Bugün - Sunday, July 22, 2018
Afyon 8°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Magazin Güncel Siyaset Neler duyduk? Spor Sağlık Eğitim İlçeler Söyleşi Ekonomi 
Haber Detayları

AKSAMIN DÜNÜ VE BÜGÜNÜ

İlimizde kurulan ve genç yaşlı herkesin sevgilisi olan Tiyatronun sevimli elemanlarıyla ODAK LIFE olarak röportaj yaptık. Onların son durumları nasıl katıldıkları ve gurubun neşeli yüzlerini sizlere sunuyoruz.

Magazin Haberi - Friday, June 12, 2015 - 09:59
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

AKSAMIN DÜNÜ VE BÜGÜNÜ 

İlimizde kurulan ve genç yaşlı herkesin sevgilisi olan Tiyatronun sevimli elemanlarıyla ODAK LIFE olarak röportaj yaptık. Onların son durumları nasıl katıldıkları ve gurubun neşeli yüzlerini sizlere sunuyoruz.

Seyhun Sertan (Yönetmen/Oyuncu): Öncelikle Sn. İbrahim Alimoğlu’nu AKSAM çatısı altında Afyonkarahisarımızın sınırlarını aşan kültür ve sanat çalışmalarına katkılarından dolayı kutluyorum. Başta Sn. Burhan Kul ve Alev Avcı olmak üzere tüm değerli AKSAM ailesine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu sezon oldukça geç ve hazırlıksız başlamamıza rağmen iki oyun çıkarma hedefimize ulaştık ve kısa zamanda bir başarı yakaladık. Deneyimli ve deneyimsiz amatör oyunculardan oluşan ekipteki her bir arkadaşımı özverili çalışmalarından ve işinden, ailesinden, derslerinden fedakârlık yaparak ortaya çıkardıkları bir emeğin ürünü olan ÖÇ ve YALANCI ARANIYOR’daki başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bizlerin tek beklentisi izleyicilerimizden yükselen alkış sesleri. AKSAM Tiyatro olarak ilimizde tiyatro sanatını sevdirmeyi ve tiyatro kültürünü yaygınlaştırmayı umuyoruz. Dilerim izleyenlerimiz bizi hiç yalnız bırakmaz ve onlardan yükselen alkış seslerinin verdiği destekle amacımıza ulaşabiliriz. 

Onur Yalçın (Yönetmen Yrd./Oyuncu): Yalancı Aranıyor; tamamen amatör oyunculardan kurulu bir ekibin yine tamamen amatör ruh ve arzu ile ortaya koyduğu bir oyun. Herkesin zamanından, eğlencesinden, dersinden, ailesinden, hâsılı yaşamından ayırdığı/arttırdığı ile ortaya çıkmış bir oyun. Ortaya bir “şey” çıkarabilmek adına emek sarf edilmiş her şey değerlidir. İşte bu yüzden oyunumuz bizim açımızdan çok ama çok değerli…

Mehmet Yetere (Sahne Amiri/Oyuncu): Ben 56 yaşında, Afyonkarahisar merkez doğumluyum. Emekli olduktan sonra tiyatro ve müzik çalışmalarına ağırlık verdim. İki yıl belediye tiyatrosunda oyunculuk yaptım. Şimdi ise AKSAM bünyesinde tiyatro yapıyorum. AKSAM Yön. Kur. Bşk. İbrahim Alimoğlu beyin ve Burhan Kul hocamız başta olmak üzere tüm AKSAM çalışanlarının desteği ile tiyatro grubumuzu Yönetmenimiz Seyhun Sertan Bey ile kurduk. Bu yaşta kültür ve sanat alanında faal olmamın nedeni gelecek nesillere örnek olmak. Keşke Afyonumuzda daha fazla tiyatro olsa, kültürümüz gelişse. İbrahim Alimoğlu beye sanata verdiği katkıdan dolayı teşekkür ederim. Diğer işadamlarından da aynı özveriyi bekliyorum.  Sanata ve sanatçıya sahip çıksınlar. AKSAM Tiyatro olarak bu yıl geç başlamamıza rağmen iki oyun çıkardık. İlki Orhan Asena’nın ÖÇ adlı oyunu, ikincisi ise Yalancı Aranıyor adlı komedi. Mayıs 18 ve 25’inde oyunumuz var. Tüm tiyatro sevenleri bekliyoruz, perdeler hiç kapanmasın.

Mehtap San (Oyuncu): İlk deneyimimin bir ürünü olarak seyirci karşısına çıktığım Yalancı Aranıyor isimli politik komedi oyunumuzda Şehnaz karakteriyle aldığım sorumluluk bir hayli zordu. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak ortaya bir rol çıkarmaya çalıştım. Çok güzel tepkiler aldım, tebrik ve takdirler, en önemlisi de alkışlar, tüm yorgunluğumun, tüm emeklerimin karşılığını verdi. Benimle gurur duyan arkadaşlarım ve ailem de ayrıca büyük bir mutluluk kattı. Tiyatro hayattır ve sahne tozunu yutmak da bambaşka bir duygu. Desteğini gördüğümüz AKSAM ailesine ve İbrahim Alimoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum.

Tuğba Ekimci (Oyuncu): Tiyatroda oynamak benim çocukluk hayalimdi. Ben hayalimi gerçekleştirdim. Ekip olarak büyük özveri ile çalıştık, çaba gösterdik. Oyun günü geldi, heyecan doruktaydı. Perde açıldı, sahneye adım attığımda hissettiklerimi tarif edemem. Seyirci olumlu tepkiler verdi, onlar güldü, biz güldük. Oyun bitiminde hiç tanımadığım bir sürü insan beni tebrik etti. Bu mutluluğu tarif edecek kelime yok. Kendi adıma izleyen herkese tekrar teşekkür ederim. Dilerim perdemiz hiç kapanmaz.

Ali Burak Demirörs (Oyuncu): Üstlendiğim Azmi karakteri gerek beden dili gerekse esprileriyle günlük hayatımı dahi eğlenceli hale getirdi. Bu ekipte yer almak çok keyifli. Başta Aksam ailesine ve İbrahim Alimoğlu’na ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Aldığımız alkışlar bitmesin.

Seda Zoravali (Oyuncu): Kimi zaman olmak istediğimiz her şeyi olabilmemize fırsat verdiği için, kimi zaman görmezden geldiğimiz gerçekleri tüm çıplaklığıyla bizlere sunduğu için vazgeçilmez bir parçamız olan tiyatro bence her kesimden insanın hayatlarının bir köşesinde bulunmalı. Öyle bir şey ki bu, verilen emeğin karşılığında coşku dolu gözlerle alınan alkışların yanı sıra bir de paylaşımın, ortak çalışmanın, ekip ruhunun kazandırdığı dostluklar paha biçilemez. Yalancıyı aramak için çok emek verildi. Belki bizden çok daha iyi ya da tam tersi çok daha kötü performans bekleniyordu. Ama biz elimizden geleni yapmaya çalıştık. Güzel bir oyun çıkardığımıza inanıyorum. Çünkü seyircimizin coşkulu gözleri yalan söylemez. Onlara öyle çok teşekkür ediyorum ki…

Mehmet Fidan (Oyuncu): Aylarca hiçbir karşılık olmadan sadece tiyatro aşkına dostlarımızla, kardeşlerimizle ter döktük. Ama buna değdi, kuru bir alkışla karşılaşmadık. Bizi seyreden kalabalıklar aslında kendine bile söyleyemediği acı ama gerçek olan tüm duygularını gülerek ve eğlenerek bizlere, kendine anlattı. Bizler sahnede bizi ve gerçekte kendini seyreden, bunu tüm samimiyetiyle adeta bir koro halinde elleri ve gözleriyle itiraf eden o coşkulu kalabalığa baktıkça insanın sözlerle anlatamadığı gerçekleri anlatmak için bin bir türlü yol bulabileceğini gördük. Ben şahsım adına, itiraf etmekten çekinmeyen o kalabalıklara teşekkürü bir borç bilirim. Perdeler gönlünüze açılıncaya dek bizler sahneden selamlamaya devam edeceğiz.

Hanife Çakır (Oyuncu): Hayatta her insanın bir hayali vardır. Önemli olan bu hayallerimize ne kadar sadık olduğumuzdur. Biz ekip olarak bu oyunda bunu ispatladık diye düşünüyorum. Hepimiz bir şeylerden fedakarlık yapıp çalıştık ve emeğimizin karşılığını da halktan en gurur verici şekilde aldık. Bu yüzden herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki bu ekipteyim.

Kübra Bulum (Oyuncu): Bu benim ilk oyunum ve oldukça deneyimsizim. Buna rağmen hocalarımın ve ekip arkadaşlarımın destekleriyle elimden geleni yaptım. Oynadığım Zeliha karakteri üstüme olmayacak bir elbise diye düşünmüştüm ama gelen tepkiler öyle güzeldi ki çok mutlu oldum. Oyunun beğenilmesi bizleri ayrıca mutlu etti ve destekleri için AKSAM ailesi ve İbrahim Alimoğlu’na teşekkür ediyorum.

Orhan Bayrakçeken (Oyuncu): Amatör bir tiyatrocu olarak 3 ay gibi bir süre içinde Aksam’ın bize verdiği fırsatları değerlendirerek çalışmalara katıldık. Bu çalışmalar esnasında birlik ve beraberlik esasına dayanarak bir bütün oluşturduk. Hasta hasta yılmadan çalışmalara devam ettik ve iki oyun çıkardık. Seyircinin alkışları ile ödüllendirildik. Sahneye ilk çıkışımdı ve bana artı değerler kazandırdı. Başta Yönetmenimiz Seyhun Sertan ve Onur Yalçın olmak üzere diğer arkadaşlarım sayesinde çok şey öğrendim. Bu öğrendiklerimi not tuttum. Başta Seyhun Hocam ve Onur Bey olmak üzere Aksam grubuna sonsuz teşekkür ederim.

Didem Bayrakçeken (Oyuncu): Benim topluluk karşısında ilk gösterimdi. Çok istemiştim. Yoğun kış şartlarında dahi ara vermeden çalışmalara devam ettik. Zatürree başlangıcı tedavim sürerken dahi çalışmalara katıldım. Topluma bir şeyler söyleyebildiysem ne mutlu bana. Bana kazandırdıkları için öncelikle Seyhun Sertan hocama, Onur Yalçın hocama ve Aksam’a çok teşekkür ederim.

Haberin Diğer Fotoğrafları
Anahtar Kelimeler:İlimizde, kurulan, genç, yaşlı, herkesin, sevgilisi, olan, Tiyatronun, sevimli, ,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 985
 
Diğer Magazin Haberleri
Uysal gönül alıyor
Doktorlar yorgunluğu çiğ köfte ile attılar
Köksal’ın Atatürk sevgisi

Köksal’ın Atatürk sevgisi
Doktorlar yorgunluğu çiğ köfte ile attılar
Beşiktaşlılar buluştu
Abdullah Taş İlimizi temsil etti
Almanya’da piknikte buluştular
Diğer Başlıklar

Bu fırsat kaçmaz
KEÇİLER’E LİTVANYALI PİVOT
Başkanı ziyaret ettiler
Şehidin adı kütüphanede yaşayacak
BAKAN EROĞLUNA SELAM
Başkan Kutlu’yu ziyaret ettiler
Gazeteciler Adıyaman’da buluştu
Nemrut Dağı’na çıktılar
Huzur buldular
Gecikme zammı alınmayacak
E-Gazete (Odak Gazetesi)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Fatih SUSUZ
HAYDİ BİSMİLLAH…!
HAYDİ BİSMİLLAH…! AFJET Afyonspor altyapı ...
Mustafa Özkal
TAVŞANIN RANDEVUSUNUN ÖNEMİ
TAVŞANIN RANDEVUSUNUN ÖNEMİTavşanın Rand...
Ahmet Işık
Başkanımız haklı
Başkanımız haklı Orman ve Su İşleri Bakanlığını u...
Ahmet SARLIK
AKRONES TERMAL Türkiye’nin gururu
AKRONES TERMAL Türkiye’nin gururu &Oum...
İSMAİL AKAR
GÜLE GÜLE VEYSEL HOCA
GÜLE GÜLE VEYSEL HOCA Dile kolay tam 11...
Prof.Dr. Şan Öz-Alp
TAKDİR-İ İLAHİ
TAKDİR-İ İLAHİ İnsan gündeme yeni gelen habe...
Rabia Güzbey
İNSANIMIZ BOZULDU!
İNSANIMIZ BOZULDU! Çocuk istismarları, kad...
MUSTAFA DAĞHAN
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulalım!
Yaprak değiliz ki her rüzgârda savrulal...
İhsan Şengül
Senem Pide Salonu
Gurme Köşemizin bu haftaki konuk mekanı şehri...
YAVUZ DONAT
Sıcağı sıcağına erken seçim notları
Sıcağı sıcağına erken seçim notları Bug&uu...
Gökhan Kocaaslan
YAKIŞMADI…
YAKIŞMADI… Şimdi bu başlığı neden attığımı...
Ramazan DEMİR
AFYON KİTAP FUARI
AFYON KİTAP FUARI Alımlı binalar, yay gibi, kalem...
M.Emin Güzbey
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ
ÖZEL YETKİLİ TURİZM OFİSİ Geçmişte sı...
HÜSEYİN ÖZHARPUTLU
Afrin Operasyonları
  Birilerinin hoşuna gitmesi için T&u...
CELAL TURGUT KOÇ
Kudüs’te barışın kare kodu duvarlarda
  Gökyüzüne en yakın şehir ol...
KONUK KALEM Kemal Horzum
Kader kurbanı, gazeteci..
  Herifin biri, komşu kızını zorla kaç...
BAHRİ BAKAÇ
‘’ Hakkımızı İSTİYORUZ ’’
‘’Dünya benim ülkem, insanla...
YAMAN TÖRÜNER
CUMHURİYETİN İLK BASIN DAVALARI
  Cumhuriyet tarihimizin ilk basın davası, ...
SAYGI ÖZTÜRK (Konuk Kalem)
MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TEMİZLENİYOR
Sağlık Bakanlığı, doktor olmayanların hastane y&o...
Dr. Hasan Hüsnü Eren
AĞIR METALLER
  Günlük hayatımızda Ağır Metal bi...
Feyzullah Demirkale
ÇOCUKLARINIZA SEVGİNİZİ VERİN, DÜŞÜNCELERİNİZİ DEĞİL
  Her ebeveyn için evlat sevgisi başk...
İlan

Facebook
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2408:0713:1015:3817:5619:26

Saturday, December 30, 2017
Tarihte Bugün
1723 - Gedikpaşa?dan başlayan büyük İstanbul yangını.
1711 - Prut Zaferi ve (Osmanlı-Rus) Prut Barış Antlaşması.
1913 - Edirne'nin kurtuluşu.
1967 - Adapazarı zelzelesi.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0.70