Şensoy incelemelerde bulundu

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, ölçme değerlendirme çalışmalarına nitelik kazandırmak, ülke genelinde yapılacak olan sınavlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak, yeni tarz sorular ve ölçme değerlendirme süreci hakkında ilimizde incelemelerde bulundu.

Şensoy incelemelerde bulundu
Şensoy incelemelerde bulundu Admin
Bu içerik 1690 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından hazırlanan Şemsettin Karahisari Ortaokulu’ndaki programa Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Müdür Yardımcımız Fatih Akçil, soru yazarı öğretmenler ve 8.sınıf öğrenciler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, açılış konuşmasında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy’un ilimizi ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ölçme Değerlendirme Merkezimizin çalışmaları ve 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler sundu.

Teşekkür etti

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, 2023 Eğitim Vizyonundaki dikkat çeken en önemli bölümlerden birisinin Ölçme Değerlendirme olduğunu belirtti. Özellikle soru yazma sürecine katkıda bulunan soru hazırlama ekiplerine teşekkürlerini iletti. Yeni tip sorularla ilgili de bilgi veren Şensoy, soruların ezbere dayalı değil, hayatın içinden, okuma, anlama ve yoruma dayalı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda olduğunu belirtti. LGS’de önceden haber verilmeden değişiklik olmayacağını, kitap okuyan, okuduğunu anlayan ve yorumlayan öğrencilerin bu sınavda başarılı olacağını dile getirdi. Değişimin bir anda değil sistemli, düzenli ve planlı bir şekilde tabandan başlayarak gerçekleşeceğini belirten Şensoy, bu bağlamda sürece katkıda bulunan tüm öğretmenlere teşekkürlerini etti.

Valiyi ziyaret etti

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy toplantı sonrası Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz´a nezaket ziyaretinde bulundu. Ardından Ölçme Değerlendirme Merkezini ziyaret eden Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alarak tavsiyelerde bulundu. Ziyaret iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı