Advert
Advert

Ücretli öğretmenleri dinledi

DP Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Ücretli Öğretmenler Platformu Başkanı Hasan Çakır ve beraberindeki heyeti TBMM'de kabul etti.

 Ücretli öğretmenleri dinledi
 Ücretli öğretmenleri dinledi Admin
Bu içerik 926 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşeronu olduklarını ve bu açıdan bakıldığında taşeron yasasından faydalanmaları gerektiğini belirten Platform Başkanı Hasan Çakır, Genel Başkan Gültekin Uysal'ın bu soruna destek vermesini beklediklerini ifade etti.

BİZİM GÖREVİMEZ

Genel Başkan Güntekin Uysal'a kabulleri için teşekkürlerini ileten heyete "Sizleri dinlemek, çözüm üretebilmek bizim görevimiz. Bu bir lütuf değil" dedi. İş ve meslek örgütlerinin TOBB Yasası'da yapılan teklifle daha da siyasallaşacağını belirten Uysal, "Bu gibi sorunlara hakkaniyet nazarı ile bakmak gerekiyor. Herhangi bir siyasi görüş ya da parti ayırt etmeksizin mağduriyetler için çaba sarf etmeliyiz. Ne yazık ki sizlerin sorunları için kamuoyu oluşturması beklenen STK'lar halı hazırda siyaset ile hemhal iken kabul edilen yasa ile bambaşka bir mesai içinde olacaklar. Asli vazifelerine, yani hükümet ile ilgi grupları arasındaki hakemliklerine şahsi kaygılardan uzak devam etmeliler" dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunuslar yüz güldürdü
Yunuslar yüz güldürdü
Yarışmaya katılacaklar
Yarışmaya katılacaklar