Advert
Advert

Değişen potaya ceza kesildi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde geçtiğimiz hafta oynanan Afyon Belediyespor-Tarüşşafaka Tekfen karşılaşmasının teknik arıza sonucu geç başlaması sebebiyle temsilcimiz Afyon Belediyespor’a15 bin lira para cezası kesildiği öğrenildi.

Değişen potaya ceza kesildi
Değişen potaya ceza kesildi Admin
Bu içerik 654 kez okundu.

Can Sevim’in öğrencileri geçtiğimiz hafta Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda Darüşşafaka Tekfen’e ev sahipliği yapmış ve sahadan mağlup ayrılmıştı. Ancak karşılaş öncesi konuk takımın Başantrenörü, maçın gözlemcisi ile görüşerek potalardan birisinde ufak bir sorun olduğunu bildirmiş, bunun üzerine maçın gözlemcisi Mehmet Kaşif Battal’ın isteği ile pota değiştirilmişti. Potanın değiştirilmesi nedeniyle de karşılaşma gecikmeli olarak başlamıştı.

İŞTE O KARAR

İşte yaşanan bu olay sonrası Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Afyon Belediyespor Kulübü’nü 15 bin lira para cezası ile cezalandırdı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nun 30 Kasım 2018 tarih ve E.2018/316 numaralı kararı şöyle; “Afyon Belediye Spor Kulübü’nün, 25.11.2018 tarihinde Afyonkarahisar’da oynanan Afyon Belediyespor – Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu BSL müsabakasında, salon teknik teçhizatının arızalanması sonucunda müsabakanın geç başladığı da dikkate alınarak; Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nın 78.1. maddesi ile Salon Standartları ve Güvenlik Talimatı’nın 15. ve 16. maddelerine aykırılık sebebiyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 34. ve 17. maddeleri gereğince takdiren 15.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son gün 28 Şubat
Son gün 28 Şubat
EHTTA’ya üye olduk
EHTTA’ya üye olduk