Bakan Eroğlu: “Esed gitmeli”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Esed’in kimyasal gaz, kimyasal silah kullanmasını lanetlediğini belirterek, “Esed’in bir an önce gitmesini arzu ediyoruz” dedi.

Bakan Eroğlu: “Esed gitmeli”
Bakan Eroğlu: “Esed gitmeli” Admin
Bu içerik 98 kez okundu.

Bakan Eroğlu, Eskişehir’de Gündoğmuş Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Eroğlu, Esed’in maalesef kimyasal silah kullandığını kaydetti. Eroğlu, “Bu çok büyük bir insanlık suçu ve bu kabul edilemez. Başkan Trump da hain Esed’in kimyasal silah atan hava birliğini tamamen imha etti” ifadelerini kullandı.

BÜTÜN İNSANLIĞIN TAVIR ALMASI LAZIM

“Tabi buna karşı bütün insanlığın tavır alması lazım” diyen Eroğlu, “O çocuklar, masum insanlar kimyasal silahlarla ne hallere geldi. Hepimiz görüyoruz. Yani vicdanlar gerçekten kurumuş. İnşallah biz bütün dünyaya özellikle insanlık, merhamet çağrısı yapıyoruz. Bakın Türkiye’den başka hiç kimse o masum insanlara, evsiz, yurtsuz kalmış insanlara kimse yardım etmiyor. Aşağı yukarı 3-3,5 milyon kişiye destek veriyoruz, ekmeğimizi paylaşıyoruz. İş bu insanlık icabı. Dolayısıyla bütün insanlığı artık kendine gelmeye davet ediyorum. Bizim anlayışımızda şu var; biz bütün yaradılanı seviyoruz yaradan da ötürü. Bizim kültürümüzde bu var. O bakımdan inşallah bütün dünya farkına varır diye düşünüyorum” diye konuştu.

ESED’İN GİTMESİNİ ARZU EDİYORUZ

Esed’in bir an önce gitmesini arzuladıklarını da anlatan Bakan Eroğlu, şöyle devam etti: “Tabi Türkiye, bu insanların, mağdurların, mazlumların her zaman yanında. Zalimler, hiçbir zaman muzaffer olamayacaktır. Onlar mutlaka mağlup olacaktır. Zaten bu dünya dışında ahrette de onların hesabı var. Dolayısıyla ben Esed’in kimyasal gaz, kimyasal silah kullanmasını lanetliyorum. Bütün dünyanın da bu konuya el atarak artık bu meselenin çözülmesini, Esed’in bir an önce gitmesini arzu ediyoruz. Esed gitmedikçe Suriye’de maalesef işler durulmayacak. Biz Suriye’nin toprak bütünlüğünden yanayız ama halkların huzur içerisinde yaşayacakları bir ortam olmasını arzuluyoruz. Arzumuz budur.” Daha sonra Bakan Eroğlu, Fevzi Çakmak Mahallesindeki evet çadırını ziyaret ederek, mahalle sakinlerine 16 Nisan’da yapılacak referandumda neden evet denileceğini anlattı.İHA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
5 bin kitap dağıtıldı
5 bin kitap dağıtıldı
Atık yağlar değerlendirilecek
Atık yağlar değerlendirilecek