Biliyorum hakim bey

Terör örgütü FETÖ’ye üye olma suçlamasıyla Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan Keziban Dündar İle Mahkeme Başkanı Fatih Serdar Köken arasında ilginç bir konuşma gerçekleşti. Mahkeme Başkanının, “Maşallah sende hiçbir şey bilmiyorsun” sözüne sanık Dündar, “Biliyorum hakim bey” diyerek cevap verdi.

Biliyorum hakim bey
Biliyorum hakim bey Admin
Bu içerik 2676 kez okundu.

Hakkında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan tutuksuz sanık Keziban Dündar’ın yargılamasına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.  Duruşmada savunmasını yapan sanık Keziban Dündar, “Bana Allah rızası için kermes açacağız dediler. İzin almak için imza at dediler. İmza atmadan önce eşime söyledim. Eşim Allah rızası ise imza at dedi. Attığım imza ile beni derneğe üye yapmışlar. Ben cahil bir bayanım. Bank Asya’dan parayı eşim benim adıma çekmiş olabilir. Eşim esnaftı para işlerini o takip ederdi.”

BİLDİĞİNİ SÖYLE

Mahkeme Başkanı sanık Keziban Dündar’a yurt dışı gezisini sordu.  Dündar’ın, “Bir defa Umreye gittim” cevabını vermesi üzerine Mahkeme Başkanı Köken, “FETÖ’nün il ve ilçe imamları ile birlikte gitmişsiniz. Maşallah sende hiçbir şey bilmiyorsun” sözü üzerine sanık Dündar, “Biliyorum hakim” cevabını verdi. Başkan Köken’de ise “Bildiğini söyle” dedi.

SOHBETLERE GİDERDİK

Sanık Dündar, “Sohbetlere ara sıra giderdik. Benim özürlü çocuğum vardı. Fazla durmazdım. Biz ne yaptıysak Allah rızası için yaptık” dedi. Duruşmada dinlenen tanık V.B.  ise sanık ile birlikte sohbetlere gittiklerini, umreye de gittiklerini belirterek, “Kandil gecelerinde  fitre parası toplamak için zarf veriyorlardı. Sanığın yardım edip etmediğini bilmiyorum” dedi.  Duruşmada bir tanığı dinleyen mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziyaretler sürüyor
Ziyaretler sürüyor
Engellileri unutmadılar
Engellileri unutmadılar