çalışmalarına destek ve katkıda bulunacak bakkal ve esnaf başımız Sayın Bendevi Palandöken ve biz bakkallar ve esnaflar olarak katkıda bulunmaya hazırız. Çıkacak olan bu yasada kapsamlı bir şekilde ciddiyetle ele alınması ve kesin çözüm noktasına varılmalıdır. Yani bu yasanın ekonomik,milli, sosyal,kültürel boyutlarıyla da ele alınıp bütün tarafların görüşü alınmalıdır. Saygıdeğer halkımıza ve esnaflarımıza duyurulur”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT’den büyük destek
PTT’den büyük destek
Ankara’dan selam var
Ankara’dan selam var