SGK’dan eğitime destek

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) ihtiyaç fazlası olan 27 bilgisayar Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla çeşitli okullarda kullanılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devir-teslim edildi.

SGK’dan eğitime destek
SGK’dan eğitime destek Admin
Bu içerik 1662 kez okundu.

SGK İl Müdürü Samet Fidan ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Vali Mustafa Tutulmaz’ın nezaretinde devir-teslim protokolü imzaladı. Protokol kapsamında bilgiler veren SGK İl Müdürü Samet Fidan: “Kullanım fazlası haline gelen çalışabilir vaziyette ve bağımsız bir şekilde uzun yıllar kullanılabilecek bilgisayarlarımızı depolarda çürütmek yerine bir nevi toplumsal sorumluluk bilinciyle devir edip kullanılmasını sağlamak için Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yaptık. Afyonkarahisar SGK İl Müdürlüğü olarak 2017 yılında 31, 2018 yılında 47 adet ve bugün 27 adet olmak üzere toplam 105 bilgisayar ve ekipmanı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devir etmiş bulunmaktayız.” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’da bu duyarlı davranıştan dolayı SGK İl Müdürü Samet Fidan’a teşekkür ederek bilgisayarların ihtiyacı olan okullara kısa zamanda gönderileceğini söyledi.

Her vatandaşın hakkı var

Bu davranışın örnek bir davranış olduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz ise, “SGK İl Müdürümüz Samet Fidan ve beraberinde bu çalışmaya imza atan, emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum. Kamu kaynaklarını verimli kullanma noktasında bu çalışma örnek alınması gereken bir çalışmadır. Devletin imkânlarını verimli kullanmak amacıyla bugün burada 27 bilgisayar eğitim camiamızın hizmetine sunuluyor. SGK bu devir teslimle bugüne kadar 105 bilgisayarı eğitimin hizmetine sunmuş durumda. Bunlar hepimizin vergileriyle milli servetimizle alınan önemli malzemelerdir. Bu kaynakların üzerinde 82 Milyon vatandaşımızın hakkı var. Bu hakkı gözeten, eğitim camiamıza destek veren SGK İl Müdürlüğü’müzü tekrar tebrik ediyor, bu tür duyarlı davranışların artmasını hem kamudan hem de özel sektör temsilcilerinden beklediğimizi ifade ediyorum.” dedi. Konuşmaların ardından bilgisayar ve ekipmanların teslimi gerçekleştirildi. Gökhan Kocaaslan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı