Afyon'da buna “Haşşöne” deriz

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, İstanbul seçim sonuçları için, "Bizim Afyonkarahisarda buna 'HAŞŞÖNE' deriz" yorumunda bulundu.

Afyon'da buna “Haşşöne” deriz
Afyon'da buna “Haşşöne” deriz Admin
Bu içerik 3795 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçim sonucunu değerlendirdi. Odak Gazetesi'nden Ahmet Işık'ın sorularını yanıtlayan Milletvekili Köksal, İstanbul'da adaletin tecilli ettiğini söyleyerek, “1 oy fazla alan kazanır” dediğiniz halde 13 bin 729 oy farkı kabullenmeyip seçimi iptal ettiniz, ülkemizi dünyaya rezil ettiniz; günlerimizi, emeğimizi, birikimimizi seçim için harcattınız ve sonuçta beğenmediğiniz sonucun 57 katı fark yediniz. Milleti ayrıştırmanın ötekileştirmenin hakir görmenin sonucu sandığa böyle yansıdı. İstanbul'da kibir bitti, israf bitti, şatafat bitti. Hak yerini buldu, Adalet tecelli etti." dedi.

HALK GEREKEN DERSİ VERDİ

"Kazanılmış bir mazbatanın haksızca elimizden alınmasına karşı halk kayıtsız kalmadı." diyen Köksal, "Bizim Afyonkarahisarda buna "HAŞŞÖNE" deriz. Seçim kampanyasında her türlü imkanı kullanmalarına her türlü karalama kampanyasına yapmalarına rağmen halk sandıkta gereken dersi verdi. Egemenliğin bir kişiye değil Millete ait olduğunu gösterdi. Bu süreçte emek veren katkı sunan mücadele eden destek veren herkese sonsuz teşekkürler. İstanbul'a bahardan sonra yazıda getirdik. Sıra Afyonkarahisarda Sıra Türkiyede..." ifadelerini kullandı. Köksal açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"AKP’ye bundan sonra siyasette ayrıştırıcı değil birleştirici olmayı kibirden uzak durmayı sadece yandaşa değil vatandaşa yönelik çalışmalarını tavsiye ediyorum. Ayrıca Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı olup İstanbul'da oy kullanan ve 1 aylık zaman zarfında evlerinde ve derneklerde bizleri misafir edip sözümüze itibar ederek İmamoğlu’na destek olan tüm hemşehrilerimize ve çalışmam esnasında İstanbul'da da beni yalnız bırakmayıp çalışmalarımıza katılan Afyonkarahisar İl yöneticilerimize parti gönüllülerimize çok teşekkür ediyoruz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı