Bugün - Tuesday, November 21, 2017
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
 
Haber Detayları

Afyon bambaşka olacak

Partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Eroğlu, Yüksek Hızlı Tren’in 2018-2019 yılında açılması ile birlikte Afyonkarahisar’ın bambaşka bir il olacağını söyledi.

Güncel Haberi - Friday, November 03, 2017 - 09:11
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Afyonkarahisar’da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile kent için ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ müjdeleri verdi. Toplantıya Bakan Eroğlu’nun yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Hatice Dudu Özal, Ali Özkaya, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven katıldı.

İyi noktaya taşıyacağız

Hükümetin Afyonkarahisar’a çok büyük destek verdiğini söyleyen Bakan Eroğlu, “Şimdi bakalım Afyonkarahisar nereden nereye geldi. Afyonkarahisar denince İlçelerini de kast ediyorum. Gerçekten muhteşem bir dönüşüm gerçekleşti. Hatta görenler Afyonkarahisar’daki dönüşümü hayretle karşılıyor. Geçenlerde bir vatandaş Afyonkarahisar’a yıllardır gelmemiş “gelince şaşırdım” diyor. Ben yanlış yerde mi indim diye. Afyonkarahisar muhteşem bir dönüşüm ve mükemmel hale geldi. Ama yinede bu durumu daha iyi noktaya taşıyacağız” dedi.

Afyon’dan yola çıktık

“Bugün Afyonkarahisar termal turizmin başkenti oldu mu?” diyen Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisar’da bir tane otel varken şimdi en büyük oteller buradadır. Arkasından kongre turizminin ardından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’in sayesinde spor turizminin başkenti oldu. Şimdi de sağlık turizm merkezi oldu çünkü civardaki bütün hastalar Afyonkarahisar’a geliyor ve yer bulamıyor. İnşallah çok daha da güzelleşecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman konuşmasında “Biz Afyonkarahisar’dan yola çıktık” diyor.”  

Muhteşem yatırımlar yaptı

AK Parti’nin milletin bağrından çıkarak kurulduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, “Bu bizim içinde büyük şereftir. Çünkü Afyonkarahisar toprakları mübarek, şehitler diyarı, Cumhuriyetin Kurulduğu, İstiklal’in Kazanıldığı Topraklardır. Dolayısıyla Afyonkarahisar’a ne yapılsa azdır diye düşünüyorum. Hükümetimiz bakın şuana kadar 16 milyar TL muhteşem bir yatırım yaptı. En çok yatırım yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıdır. Hatırlarsanız ben Bakanken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dı. Bir toplantıda bütün talepler verdik, hakikaten bölünmüş yollara, köprülere kadar hepsini yaptı. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyük tesisler kuruldu

Şuanda 500 kilometre bölünmüş yoldan daha fazla yol yapıldığına dikkat çeken Bakan Eroğlu,  Hızlı Trende geliyor, tüneller açılmaya başlandı inşallah 2018-2019 yılında hızlı tren geldiği zaman Afyon bambaşka olacak. İstanbul’dan Afyonkarahisar’a gelen vatandaşlar buradan kaymaklı ekmek kadayıfı yiyecek, sonra sucuğunu lokumunu alıp dönecek. Dolayısıyla gerçekten bu muazzam bir çalışma olacak. Bunun dışında tabiî ki sağlıkta çok muazzam bir yol kat ettik. Yani pek çok yerde Şehir Hastanesi kurulmadan Afyonkarahisar’da kuruldu. Sessiz sedasız çok büyük tesisleri yaptık” dedi.

Afyon teşvikten yararlandı

Teşviklerden en çok yararlanan ilin Afyonkarahisar olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sadece termal oteller değil, aynı zamanda teknolojik seralarda da Afyonkarahisar’ın ismi geçmeye başladı. Afyonkarahisar’ın muhteşem domatesleri satılmaya başlandı. Tabi ki bunlar önemli adımlardır. Sağlık Bakanlığı dışında Afyonkarahisar’da TOKİ denilen bir şey yoktu ve şuanda muhteşem tesisler yaptı. Doğalgaz geldi, AFJET, Belediyemizin ve Özel İdarenin yaptığı çalışmalar var.”

Sayıyı 92’ye çıkaracağız

Afyonkarahisar’a vefa borcu olduğunu belirten Bakan Eroğlu, “Bundan dolayı başta içme suyu tesisleri olmak üzere, atık su arıtma tesisleri, katı atık bertaraf tesislerini birlikte yaparak geçtik. Şimdi çok sayıda baraj ve gölet yapıyoruz. Şunda 35 baraj 17 tane gölet yaparak toplam 52 baraj ve göletle Afyonkarahisar’ın ikliminin değiştiğini görmek mümkündür. Son derece sert iklimdi ama şuanda ılımanlaştı. İnşallah bu sayıyı 92’ye çıkararak Afyonkarahisar’ı baraj ve göletler diyarı yapacağız olacak.”

Orman varlığını artırdık

Bütün dereleri ıslah ettiklerini ifade eden Bakan Eroğlu, “Bir toplantı esnasında yanlışlıkla 980 tane köprü yapalım” dedik. Özellikle Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’e söz vermiştik. Şunda  1453 tane köprü yapmışız. Şimdi bakın Cumhuriyet tarihinde yapılan kaç tane köprü var. Bunlar tabiî ki gözükmüyor. Ama Allaha şükürler olsun Afyonkarahisar’da vatandaş bizden memnun. İnşallah bizde hizmet etmeye gayret edeceğiz”.  Ağaçlandırmada destan yazdıklarının altını çizen Bakan Eroğlu, “Türkiye’de hatta dünyada 13-14 yılda orman varlığına en çok artıran yer Afyonkarahisar yüzde 11 yüzde 24'e çıkardık ve her tarafı ağaçlandırıyoruz. Okul bahçeleri, hastaneler, yollar mezarlıklar, Belediye Başkanlarımıza ve muhtarlarımıza istediği kadar fidan veriyoruz” dedi.

Afyon’da yeni seferberlik başlattık

Afyonkarahisar’da yeni bir seferberlik başlattıklarını söyleyen Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisar’da Yeşilşehir adıyla bir çalışma başlatıyoruz. İnsanlar balkonlarından baktığı zaman yemyeşil bir şehir görecek. Aynı zamanda Afyonkarahisar’da yeni bir sektör doğuyor, yakın zamanda onun ehemmiyeti öğrenilecek. Tıbbı Bitkiler Aramotik Merkezini kurduk, lavanta üretimine başladık. Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Marsilya’ya giderek lavanta üretim yerlerini gezdiler ekibi ile beraber. Netice itibariyle Afyonkarahisar lavanta için ve diğer tıbbi aromatik bitkiler, şifalı bitkiler için muhteşem bir Merkezdir. Bu konuda ben tabii iş adamlarının sürekli gezdiğim zaman teşvik ediyorum. Ama bizde de şu var şu hastalıklar yabancı birisi gelecek kuracak ki biz gayret edeceğiz” dedi.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

 
Anahtar Kelimeler: Partisinin, Afyonkarahisar, İl, Başkanlığında, düzenlenen, basın, toplantısınd,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 209
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
ByLock’tan 1089 mesaj yollamıs
Başkan hızlı başladı
Eczacılarda yönetim değişmedi

Eczacılarda yönetim değişmedi
Komisyon uygun gördü
Kızılay otobüs istiyor
Spor Bilimleri kongresine katıldılar
Kütahya'da Diyaliz'i anlattılar
Diğer Başlıklar

Kuru inat!
ByLock’tan 1089 mesaj yollamıs
Başkan hızlı başladı
Eczacılarda yönetim değişmedi
Komisyon uygun gördü
Kızılay otobüs istiyor
Araplar spor kompleksini beğendiler
Spor Bilimleri kongresine katıldılar
Kütahya'da Diyaliz'i anlattılar
Akü'de güzel seyler oluyor
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
M.Emin Güzbey
BANK ASYA İLE İLİŞKİLER NE ZAMAN KESİLDİ?
17/25 Aralık süreci biliniyor. Hain ö...
Mustafa Özkal
ZAPTA GEÇSİN EFENDİM
RUHLARIN SELFIE'SİÇEKİLEBİLSEYDİ EĞERACABA ...
Fatih SUSUZ
Temsilcilerimiz yüzümüzü güldürdü
Hafta sonu oynanan karşılaşmalardaAFJET Afyonspor,...
Ahmet SARLIK
MEM’DE SORUŞTURMALAR GÖSTERMELİK Mİ ?
İl merkezinde sahada görev yapan Basın mensup...
Hüseyin ÖZHARPUTLU
ÖLÜM
İnsanoğlu tüm üstün özellikler...
Ali KÜÇÜKKARTAL
DUR! TÜRK HÜKÜMETİ!
Hani filmlerden aşina olduğumuz bir replikvardır.G...
YAVUZ DONAT
Kıbrıs’tan “entel dantel” manzaraları
Nâzım Hikmet'in      "...
Gökhan Kocaaslan
GEREKENİ YAPIN SOLAK HOCAM
Aslında birkaç haftadır İl dışı programları...
Ahmet Işık
Bu sese kulak verelim
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih ...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
Rabia Güzbey
ÖNCE TÜRKİYE'YE VEFA
Bugün ele almak istediğim başka bir konuvardı...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
ORTADOĞULU OLMAMAYA ÇALIŞMAK
 Yurdumuzun coğrafi konumu her ne kadar Ortad...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:5807:3812:5415:3117:5119:19

Tuesday, November 21, 2017
Tarihte Bugün
1944 - İstanbul Teknik Üniversitesinin Açılış
1920 - Mardi'nin Kurtuluşu
2055 - Sanayi Haftası
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.56