Advert
Advert

Sandıklı A Haber’de

Sandıklı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Jeotermal Çiçek Serası ve Meyve Kurutma Ünitesi, A Haber ekranlarında geniş yer buldu.

Sandıklı A Haber’de
Sandıklı A Haber’de Admin
Bu içerik 679 kez okundu.

Yaklaşık 1000 metrekarelik alanda yapılan Çiçek Serası ile yılda 600 bin üretim yapılmakta olup, Sandıklı Belediyesi dışında ihtiyaç fazlası ürünler diğer kurum ve kuruluşlara satışı yapılabilecek. Meyve ve Sebze kurutma ünitesinde ise kurutularak özel ambalajlanan ürünler gerek yurt içi gerekse yurt dışında alıcılarına ulaşmak için gün sayıyor. Yaklaşık 500 etrekarelik bir alanda kurulan kurutma ünitesinde tamamen organik olarak yapılan işlemler ile meyve ve sebzelere hiçbir yabancı malzeme karıştırılmıyor.

Jeotermal kullanılıyor

A Haber ekranlarında yayınlanan programda Gazeteci Nail Azbay'ın sorularını yanıtlayan Başkan Mustafa Çöl, yapılan hizmetler ile Jeotermal olarak kullanılan suyun dönüşünü de üç farklı alanda kullandıklarını, bu üç alanın seralar, çiçek serası ile meyve sebze kurutma alanları olduğunu, nasipse yakın bir zamanda dönüş suyu ile balık yetiştirme çiftliği kurularak tam dört kere bu suyun kullanılacağının altını çizdi. Gamze Koçak

 

 

haberler ilçeler Sandıklı belediyesi afyon haberler afyonkarahisar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunuslar yüz güldürdü
Yunuslar yüz güldürdü
Yarışmaya katılacaklar
Yarışmaya katılacaklar