Bugün - Tuesday, October 16, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

FETÖ'cü Polis Bakın Ne ile Yakkalandı?

GAFLETTEN UYANIN ARTIK Kamuoyunda zaman zaman bu FETÖcülerin üzerine fazlaca gidildiği yönünde algılamalar oluşturmaya yönelik girişimler oldu.

Söyleşi Haberi - Monday, October 02, 2017 - 10:57
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

GAFLETTEN UYANIN ARTIK

Kamuoyunda zaman zaman bu FETÖcülerin üzerine fazlaca gidildiği yönünde algılamalar oluşturmaya yönelik girişimler oldu. Görüyoruz ki halen daha bazı kesimler, özellikle kamu görevlisi iken görevden el çektirilen FETÖcülere verilen cezalara ilişkin yorumlarda bulunuyorlar. Hem ceza aldılar, hem tüm hakları ellerinden alındı, hem de maaş alamayacaklar diyerek ‘duygu sömürüsü’, ‘ajitasyon’ yapılıyor.
Herkes şunu iyi bilmelidir ki; FETÖ/PDY nin en önemli ayağını bu Devletin içine sızmış olan, Türkiye Cumhuriyetinden maaş alıp, Fetullahçı Paralel Devlet Yapılanmasına çalışanlar oluşturmaktaydı. Bunlar Asker, Polis, Savcı, Hakim, Öğretmen, Maliyeci ve bunun gibi her kuruma sızmış olan hainlerdi. Ve bu hainler vasıtasıyla FETÖ özellikle gençlerimizi her açıdan zehirlemek için her türlü yola başvurmaktaydı. Bu FETÖcülerin sadece dersane, okul ve yurt açarak buralarda gençleri manevi açıdan yüksek değerlere ulaştırmaya yönelik çalışmalarda bulundukları yönünde oluşturdukları algının gerçeği yansıtmadığı 15 Temmuz’dan sonra daha net görülmüştü.
Bunların asıl amaçlarının Türkiye Cumhuriyeti Devletini ele geçirmek ve özellikle mevcut iktidar mensuplarını itibarsızlaştırmak olduğu da ortaya çıkmıştı. Bu amaçları uğruna hemen her kesimi istedikleri yönde kullanabilmek için tüm imkanlarını seferber eden Fetullahçı Terör Örgütü, bu uğurda İşadamlarından-Devlet görevlilerine kadar yüzbinlerce insanımızın hayatını mahvetmiştir. 15 Temmuzda maskesi inen Fetullah Gülen ve ekibinin zaman zaman PKK ve diğer örgütlerle ne türlü işbirliği içerisinde oldukları da anlaşılmıştır. Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın Diyarbakır’a giderek orada Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanakile gizli görüşmesi kamuoyuna yansımıştı.
Bu ve buna benzer pek çok görüşmeler ve yapılan işbirliklerinin tek gayesinin ne olduğu da 15 Temmuz’da anlaşılmıştı. 15 Temmuzgecesi FETÖ/PDYdarbe girişiminde başarılı olsalardı, o anlarda sınırımızda bekleyen binlerce PKK’lının ne yapacaklarını bilmek için müneccim olmaya gerek yoktur. Bir yandan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm kurumlarına sızıp ele geçirmeye başlayan, diğer yandan Türkiye Cumhuriyetini bölmeye çalışan Terör Örgütleriyle içli dışlı olan, bir diğer yandan gençlerimizi her açıdan zehirleyen FETÖ/PDYnin uyuşturucu konusunda da etkin olduğu ortaya çıktı.

PKK’dan daha tehlikeli bir örgüttür FETÖ/PDY 

Şimdi sizlere bir olayı anlatacağım... Burada Afyonkarahisar Emniyeti ve Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığının başarısını vurgulamaktan öte, FETÖ/PDY ile ilgili bilinmeyen bir gerçeği kamuoyunun gözlerinin önüne sermektir amacım. Gençlerimizi zehirlemekten çekinmediği bir kez daha ortaya çıkan FETÖ/PDY nin nasıl bir örgüt olduğunu, PKK’dan en ufak bir farkı olmadığını, hatta daha tehlikeli bir örgüt olduğunu göstermeye bu olay bile tek başına yeterlidir bence.

 

FETÖ cü Polis bakın ne ile yakalandı?

Doğu ve Güneydoğuillerinden Afyonkarahisar güzergah olarak kullanılarak Batı illerine uyuşturucu sevkiyatı yapıldığına dair istihbari bilgilere ulaşılır. Uyuşturucu ile mücadele ve çeteleri çökertmek için öncelikle gerçek bilgiler içeren istihbarata, güvenilir ekiplere, bu ekiplerin arkasında durabilecek güç ve cesarette olan Emniyet Müdürü ile Savcılara ve bunlar kadar önemli olan sağlam karaktere ve de sabra ihtiyaç vardır. Bunların bir tanesinin eksik olması, o operasyonun başarısız olması demektir.
HHH Alınan bu istihbarat Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğünde ilgili birimlerde ele alınır. Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak Afyonkarahisar KOM ekipleri Çay Dörtyol kavşağında Çay Sulh Ceza Mahkemesinden önleme araması kararı ile uygulama noktası oluştururlar. Doğu İllerinden gelen bazı araçlarda kontrollere başlanır. Gece yarısında saatler 01.00 i gösterdiğinde 34 JZ 8676plakalı beyaz bir Renault araç durdurulur. Araç içerisinde bulunan Tahir ve Metin isimli şahıslar tedirgin olurlar. Araç içerisinde bu kişiler bulunmaktadır ama araç Huri K.adına kayıtlıdır. Araç içerisinde ve araçtaki kişilerin üzerlerinde her hangi bir suç unsuruna rastlanılmaz. Ve araç ile içerisindeki şahısların oradan ayrılmasına izin verilir. Emniyet ekipleri bu aracın ve içerisindeki kişilerin öncü olduğunu düşünürler. Bu sırada Afyonkarahisar KOMve İstihbaratekipleri şehir merkezinde operasyon takip merkezinde Huri K. Ve diğer şahıslar adına kayıtlı başka araçların olup olmadığını araştırırlar. Huri K. nın eşi Bilgi Kağan K. Adına kayıtlı 34 NT 9032plakalı gri renkli opel bir araç olduğu bilgisi üzerine, bu aracın ilimiz hudutlarında olup olmadığının tespiti için bir dizi çalışma yapılır. Her iki aracın Diyarbakır’dan gündüz aynı saatlerde hareket ettikleri Plaka Takip Sistemi kayıtlarından anlaşılır.
Her iki aracın güzergahları da aynıdır. Saat 02.20 sıralarında ikinci araçta İlimiz hudutlarına Konya istikametinden giriş yapar. Bu kez Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri Çay bölgesinde ve diğer yerlerde her hangi bir uygulama noktasında ‘çevirme’ yapmazlar. Ama bu araç ve diğer araç dakika dakika hissettirilmeden takip edilir. Öncü araç yol boyunda her hangi bir sıkıntı olmadığını görür ve artçı araçta ilimiz çevre yoluna kadar gelir. Öncü araç Otogar önünden geçtikten bir müddet sonra diğer araçta bu noktaya gelir. Çevrede daha önceden tedbir alan Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu esnada yeniden uygulamaya başlarlar ve artçı aracı, yani 34 NT 9032plakalı opel marka aracı durdururlar. Bu sırada durdurulan araç içerisindeki bir şahıs görevli polis memurlarına Polis rozeti gösterir ve araç hızla uzaklaşır. Daha önceden tüm güzergah üzerinde tedbir almış olan Afyonkarahisar Emniyet Ekipleritakip edilen aracı İlimiz Asri Mezarlık içerisinde sıkıştırırlar. Araç içerisinden inen ve kaçmaya çalışan kişi de anayola doğru yöneldiğinde diğer ekipler tarafından kıskıvrak yakalanır. Bu sırada öncü araçta yol güzergahında takip etmekte olan diğer ekipler tarafından durdurulur ve içerisinde bulunan iki şahıs gözaltına alınır. Asri Mezarlıkta sıkıştırılan opel aracın etrafında 15 paket dağınık bir şekilde bulunur. Aynı paketlerden iki tanesi de aracın arka ile ön koltuklarının arasındaki boşlukta bulunur. Mezarlık içerisindeki araçların kovalamacası sırasında camdan sağa sola atılan ve iki tanesi de araç içerisinde bulunan paketlerde uyuşturucu vardır. Ve içerisinde esrar bulunan bu paketlerin toplam ağırlığı 110-115 kg dır. Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Kriminal Şube Ekipleri araçlar içerisinde ve uyuşturucu paketleri üzerinde inceleme yaparlar. İnceleme de paketler üzerinde Bilgi Kağan K. nın parmak izleriolduğu tespit edilir.
Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri büyük bir başarıya imza atmışlardır. 110-115 kg uyuşturucu yakalamak ve bu sevkiyatı yapanları yakalamak bir başarıdır ama işin başka ilginç bir yanı daha vardır. Opel araçta yakalanan, yani artçı olarak tabir ettiğimiz ikinci araçta yakalanan kişi üç gün önce Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde çalışmakta iken açığa alınan bir polis memurudur. Komiser yardımcısıdır. Kendisini durduran ekiplere Polis rozeti göstererek dur ihtarına kulak asmadan kaçan bu şahısın kullandığı telefon üzerinde bir inceleme yapar Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Ekipleri. Ve şimdi sıkı durun... Bu telefona 03 Eylül 2014 tarihinde ByLock proğramı yüklendiği ve bu proğramın kullanıldığı tespit edilir. Bilindiği gibi ByLock, FETÖ/PDY nin kullandığı gizli haberleşme proğramıdır. Eylül 2014 tarihinden itibaren bu komiser yardımcısı bu gizli haberleşme proğramını kullanmaktadır ve uyuşturucu madde sevkiyatı sırasında yakalanmıştır. Daha başka bir söze gerek varmıdır bu FETÖ/PDY ile ilgili olarak?

Öncü ve artçı araç şeklinde iştirak halinde uyuşturucu sevkiyatı yaptıkları görülen şahıslar şimdi cezaevindeler. Bu şüpheliler hakkında Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığınca, uyuşturucu madde bulundurmak ve sevketmek suçlarından Cumhuriyet Savcısı Osman Çabuktarafından iddianame hazırlandı ve bu İddianame Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilerek dava açıldı. Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı Bilgi Kağan K. hakkında ayrıca Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü Üyeliği suçundan soruşturma açılması için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına oluşturulan dosyayı göndermişti. Bu dosya üzerinden de Diyarbakır’da soruşturma başlatıldı.

 

Üç sanığa sekiz avukat...

 

Ve bu olay ile ilgili bir anekdot... Üç sanık İlimizde yargılanıyor. Buradaki yargılamada kendilerine yöneltilen suçlamalar kanunda yazdığı şekliyle; uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama... Şimdi bu üç sanığı savunmak için tam sekiz
avukat vekaletnamelerini Mahkemeye ilettiler. Bu sekiz avukattan birisi var ki, ismi ‘meşhur’lar listesinde. O’nun aldığı davalarda zikredilen vekalet ücreti dudak uçuklatan miktarlar olarak biliniyor. Pek çok FETÖ/PDY sanığının savunmasını
üstlenen bir avukat bu aynı zamanda. Daha önce yazmıştım bununla ilgili olarak. Hani şu ‘kapalı zarf içerisinde şu kadar parayı büroma götürüp bırakın, ama nereye neden niçin gibi sorular sormayın’şeklinde sanık yakınlarına sözler söyleyen avukat vardı ya, işte bu o avukat.

 

Anlatın artık bildiklerinizi...

FETÖ/PDY ile ilgili olarak yukarıda anlattığım olay, bu terör örgütünün ne menem bir şey olduğunu belirtmek için sadece küçük bir örnek. Bu olay gibi pek çok olay var. Uyuşturucu ticaretinden insan kaçakcılığına, ihale konularından fuhuş olaylarına, silah kaçakcılığından sınav sorularının çalınmasına kadar yüzlerce suç şeklinde yüzbinlerce olay içerisinde bulunan bu FETÖ/PDY örgütünü halen daha korumaya, kollamaya çalışanlara denilecek söz yoktur artık. Ve onlar hakkında, bu örgüt hakkında halen daha bildiklerini anlatmayanlara da denilecek söz yoktur. Bu türdekilere üzülmekte en az onlar kadar bu örgütün içerisinde yer almak demektir.


Asıl satıcılar da yakalandı...

Uyuşturucu ile mücadele de sabır önemli demiştim. Buna bir başka örnek... Afyonkarahisar’da Kaçakcılık ve organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde bir kaç yere baskın düzenlediler. Bazı satıcılar yakalandılar. Bunların ev ve işyerleri ile bağlantılı oldukları bazı adresler zaten daha önce teknik takip yapıldığı için biliniyordu. Buralara da eş zamanlı baskınlar yapıldı. Bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Şüpheliler haklarında düzenlenen evraklar ile Adliye’ye sevk edildiler.
İfadelerin alınmasının ardından tüm şüpheliler tutuklanarak cezaevine konuldular. Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu satıcılar kadar, bunlara mal temin edenleri de yakalamak istiyordu. Haftalarca sabırla beklenildi. Bazı noktalar üzerindeki teknik takip devam ettirildi. İl dışındaki bazı adresler tespit edildi. Beklenildi. Sonra... Beklenen an geldi. Buradaki satıcılara mal temin edenler İlimize geldiler.
Hissettirilmeden takibe devam edildi. O gelenler yeni satıcılar buldular. Sonra o satıcılara mal getirdiler. Sonra ne oldu? Afyonkarahisar Emniyeti bir anda hepsini kıskıvrak yakaladı. Hem buraya mal temin edenleri, hem yeni satıcıları... Sabır ile koruk helva oldu. Şimdi hepsi cezaevindeler. Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı ve Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğüyaptığı bu sabır dolu operasyonla yüzlerce gencimizi daha zehirlenmekten kurtardı.

Anahtar Kelimeler:
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 3387
 
Diğer Söyleşi Haberleri
AFYON'UN PARASINI 'ÇATIR ÇATIR YEDİK' DER GİBİ POZ VERDİLER
HASAN CELAL GÜZEL
YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?

YÜNTAŞ EKMEĞİ KAÇ KURUŞ?
RESMİ İLANLAR YA TÜMÜYLE KALDIRILMALIDIR YA DA ULUSAL GAZETELER YAYINLAMAMALIDIR
Dik durdu, dikleşmedi...
BAŞKAN ÇOBANDAN AÇIKLAMA VAR
YEREL BASIN
Diğer Başlıklar

Afyon’un kamuoyu yok
Gözyaşlarıyla uğurlandı
AFDOS üyeleri Suuçtuğu Şelalesi’nde
Kardeşlerden ziyaret
Saffet Acar’dan taziye mesajı
El yıkama alışkanlığı aşılandı
Seçmeler tamamlandı
259 MUHTAR GÖREVDEN ALINDI
Denetimler sürüyor
Patates tezgahlarda
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Ramazan DEMİR
YouTube YUTMUŞ YURDUMU!
YouTube YUTMUŞ YURDUMU! Burada ayrıntılı kitap ta...
İSMAİL AKAR
Mc Kınsey Kapı dışarı
Mc Kınsey Kapı dışarı MC Kınsey’e kapı g&ou...
YAVUZ DONAT
Zamanın Durduğu Şehir
BEYPAZARI   Yaşayan tarih... Kökl&uu...
Mustafa Özkal
İMDADIMA DEMİREL YETİŞTİ
İMDADIMA DEMİREL YETİŞTİ Evliliğimizin ilk yıllar...
Rabia Güzbey
Zorunlu olarak 12’den 8’e
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik so...
Ahmet Işık
Kuaför esnafı halinden memnun
Kuaför esnafı halinden memnun Afyonkarahisar...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
AZ SÖZ ERİN YÜKÜDÜR !
AZ  SÖZ  ERİN  YÜKÜD...
Ahmet SARLIK
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu olsun!
Burhanettin Çoban’a hayırlı uğurlu ol...
Fatih SUSUZ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ
BOLVADİN ES ES’E GİTTİ Bu sezon olduk&ccedi...
Gökhan Kocaaslan
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi
Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi ...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.92