Advert
Advert

TFF Grassroots C Antrenör Kursu sona erdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nin (TÜFAD) işbirliğinde organize edilen TFF Grassroots C Antrenör Kursu tamamlandı. 11 gün boyunca süren kurs sonunda, 31 kursiyer teknik direktörlüğe ilk adımı attı.

TFF Grassroots C Antrenör Kursu sona erdi
TFF Grassroots C Antrenör Kursu sona erdi Admin
Bu içerik 664 kez okundu.

Afyonkarahisar sporunun yetiştirdiği efsane futbolcu ve teknik adamlardan M.Agâh Bıyıkoğlu ve İsmail Bursalıoğlu’nun adlarının verildiği kursta 31 kursiyer 11 gün boyunca Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen eğitimlerinin ardından belgelerini aldılar. TFF Eğitim Dairesi personeli Nedim Karadeniz ve Çağatay Şalap’ın eğitim verdiği kursta kursiyerle, 'futbolun prensipleri, teknik, taktik, antrenman bilgisi, periyotlama, maç gözlem ve analizi, beceri, kalecilik ve öğrenme-öğretme yöntemleri' konularında teorik ve saha eğitimleri aldı.

“YENİ ANTRENÖRLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Kursun son gününde Kocatepe Spor Kompleksinde yapılan çalışmanın ardından İlk Yardım Eğitimi ile kursun tamamlandığını söyleyen TÜFAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Keser, "Çok verimli bir eğitim sürecinin ardından Federasyonumuzun ve Genel Merkezimizin belirlediği 31 kursiyer sertifikalarını almaya hak kazandı. Göreve geldiğimiz günden bu yana Afyonkarahisar ve Türk futboluna faydalı olabilmek için birçok hizmet verdik. Bu kurs da bunlardan biriydi. 11 gün boyunca eğitimin gören ve kursu tamamlayan kursiyerlerimize bundan sonraki spor hayatlarında başarı temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

“TÜFAD AİLESİ OLARAK SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Düzenlemiş oldukları TFF Grassroots C Antrenör Kursu'na bu yıl Afyonkarahisar sporunun yetiştirdiği efsane futbolcu ve teknik adamlardan M. Agâh Bıyıkoğlu ve İsmail Bursalıoğlu’nun isimlerini verdiklerini de söyleyen Bilir, "Yaşayan ve kaybettiğimiz değerlerimize Afyonkarahisar TÜFAD ailesi olarak her zaman sahip çıktık ve bundan sonra da çıkmaya devam edeceğiz. Bu yıl da bu geleneğimizi sürdürdük ve kursumuza Afyonkarahisar sporunun yetiştirdiği efsane futbolcu ve teknik adamlarımızdan iki tanesinin ismini verdik. TÜFAD Afyonkarahisar olarak yaşayan ve kaybettiğimiz değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çaldılar uyuşturucu için sattılar
Çaldılar uyuşturucu için sattılar
Zafere inanmış kişileriz
Zafere inanmış kişileriz