ODAK YAZDI, VEKİLLER ÇÖZDÜ

ODAK’ın ‘Gözler Milletvekillerinde’ ve ‘Komisyon İnceliyor’ manşetiyle kamuoyuna duyurduğu haberler sonrasında AK Parti Afyonkarahisar Milletvekillerinin girişimleri sonucunda Hazine ve Maliye Bakanlığı ilimizde yarım kalan kamu yatırımları hakkında nihai kararları verdi. Haberlerimiz sonrasında “Odak Yazarsa Doğrudur” sloğanı bir kez daha gerçekleşmiş oldu.

ODAK YAZDI, VEKİLLER ÇÖZDÜ
ODAK YAZDI, VEKİLLER ÇÖZDÜ Admin
Bu içerik 1251 kez okundu.

İlimizde yarım kalan kamuya ait yatırımlarla ilgili olarak 8 Temmuz 2019 tarihinde “Gözler Milletvekillerinde” manşetiyle duyurduğumuz haberimiz sonrasında harekete geçen  Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri  Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven Hazine ve Maliye Bakanlığına yaptıkları girişim sonrasında 4 ay önce tasfiye talebinde bulunan müteahhit firmaların başvurularını Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından  sonuçlandırıldı.

İŞİ BIRAKMIŞLARDI

Yaklaşık üç yıl önce eğitim ve öğretime kapatılıp yıkılan merkez Atatürk İlkokulunun yerine yapılacak olan yeni binanın ihalesi yapılıp, yer teslimi  15 Mayıs 2018 tarihinde ihaleye alan firmaya yapılmış, firma aldığı ihalenin zemin etütünü yaptıktan sonra inşaat malzemelerine üst üste gelen zamlar nedeniyle işi bırakmıştı. Süleyman Demirel Fen Lisesinin bahçesine yapılmakta olan Milli Eğitim Müdürlüğünün Hizmet Binası inşaatını alan firma ile Emniyet Müdürlüğü Hizmet binası inşaatını yapmakta olan şirket  inşaat maliyetlerinin yükseldiğini gerekçe göstererek işi yarım bırakarak, Hazine ve Maliye Bakanlığına tasfiye talebinde bulunmuşlardı.

 

YENİDEN İHALE EDİLECEK

Hazine ve Maliye Bakanlığı tasfiye talebinde bulunan mütahitlerin başvurularını kurmuş olduğu komisyon ile değerlendirerek nihayi kararı verdi. Buna göre Merkez Atatürk İlkokulu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasının yapım işlerini alan firmaların tasfiye talepleri kabül edilirken, Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binasını yapan şirketin tasfiye talebi  reddedildi. ODAK’ın edindiği bilgiye göre  Hazine ve Maliye Bakanlığının almış olduğu kararların yazıları Afyonkarahisar İl Özel İdaresine geldiği, kararların ilgililerce müteahhit firmalara tebliğ edildiği öğrenildi. Merkez Atatürk İlkokulu ile Milli Eğitim Müdürlüğü binalarının yapım ihalesi İl Özel İdare Müdürlğü tarafından önümüzdeki günlerde yeniden yapılacak.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor