İddialar gerçeği yansıtmıyor

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın, “Bakım Merkezi Fuhuş Yuvası Oldu” şeklinde yaptığı açıklamaya cevap Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zekai İnan’dan geldi. İnan, Başkan Acar’ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını söyledi

İddialar gerçeği yansıtmıyor
İddialar gerçeği yansıtmıyor Admin
Bu içerik 825 kez okundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zekai İnan basında kurumlarını ilgilendiren konu ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. İnan, “Haber metninde bahsi geçtiği şekilde Dinar İlçemizde Bakanlığımız mevzuatı çerçevesinde resmi ya da özel bir “Yaşlı Bakım Merkezi” bulunmadığı gibi Bakanlığımız tarafından kapatılan resmi yada özel bir “Yaşlı Bakım Merkezi” bulunmamaktadır. Bununla birlikte bugüne kadar İl Müdürlüğümüze Dinar İlçesinde özel ya da tüzel bir kişilikten herhangi bir “Yaşlı Bakım Merkezi” açılışı talebi olmamıştır”

Gerekli inceleme yapıldı

Habere konu olan alanda inceleme yaptıklarını dile getiren İnan, “Haber metninde “uyuşturucu ve fuhuş merkezi olduğu” iddiası üzerine AÇSH İl Müdürlüğü’ne tahsisi yapılan alanda Dinar Kaymakamlığı ve Dinar SHM Müdürlüğü’nce gönderilen ekipler tarafından gerekli inceleme yapılmıştır. Alana giriş bahçe kapısının kilitli olduğu, bina kapı ve pencerelerinin kapalı ve kilitli olduğu, herhangi bir şekilde zorlanmadığı ve kullanılmadığı tespit edilmiştir. Dinar Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ise tahsisi yapılan alanda söz konusu iddialar ile ilgili herhangi bir suç ihbarı gelmediği gibi olay kaydı da bulunmamaktadır”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ata binmek için Kırgızistan’a gittik
Ata binmek için Kırgızistan’a gittik
155’e ihbar düşmüş
155’e ihbar düşmüş