FETÖ’ de 19 kişi yargılandı

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara dünde Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Tutuksuz yargılanan 19 kişinin duruşmaları yapıldı.

FETÖ’ de 19 kişi yargılandı
FETÖ’ de 19 kişi yargılandı Admin
Bu içerik 2164 kez okundu.

Haklarında  silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan 19 tutuksuz kişinin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.  

ETKİN PİŞMANLIK

BAŞVURUSU YAPTI

Tutuksuz yargılanan Yusuf Oflu’ya mahkeme başkanı  hakkında açılan davada  suçlamalara karşı  savunma yapıp yapmayacağını sordu. Oflu  savunma yapmadan önce etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini yeniden ifade vermek istediğini söyledi. Mahkeme heyeti sanığın bu isteğini uygun görerek sanığın TEM’de yeniden ifade vermesini kararlaştırarak duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

UTANÇ DUYUYORUM

Afyon Kocatepe Üniversitesinde öğrenci iken FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Sümeyye Sevencan yaptığı savunmasında, “Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Terör suçlaması çok ağır suçlamadır. Utanç duyuyorum. Hattımdaki ByLock’u ben yüklemedim” dedi. Duruşma dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

5 DARBEGÖRDÜM

Tutuksuz  yargılanan İbrahim Karakoç’a mahkeme üyesi tarafından, “Darbe gecesi darbeye sevindiğinize dair ihbar var. Bu konuda ne diyeceksiniz?” sorusunu cevaplandıran Karakoç, “Ben yaşlı bir adamın. Bugüne kadar 5 darbe gördüm. Darbe gecesi yatsı namazı sonrasında yattım.Gece saat 12.00’de kaynımdan telefon geldi. Darbe oldu dedi. Bahçeye çıktım. Komşum traktör ile tarlaya gidecekti. Darbe olmuş gitme dedim. Köy kahvesine gittim. Oradan da eve geri geldim” cevabını verdi. Duruşmada tanık olarak dinlenen İ.A ve A.Ç  verdikleri ifadelerde sanığı tanımadıklarını ilk kez duruşmada sanığı gördüklerini söylediler. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

ODAK HABER/AHMET  SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Torpil ile atanmadım
Torpil ile atanmadım
Emniyet göz açtırmıyor
Emniyet göz açtırmıyor