Advert
Advert

Satranç ’ta şampiyonlar belli oldu

Özdilek ve Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) iş birliği ile düzenlenen Özdilek Satranç Turnuvası, kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Toplam da 16 ismin adlarını finale yazdırmaları ile başlayan turnuvanın 1’incisi Özdilek Bursa Alışveriş Merkezi’nde yarışan Furkan Büke oldu.

Satranç ’ta şampiyonlar belli oldu
Satranç ’ta şampiyonlar belli oldu Admin
Bu içerik 511 kez okundu.

Son yıllarda çocukların ve gençlerin beyin gelişimi için taşıdığı önem sebebi ile birçok kurum ve kuruluşça desteklenen satranç, sosyal sorumluluk projelerinde de öne çıkıyor. Bu kapsamda TSF ve Özdikek’in iş birliği ile düzenlenen Özdilek Satranç Turnuvasının şampiyonları belli oldu.

TÜM KATILIMCILARA MADALYA

8-16 Yaş grubunda toplam 1.024 yarışmacının katılım sağladığı yarışma, kıyasıya mücadelelere sahne oldu. 12 Şehirden 64 gencin final için yarıştıkları turnuvada 16 isim adlarını finale yazdırmayı başardı. Bursa’da gerçekleştirilen zorlu turnuva sonunda birincilik ödülü Furkan Büke, ikincilik ödülü Ömer Melih Sarıdağ, üçüncülük ödülü ise Samet Akbay’ın oldu. Turnuvada ilk üçe giren sporculara kupa ve tablet verilirken, tüm katılımcılara da madalya ve kitap takdim edildi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Para sahibine ulaştırıldı
Para sahibine ulaştırıldı
3 dil bilen muhtar adayı
3 dil bilen muhtar adayı