Kim bu şirketler

CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, düzenlediği haftalık basın toplantısında, “Afyonkarahisar’da bile konkordato ilan edenlerin şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor” dedi. Başkan Ercan’ın bu açıklaması işini hakkıyla yapan firmalardan tepki toplarken, “Başkan ki ise bu şirketleri açıklasın” dediler.

Kim bu şirketler
Kim bu şirketler Admin
Bu içerik 1371 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan düzenlediği haftalık basın gündemi değerlendirdi. Vatandaşların çoğunun icra takibinde olduğunu belirten Ercan, “Halkın çoğu icra takibinde. Krediler ödenmiyor. Afyonkarahisar’da bile konkordato ilan edenlerin sayısına bir bakın. İş adamları kaçıyor, iflas ediyor. İşçiler işten çıkartılıyor. Yatırımlar durmuş. Yatırımlara ayrılan para 65 milyar lira. Faize ayrılan para 117,3 milyar lira. Bizim faizle aramız kötü, Merkez Bankası bizim sözümüzü dinlemiyor” dedi.

Başkan açıklasın

Ercan, “Saraydan ihale alan, havuz medyasını oluşturan havuzun kurucusu olan müteahhitlerin buradan bol bol nemalandığını görüyoruz. Yani iş dar gelirliye geldiği zaman tasarruf. Ezilene geldiği zaman sırtını dönen, ama iş zengine geldiği zaman zenginle birlikte iş koparmak isteyen bir siyasi iktidar var” dedi. İl Başkanı Ercan’ın bu açıklamalarına tepkiler geldi. İşini hakkıyla yapan firmalar zan altında kaldıklarını belirterek, “Kim bu kaçan işadamları, iflas edenler kim. Konkordato ilan eden şirketler kim, başkan bunları açıklasın” dediler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlk yardım eğitimi aldılar
İlk yardım eğitimi aldılar
MUHAMMET İYİLEŞECEK
MUHAMMET İYİLEŞECEK