Bugün - Tuesday, November 21, 2017
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
 
Haber Detayları

Yüzde 5 büyüme hızı yakaladık

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 81’inci İl Danışma Meclisi toplantısı dün yapıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Yurdunuseven, Şuanda son çeyrekte yüzde 5 büyüme hızı yakaladık. 2018 yılında büyüme hedefleri 2 haneli olması şimdiden öngörülüyor”

Güncel Haberi - Monday, November 06, 2017 - 09:32
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İlçe-Belde Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Kongreler tamamlandı
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 81’inci İl Danışma Meclisi toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Temmuz ayında başlanan İlçe Kongrelerini tamamladıklarını söyleyerek, “18 İlçemizin kongrelerini tamamlamış olduk. Ben burada kongrenin gerçekleşmesinde başta bize manevi önder olan AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Başkanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal’a, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’e teşekkür ediyorum” dedi.
Biz çok iyi görüyoruz
CHP'li Bülent Tezcan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepki gösteren İl Başkanı Yurdunuseven, “Düşünün bir ülkede diktatör olacaksın, birisi çıkacak ve “Sen Diktatörsün” diyecek. Bu mümkün mü? Dolayısıyla burada kimin diktatör olduğu, kimlerin diktatör yanlısı olduğunu çok iyi görüyoruz. Öncelikle kendilerine bakmalarını tavsiye ediyoruz. 9 seçim kaybetmiş, koltuğu bırakmamak için her türlü oyuna girenler kimler onlara bir baksınlar. Ondan sonra diktatör kimmiş buna karar versinler” diye konuştu.
Çalışmalar iyi yönde gidiyor
Ekonomide son yıllarda çok iyi olduklarını ifade eden Yurdunuseven, “AK Parti’nin 15 yıllık iktidarlık döneminde yaptığı çalışmalarda çok iyi yönde gidiyor. Şuanda son çeyrekte yüzde 5 büyüme hızı yakaladık. 2018 yılında büyüme hedefleri 2 haneli olması şimdiden öngörülüyor. İnşallah bu hizmetlerimizde gerçekleştirilecek. Dünya’da şuanda 10 büyük projenin 6’sı ülkemizde gerçekleştirilmekte ve AK Parti iktidarı tarafından yapılmaktadır. Bundan dolayı da büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi.
İlçe Başkanlarını açıkladı
AK Parti’nin İlçe Kongrelerinin tamamlanmasının ardından 18 İlçe Başkanı isimlerini tek tek açıklayan İl Başkanı Yurdunuseven, “AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Başmakçı Ramazan Bozbaş, Bayat Ahmet Hilmi Özbakan, Bolvadin Ömer Dayı, Çay, İbrahim Türkhan, Çobanlar Cengiz Ceylan, Dazkırı Turgay Erdoğdu, Dinar İdris Er, Emirdağ Serkan Koyuncu, Evciler Şener Çalışan, Hocalar Salih Sarı, İhsaniye Halit Sağ, İscehisar Murat Dikmen, Kızılören Mehmet Kaya, Sandıklı Ahmet Mahmut Saylık, Sinanpaşa Ünal Karadağ, Sultandağı Mustafa Genç ve Şuhut Gültekin Özdemir ile yolumuza devam ediyoruz. Şimdiden tüm İlçe Başkanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Gurur duyuyorum
İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, 2019 yılında çok önemli seçimler olduğuna dikkat çekerek, 90 yılda yapılamayanın daha fazlasını 15 yılda yaptıklarını söyledi. AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti’de görev almaktan gurur duyduğunu ifade eden Sel, “Çorbada bir nebze hepimizin de tuzu olduğu için bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Lüzumsuz yatırım yapmıyoruz
İl Genel Meclisi çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Sel, “Kasım ayı bilindiği üzere bizim bütçe ayımız. İlk başladığımızda 20 milyon olan bütçemiz, şuanda 160 milyonu geçmiş durumdadır ve en önemlisi de yatırımları hiç lüzumsuz bir yatırım yapmak istemiyoruz. Bu konuda çok titiz davranıyoruz. Örneğin, bir yerde 8 Dersliğe ihtiyaç varsa 12 derslik yapmıyoruz” dedi.
Önce kendilerine bir baksın
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik isnatların artarak devam ettiğini söyleyerek, “Her devasında da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İl Başkanımız İbrahim Yurdunuseven bunu iddia edenlerin kendi tarihlerine bakmasını öneriyorlar. Evet, önce bir kendi tarihlerine bir baksınlar” dedi.
Tezcan’ı mahkemeye verdi
CHP'li Bülent Tezcan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepki gösteren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, “Herkesin bildiği üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li Bülent Tezcan’ı mahkemeye verdi ve Tazminat davası açtı. Siz hiç kendine iftira atan, kendiyle ilgili düzeysiz seviyesiz konuşan birisine hiçbir şey yapmadan sadece mahkemeye veren ona adalete teslim eden bir diktatöre şahit oldunuz mu?” diye sordu.
Kafaları güzel mi oluyor ne?
“Diktatör dediğiniz alır karga tulumba gider yada öyle bir şeyi söylemeye cesaret edemez” diyen Milletvekili Özkal, “Aslında CHP’li Bülent Tezcan böyle olmadığını biliyor ama biraz böyle mikrofona ellerine geçince bir coşuyorlar. Kafaları da güzel mi oluyor ne? Bilmiyorum. O coşku ile söylüyorlar. Sonradan kendileri de dönüş yapamıyorlar ama öylede konuşmuş oluyorlar. Ama biz onların düştükleri düzeye hiçbir zaman düşmeyerek bugünkü siyasi durumumuzu koruduk. Biz yine aynı ilkeli tarz ve üslubumuz ile yola devam edeceğiz” dedi. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 
Anahtar Kelimeler: AK, Parti, Afyonkarahisar, İl, Başkanlığı, 81’inci, İl, Danışma, Meclisi, topl,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 165
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
ByLock’tan 1089 mesaj yollamıs
Başkan hızlı başladı
Eczacılarda yönetim değişmedi

Eczacılarda yönetim değişmedi
Komisyon uygun gördü
Kızılay otobüs istiyor
Spor Bilimleri kongresine katıldılar
Kütahya'da Diyaliz'i anlattılar
Diğer Başlıklar

Kuru inat!
ByLock’tan 1089 mesaj yollamıs
Başkan hızlı başladı
Eczacılarda yönetim değişmedi
Komisyon uygun gördü
Kızılay otobüs istiyor
Araplar spor kompleksini beğendiler
Spor Bilimleri kongresine katıldılar
Kütahya'da Diyaliz'i anlattılar
Akü'de güzel seyler oluyor
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
M.Emin Güzbey
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
17/25 Aralık süreci biliniyor. Hain ö...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM
RUHLARIN SELFIE'SİÇEKİLEBİLSEYDİ EĞERACABA ...
Fatih SUSUZ
Temsilcilerimiz yüzümüzü güldürdü
Hafta sonu oynanan karşılaşmalardaAFJET Afyonspor,...
Ahmet SARLIK
MEM’DE SORUŞTURMALAR GÖSTERMELİK Mİ ?
İl merkezinde sahada görev yapan Basın mensup...
Hüseyin ÖZHARPUTLU
ÖLÜM
İnsanoğlu tüm üstün özellikler...
Ali KÜÇÜKKARTAL
DUR! TÜRK HÜKÜMETİ!
Hani filmlerden aşina olduğumuz bir replikvardır.G...
YAVUZ DONAT
Kıbrıs’tan “entel dantel” manzaraları
Nâzım Hikmet'in      "...
Gökhan Kocaaslan
GEREKENİ YAPIN SOLAK HOCAM
Aslında birkaç haftadır İl dışı programları...
Ahmet Işık
Bu sese kulak verelim
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih ...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
Rabia Güzbey
ÖNCE TÜRKİYE'YE VEFA
Bugün ele almak istediğim başka bir konuvardı...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:5807:3812:5415:3117:5119:19

Tuesday, November 21, 2017
Tarihte Bugün
1944 - İstanbul Teknik Üniversitesinin Açılış
1920 - Mardi'nin Kurtuluşu
2055 - Sanayi Haftası
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.19