FETÖ ‘de 7 ceza, 4 beraat, bir tahliye

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti 7 kişiye çeşitli cezalar verirken, 4 kişi hakkında da beraat kararı verdi.

FETÖ ‘de 7 ceza, 4 beraat, bir tahliye
FETÖ ‘de 7 ceza, 4 beraat, bir tahliye Admin
Bu içerik 1154 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara  Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza mahkemesinde  devam edildi. Görülen  20  duruşmada  5  tutuklu, 18. tutuksuz  olmak üzere 23  kişi  yargılandı.  Duruşmalara sanıkların avukatları ile yakınları katıldı. Bazı davalarda tanıkları dinleyen Mahkame heyeti  bazı  duruşmaları  dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelerken, 7 kişi çeşitli cezalara çarptırılırken, haklarında dava açılan 4 kişi beraat ederken, bir kişide tahliye edildi

OSMAN UYSAL’A 10 YIL 15 AY

Haklarında   silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan  Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıp ceza alan tutuklu  sanıklar Osman Uysal ile Yakup Koçpınar’ın  dosyası  Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından  bozularak mahkemeye geri gönderilmişti.  Yeniden yargılama yapan  mahkeme heyeti yargıtayın bozma kararına uyarak   tutuklu sanıklar  Osman Uysal’ı  10 yıl 15 ay, Yakup Koçpınar’ı  6 yıl 18 ay  hapis cezasına çarptırdı.

MUSTAFA TOSUNOĞLU TAHLİYE

Tutuklu olarak yargılanan  Mustafa Tosunoğlu hakim karşısına çıktı. Savunmasını yapan Kaya suçsuz olduğunu beraatini ve tahliyesi istedi. KHK ile komiser yardımcılığı görevinden ihraç edilen Tosunoğlu’nun dosyasında tanık olarak bulunan kişilerin dinlenmesinden vazgeçen mahkeme heyeti sanığın cezaevinde kaldığı süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verirken, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.  Tutuksuz sanıklarLevent Sağlam, Melek Karagöz, Ramazan Arıkan, Sadi Yur, Kadir Güler,  Emrah Azgın, Osman Bektaş, Zafer  Zorlu, Adem Çakmak ile tutuklu sanıklar Abdullah Büyükbüber ve Özlem Öztürk ün duruşmaları ileri tarihlere ertelendi.

BERAAT ETTİLER

 Silahlı terör örgütüne üye olma, örgüte bilerek isteyerek yardım etme suçlarından  haklarında kamu  davası açılan Abdülkadir Ulu, Hasan Demirel, Hasan Hüseyin Arslan ve Hulusi Dönerkaya hakim önüne çıktılar. Cumhuriyet savcısı sanıklar hakkında verdiği müteala da sanıklar hakkında yeterli suç delili bulunmadığından sanıkların tahliyeleri istedi. Mahkeme heyeti sanıkların beraatine karar verirken tutuksuz yargılanan Mehmet Bakırcı’ya 6 yıl 3 ay, Mehmet Vural’a 6 yıl 3 ay, Mehmet Bayam’a 3 yıl 9 ay, İlhami Pişdar’a 1 yıl 3 ay (HAGB), Yahya Onur’a 1 yıl 10 ay 15 gün (HAGB) kararı verdi. ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kediyi itfaiye kurtardı
Kediyi itfaiye kurtardı
Suçüstü yakalandılar
Suçüstü yakalandılar