Advert
Advert

"Afyonkarahisar çok büyük ses getirdi"

İlimizin ev sahipliğini yaptığı Türkiye Motorkros Şampiyonası 5. Ayağının ilk gününde sıralama turları gerçekleştirildi.

Admin
Bu içerik 515 kez okundu.

Afyonkarahisar Spor Kompleksinde yer alan Motor Sporları Merkezinde gerçekleştirilen sıralama turlarını yerinde takip eden Motor Sporları Federasyonu AS Başkanı Mahmut Nedim Akülke, gerçekleştirilen yarışma öncesinde duygu ve düşüncelerini ifade etti. 

"SPORCULARIMIZ İÇİN PİST ÇOK ÖNEMLİ"

Gerçekleştirilecek yarışlar öncesinde bir kez daha Afyonkarahisar'da büyük bir organizasyonda bir araya geldikleri için mutlu olduklarını ifade eden Türkiye Motor Sporları Federasyonu AS Başkanı Mahmut Nedim Akülke, "Türkiye Şampiyonası 5. Ayak aynı zamanda final yarışı Afyonkarahisar'da son bulacak. Bu sene Afyonkarahisar gerçekten önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Bunların başındaki MXGP gerçekten dünyada çok önemli bir organizasyon ve Türkiye ile Afyonkarahisar ayağı da çok büyük ses getirdi. Tabii Türkiye Şampiyonasının final yarışında burada yarışan sporcu arkadaşlarımızın aynı zamanda Dünya Şampiyonasında koşulan bir pistte yarışmaları onlar için çok önemli" dedi.

"HAVA ŞARTLARINA KARŞI ÖNLEMİMİZİ ALDIK"

Yarışmaya katılacak sporcuların heyecanlı olduklarını ve hava koşullarına da değinen Akülke, "Hava şartları her şeyi zorlaştırdı fakat her şeye rağmen güzel bir yarış olacak. Hava şartlarında zorlayacak bir şey yok zaten gerekli tedbirleri aldık sonuçta alt yapısı dünya çapında ödül almış bir pistte yarışıyorlar sıcak çayları var, lokalleri var, her yerde ısınabilecekleri yerleri var, enerjilerini alabilecekleri yerleri var çok fazla etkili olacağını zannetmiyorum" diyerek sözlerini sonlandırdı.

"BURADA DAHA ÖN CE DE YARIŞTIM"

Sıralama turlarında konuşan sporculardan Akil Ulusan ise, "85 CC kategorisinde yarışıyorum. Tabii burada 5 yaşında iken yarıştım hava şartları bizleri zorlasa da etkilenmemek için zaten yeterince gerekli tedbirler alındı" ifadelerine yer verdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunuslar yüz güldürdü
Yunuslar yüz güldürdü
Yarışmaya katılacaklar
Yarışmaya katılacaklar