Özgüven Projesini anlattı

Özgüven Projesi kapsamında 9.sınıf öğrencileri, medyanın ve toplumun dayattığı fiziksel görünüm ideallerinin olumsuz etkisinden kurtararak onlara kendi değerleri ve yetenekleri üzerine kurulu bir özgüven inşa etmelerine yardımcı olmak amacıyla; Rehber Öğretmenler Dr.Özgür Bolat ve Klinik Psikolog Alev Kurt tarafından 1 günlük eğitici eğitimi verildi.

Özgüven Projesini anlattı
Özgüven Projesini anlattı Admin
Bu içerik 609 kez okundu.

Afyon NG Otel’de gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın yanısıra Ar-ge Birimi Sorumlusu Şube Müdürü Mustafa Günay ile ilimiz genelinde görev yapmakta olan Rehber Öğretmenler katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "Öğrencilerimizin özgüvenlerinin arttırılması amacıyla oluşturulan Özgüven Projesi kapsamında Dr.Özgür Bolat ve Klinik Psikolog Alev Kurt tarafından Rehber Öğretmenlerimize eğitici eğitimi verilecek”

Saha ziyareti yapılacak

Yalçın, “Bu eğitimi alan Rehber Öğretmenlerimiz okullarındaki diğer öğretmenlerimizi bilgilendirecekler. Öğretmenlerimizde ilgili konularda öğrencilerimize rehberlik yapacaklar. Okullarımızda hazırlanacak Değer Ölçeği ve Yıllık Çalışma Planları çerçevesinde oluşturulacak çalışma gurupları tüm ülkedeki diğer çalışma gruplarıyla sosyal medya aracılığı ile haberleşecekler. Öğrencilerimiz projenin ilerleyen safhalarında saha ziyaretleri kapsamında eğitim merkezindeki illerimize ve okullarımıza incelemeler için gidecekler. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Değerlendirme yaptılar

Ardından Dr.Özgür Bolat "Mutlu ve başarılı bir insan nasıl yetiştirilir?" sorusundan yola çıkarak başarı ve mutluluğun özgüven gelişimiyle ilişkisini açıkladığı bir konuşma yaptı. Projenin teorik zemini ve kavramları çalıştayda öğretmenlerle paylaşıldı. Gün boyu süren eğitim, süreçle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı