Bugün - Thursday, September 20, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

Afyon bambaşka olacak

Partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Eroğlu, Yüksek Hızlı Tren’in 2018-2019 yılında açılması ile birlikte Afyonkarahisar’ın bambaşka bir il olacağını söyledi.

Güncel Haberi - Friday, November 03, 2017 - 09:11
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Afyonkarahisar’da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile kent için ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ müjdeleri verdi. Toplantıya Bakan Eroğlu’nun yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Hatice Dudu Özal, Ali Özkaya, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven katıldı.

İyi noktaya taşıyacağız

Hükümetin Afyonkarahisar’a çok büyük destek verdiğini söyleyen Bakan Eroğlu, “Şimdi bakalım Afyonkarahisar nereden nereye geldi. Afyonkarahisar denince İlçelerini de kast ediyorum. Gerçekten muhteşem bir dönüşüm gerçekleşti. Hatta görenler Afyonkarahisar’daki dönüşümü hayretle karşılıyor. Geçenlerde bir vatandaş Afyonkarahisar’a yıllardır gelmemiş “gelince şaşırdım” diyor. Ben yanlış yerde mi indim diye. Afyonkarahisar muhteşem bir dönüşüm ve mükemmel hale geldi. Ama yinede bu durumu daha iyi noktaya taşıyacağız” dedi.

Afyon’dan yola çıktık

“Bugün Afyonkarahisar termal turizmin başkenti oldu mu?” diyen Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisar’da bir tane otel varken şimdi en büyük oteller buradadır. Arkasından kongre turizminin ardından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’in sayesinde spor turizminin başkenti oldu. Şimdi de sağlık turizm merkezi oldu çünkü civardaki bütün hastalar Afyonkarahisar’a geliyor ve yer bulamıyor. İnşallah çok daha da güzelleşecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman konuşmasında “Biz Afyonkarahisar’dan yola çıktık” diyor.”  

Muhteşem yatırımlar yaptı

AK Parti’nin milletin bağrından çıkarak kurulduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, “Bu bizim içinde büyük şereftir. Çünkü Afyonkarahisar toprakları mübarek, şehitler diyarı, Cumhuriyetin Kurulduğu, İstiklal’in Kazanıldığı Topraklardır. Dolayısıyla Afyonkarahisar’a ne yapılsa azdır diye düşünüyorum. Hükümetimiz bakın şuana kadar 16 milyar TL muhteşem bir yatırım yaptı. En çok yatırım yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıdır. Hatırlarsanız ben Bakanken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dı. Bir toplantıda bütün talepler verdik, hakikaten bölünmüş yollara, köprülere kadar hepsini yaptı. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyük tesisler kuruldu

Şuanda 500 kilometre bölünmüş yoldan daha fazla yol yapıldığına dikkat çeken Bakan Eroğlu,  Hızlı Trende geliyor, tüneller açılmaya başlandı inşallah 2018-2019 yılında hızlı tren geldiği zaman Afyon bambaşka olacak. İstanbul’dan Afyonkarahisar’a gelen vatandaşlar buradan kaymaklı ekmek kadayıfı yiyecek, sonra sucuğunu lokumunu alıp dönecek. Dolayısıyla gerçekten bu muazzam bir çalışma olacak. Bunun dışında tabiî ki sağlıkta çok muazzam bir yol kat ettik. Yani pek çok yerde Şehir Hastanesi kurulmadan Afyonkarahisar’da kuruldu. Sessiz sedasız çok büyük tesisleri yaptık” dedi.

Afyon teşvikten yararlandı

Teşviklerden en çok yararlanan ilin Afyonkarahisar olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sadece termal oteller değil, aynı zamanda teknolojik seralarda da Afyonkarahisar’ın ismi geçmeye başladı. Afyonkarahisar’ın muhteşem domatesleri satılmaya başlandı. Tabi ki bunlar önemli adımlardır. Sağlık Bakanlığı dışında Afyonkarahisar’da TOKİ denilen bir şey yoktu ve şuanda muhteşem tesisler yaptı. Doğalgaz geldi, AFJET, Belediyemizin ve Özel İdarenin yaptığı çalışmalar var.”

Sayıyı 92’ye çıkaracağız

Afyonkarahisar’a vefa borcu olduğunu belirten Bakan Eroğlu, “Bundan dolayı başta içme suyu tesisleri olmak üzere, atık su arıtma tesisleri, katı atık bertaraf tesislerini birlikte yaparak geçtik. Şimdi çok sayıda baraj ve gölet yapıyoruz. Şunda 35 baraj 17 tane gölet yaparak toplam 52 baraj ve göletle Afyonkarahisar’ın ikliminin değiştiğini görmek mümkündür. Son derece sert iklimdi ama şuanda ılımanlaştı. İnşallah bu sayıyı 92’ye çıkararak Afyonkarahisar’ı baraj ve göletler diyarı yapacağız olacak.”

Orman varlığını artırdık

Bütün dereleri ıslah ettiklerini ifade eden Bakan Eroğlu, “Bir toplantı esnasında yanlışlıkla 980 tane köprü yapalım” dedik. Özellikle Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’e söz vermiştik. Şunda  1453 tane köprü yapmışız. Şimdi bakın Cumhuriyet tarihinde yapılan kaç tane köprü var. Bunlar tabiî ki gözükmüyor. Ama Allaha şükürler olsun Afyonkarahisar’da vatandaş bizden memnun. İnşallah bizde hizmet etmeye gayret edeceğiz”.  Ağaçlandırmada destan yazdıklarının altını çizen Bakan Eroğlu, “Türkiye’de hatta dünyada 13-14 yılda orman varlığına en çok artıran yer Afyonkarahisar yüzde 11 yüzde 24'e çıkardık ve her tarafı ağaçlandırıyoruz. Okul bahçeleri, hastaneler, yollar mezarlıklar, Belediye Başkanlarımıza ve muhtarlarımıza istediği kadar fidan veriyoruz” dedi.

Afyon’da yeni seferberlik başlattık

Afyonkarahisar’da yeni bir seferberlik başlattıklarını söyleyen Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisar’da Yeşilşehir adıyla bir çalışma başlatıyoruz. İnsanlar balkonlarından baktığı zaman yemyeşil bir şehir görecek. Aynı zamanda Afyonkarahisar’da yeni bir sektör doğuyor, yakın zamanda onun ehemmiyeti öğrenilecek. Tıbbı Bitkiler Aramotik Merkezini kurduk, lavanta üretimine başladık. Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Marsilya’ya giderek lavanta üretim yerlerini gezdiler ekibi ile beraber. Netice itibariyle Afyonkarahisar lavanta için ve diğer tıbbi aromatik bitkiler, şifalı bitkiler için muhteşem bir Merkezdir. Bu konuda ben tabii iş adamlarının sürekli gezdiğim zaman teşvik ediyorum. Ama bizde de şu var şu hastalıklar yabancı birisi gelecek kuracak ki biz gayret edeceğiz” dedi.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

Anahtar Kelimeler: Partisinin, Afyonkarahisar, İl, Başkanlığında, düzenlenen, basın, toplantısınd,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 546
 
Diğer Güncel Haberleri
İşbirliği güçlenecek
Çalışmaları anlattılar
Hayırlı işler diledi

Hayırlı işler diledi
Yeni oyuncular aranıyor
Memleketlerine uğurlandılar
Yaralıları ziyaret ettiler
Yunuslar eğitiliyor
Diğer Başlıklar

Hostes bulamıyoruz
Gençler Ebru öğrendi
Her zaman yanınızdayız
İşbirliği güçlenecek
Vali Tutulmaz hızlı başladı
Çalışmaları anlattılar
Hayırlı işler diledi
Hiç boş kalmıyor
Öğretmen başkana ziyaret
Yeni oyuncular aranıyor
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
YAVUZ DONAT
"Acı" sorular
Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüşt&...
Ahmet Işık
İddialar doğruysa yazıklar olsun
İddialar doğruysa yazıklar olsun Hatırlarsanız bu...
Mustafa Özkal
PAPAĞAN HAFIZ OLSA..
PAPAĞAN HAFIZ OLSA.. Bir kaç hafta &o...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
İSMAİL AKAR
KARA GÜN 12 EYLÜL
KARA GÜN 12 EYLÜL Bundan 38 yıl ön...
Ramazan DEMİR
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ?
NEDEN/NİÇİN OKUMALIYIZ? Semavi dinler d&uu...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
Muhalefetsiz Demokrasi!
Muhalefetsiz Demokrasi! Çok sayıda vatanda...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
622 - Peygamberimizin (s.a.v.)'in hicret esnasında Kubâ'ya gelişi
1922 - Bozcaada, Bayramiç, Mihaliççık ve Sivrihisar'ın kurtuluşu.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
1.03